Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi értelme van a Holokauszt...

Mi értelme van a Holokauszt tagadásának?

Figyelt kérdés
Itt most nem csak arra gondolok, hogy rengeteg bizonyíték és tanú van, ami miatt ez elég hajmeresztő állítás. Hanem arra, hogy eddig én úgy vettem észre, hogy a Holokauszt tagadók nagy része ha nem is teljesen fasisztoid, de legalábbis rasszista. Magyarul ha az említett korban élt volna, valószínűleg szívesen a homokba dugta volna a fejét, vagy még örült is volna a fejleményeknek. Az, aki állandóan cigányozik, kimegy tojást dobálni a meleg felvonulásra, az mért tagadja a HOlokausztot, logikusan ünnepelnie kéne. Vagy ezt még ott is ciki felvállalni? De tényleg, neten olvastam már ilyen oldalakat, ahol nagyban éltetik Hitlert, az elméleteit, de a HOlokausztot tagadják. A köpködő, acélbetétes rasszisták annyira már nem tökösek, hogy ilyesmi mellett kiálljanak? Mi lehet ennek az oka, hogy a mi magyar érzelmeket a meleg gyűlölettel összekötő hazafiaink nem képesek ezzel szembenézni? A kérdés provokatív és menni fog a lepontozás rendesen, ezért köszönök minden választ.
2009. szept. 7. 13:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
93%

Csak annyit kérdek: miért TAGADJÁK ennyire, ahogy nem tagadnak semmi mást így? Ne legyünk már naivak, fent már leírtam, ha ez bármiféle jóhiszeműségből, vagy tudás utáni vágyból lenne, akkor azt minimumot vennék maguknak, hogy utána néznek legalább annak, mit is tagadnak, és nem írnak hülyeségeket visszatérően. Nem ezt teszik. Nem ezért tagadják, hanem célzatosan.


A Holokausztnak nagyon súlyos tanulságai vannak, egy nagyon nagy intő jel. Ezért nem szabad elfelejteni. Nem azért emlékezünk a Holokausztra, mert az olyan buli, hanem hogy tanuljunk belőle, hogy többé ilyen ne fordulhasson elő, hiszen maga a történelmi példa mutatja, hogy elég könnyen ilyen irányba tudnak menni a dolgok.

Ezért fontos, hogy tisztában legyünk a történelemmel, és ne hagyjuk hogy rosszindulatú gyűlölködő s*ggfejek meghamisítsák azt, a saját céljaikra.

2009. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
96%

"Mellesleg megsúgom a holokausztot sem csak "neonácik" tagadják, hanem számos ZSIDÓ történész is! Norman Finkelstein vagy David Duke, pl...Nekik mi érdekük van belőle?"


Norman Finkelstein szülei holokauszt-túlélők. Holokausztipar című könyvében nem tagadja a holo.-t, hanem támad bizonyos zsidó kulturális figurákat, akik üzletet csináltak a holo. emlékéből, ill. politikusokat, akik ebből politikai fegyvert kovácsoltak. Finkelstein a holokauszttagadást egyébként a lapos Föld elméletéhez hasonlította.


David Duke nem egy zsidó történész, hanem egy amerikai antiszemita, szélsőjobboldali politikus.


Te akkor is hazudsz, ha kérdezel? Jobbikosoknál ez nem ritka.

2009. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
55%
Látom itt mindenki antiszemita meg jobbikos, aki nem ért egyet a holokausztal. Tudjátok, aki vizsgálódott a témában és rájött valami furcsaságra azt börtönbezárták. Egyik f asz még mindig a számokkal jön, gondolom a többire nem tud választ adni.
2009. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
64%

"David Duke nem egy zsidó történész, hanem egy amerikai antiszemita, szélsőjobboldali politikus."


David Cole-t akartam írni! Elírtam, elnézést!

De nézz utána David Cole-nak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ő bizony zsidó!

2009. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
43%
Azt hallottam, hogy a holokausztról szóló információk sántítanak néhány dologban, és nincs rá bizonyíték azon kívül, amit mondtak/írtak.
2009. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
74%

"De nézz utána David Cole-nak!!!!!!Ő bizony zsidó!"


Utánanéztem. Meg is tudtam hosszas kereséssel, hogy David Cole úgy "zsidó történész", hogy zsidó ugyan, de érettségije sincs, nem hogy történész lenne.


Nem véletlen, hogy ami feljön róla találat, szinte mind csak ugyanazt a mantrát ismételgeti (D. C. egy zsidó történész, aki tagadja a holo.-t stb.)


Arról nem is beszélve, hogy D. C. nem a holo.-t tagadja, hanem a gázkamrákon problémázik. Ha tfh. igaz, hogy gázkamrákkal nem öltek zsidókat, mint ahogyan az pl. nem újdonság, hanem közismert, hogy amiket Au.-ban látni lehet, azok nem gyilkosságra használt kamrák, attól még nem fognak visszatérni azok a zsidók, akiket 1944-ben elvittek és sosem látták őket többet (a mai Magyarországon kb. 250 ezren jártak így).

2009. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
78%

Kíváncsi vagyok annak a véleményére aki szerint mindez nem történt meg, hogy a szovjet gulágokat is csak fikciónak tartja? Azaz lehetséges hogy a Holokausztot csak azért nem tekintik valósnak, mert nem minden magyarral történt meg?

Kíváncsi vagyok mit szólnának akkor ha valaki előjönne azzal hogy az elvitt magyarokat nem gulágba zárták hanem csak átnevelték és elszovjetesítették?

2009. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
73%
Az is szuper hogy a film bal alsó sarkában az archimonde88 név olvasható. Na mi az a 88? A Heil Hitler "kódjele". No comment.
2009. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
57%

"Kíváncsi vagyok mit szólnának akkor ha valaki előjönne azzal hogy az elvitt magyarokat nem gulágba zárták hanem csak átnevelték és elszovjetesítették"


Van Mo.-n gulág-tagadó "történész"....a neve nemjut eszembe, de létezik, és ismert is...

2009. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
73%

„A szovjetek szemérmetlenül megnégyszerezték az auschwitzi áldozatok számát.”

„Manapság csak a legtúlzóbb holokauszt szakértők hiszik el a szappan mesét”

Aki a dokumentumfilmet készítette az nem is vette figyelembe hogy emberéletek vesztek el, inkább fennakadt a részleteken, a szappanon, és elhaladt az első idézeten amit leírtam. Az még így is 1 millió ember. Akkor az már nem is bűn? És ezek csak a zsidók. Az illető folyamatosan ellentmondásokba keveredik önmagával.

2009. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!