Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi értelme volt kitalálni,...

Mi értelme volt kitalálni, hogy az IQ normális eloszlás szerint alakuljon a társadalomban?

Figyelt kérdés

Szóval van egy haranggörbe, aminek az égvilágon semmilyen funkciója nincs, csak az, hogy az IQ teszteken kapott pontot átszámolják IQ ponttá. Akkor miért nem találtak valami egyszerűbb eloszlást, mondjuk az egyenletes eloszlást? Vagy ha csak azért találták a haranggörbét, mert valami absztrakció útján úgy gondolják, hogy az intelligencia haranggörbe-szerű, akkor miért nem találtak valami hihetőbbet?


Pl. egy ilyet: [link]


Nem sokkal hihetőbb, hogy nem a totál átlagos emberekből van a legtöbb, hanem az átlagostól kicsit eltérőkből?


De, mint mondtam az egyenletes eloszlás is jó, lenne hisz semmi más funkciója nincs egy ilyen eloszlásnak, csak az, hogy valamiképpen sorba lehessen rendezni az embereket mentális képességek szerint. Az IQ tesztekbe meg csak utólag magyarázzák bele, hogy amely pontszámot a legtöbb ember elérte, az felel meg a 100-as IQ-nak.


Sőt, a legjobb lenne, ha az IQ egy természettudományos mennyisége lenne az ember intelligenciájának, azaz nem kellene ragaszkodni se ahhoz, hogy mindig 100 az átlag és mindig ugyanolyan eloszlás szerint alakul.


szept. 3. 23:53
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%

A kitalálás a tudatlan fantáziadús emberek tulajdonsága. Ők a valóságot gyengén képesek érteni csak.

A kutatók nem kitalálnak, hanem megfigyelnek, elemeznek és következtetéseket vonnak le. Mindezt méréssel, tapasztalással. És bárki számára lehetővé teszik, hogy esetleges tévedéseket korrigáljon. Persze nemmek megvan a maga szabályrendszere, mint általában a természet működésének..

szept. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

Jenlegi tudományos megértés szerint az IQ-t leginkább gének határozzák meg, mégpedig tipikusan többgénes öröklődés mintázata szerint öröklődik az IQ.

A többgénes mintázat szerint öröklődő tulajdonságkra (mint egy másik tipikus példa a testmagasság) jellemző a normál eloszlás mintázata a populációban.

Természetesen a genetikai faktorok mellett környezeti faktorok is szerepet játszanak ezekben a tulajdonságokban - mind az IQ-ban, mind pedig a testmagasságban.

nov. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!