Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi értelme volt kitalálni,...

Mi értelme volt kitalálni, hogy az IQ normális eloszlás szerint alakuljon a társadalomban?

Figyelt kérdés

Szóval van egy haranggörbe, aminek az égvilágon semmilyen funkciója nincs, csak az, hogy az IQ teszteken kapott pontot átszámolják IQ ponttá. Akkor miért nem találtak valami egyszerűbb eloszlást, mondjuk az egyenletes eloszlást? Vagy ha csak azért találták a haranggörbét, mert valami absztrakció útján úgy gondolják, hogy az intelligencia haranggörbe-szerű, akkor miért nem találtak valami hihetőbbet?


Pl. egy ilyet: [link]


Nem sokkal hihetőbb, hogy nem a totál átlagos emberekből van a legtöbb, hanem az átlagostól kicsit eltérőkből?


De, mint mondtam az egyenletes eloszlás is jó, lenne hisz semmi más funkciója nincs egy ilyen eloszlásnak, csak az, hogy valamiképpen sorba lehessen rendezni az embereket mentális képességek szerint. Az IQ tesztekbe meg csak utólag magyarázzák bele, hogy amely pontszámot a legtöbb ember elérte, az felel meg a 100-as IQ-nak.


Sőt, a legjobb lenne, ha az IQ egy természettudományos mennyisége lenne az ember intelligenciájának, azaz nem kellene ragaszkodni se ahhoz, hogy mindig 100 az átlag és mindig ugyanolyan eloszlás szerint alakul.


szept. 3. 23:53
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
76%

Nem én elsősorban, hanem Süsü.

Nagyon egyszerű a válasz, hogy miért haranggörbe. Azért, mert ezt tapasztaljuk a sok teszt eredményében. Hogy ebben mit nem értessz, azt valóban nem értem.

szept. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

#31


Nem baj, biztos vannak egyszerűbb dolgok, amiket megértesz.

szept. 13. 16:25
 33/39 anonim ***** válasza:
51%

32

Itt szerintem te nem értesz valamit, de nem akarod elárulni, hogy mit (bár lehet te magad sem tudod).


Mi a baz azzal, hogy empirikusan haranggörbe jön ki? Vagy szerinted úgy kéne az iq tesztet megcsinálni, hogy van mondjuk 99 könnyű kérdés, amit mindenki megtud válaszolni, és 1 amit meg alig valaki? (vagy ez a gondolat mentén valami?)

szept. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

#33


Te tisztában vagy egyáltalán azzal, hogy egy IQ teszten NEM haranggörbe jön ki?

szept. 13. 16:30
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Valóban? Akkor mi?
szept. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - honnan tudod ezt a dolgot?

Százával íratod az IQ teszteket azonos korú személyekkel, és így 3-4 korcsoportot is már bevizsgáltál?

szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

#35


Kérdezd meg Süsüt, majd elmagyarázza, ha van kedve. A magam részemről befejeztem, mert a 35-ös válaszod már tökéletesen bizonyítja, hogy érdemi választ tőled felesleges várni.

szept. 13. 16:36
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Eddig érdemi dolgot te nem mondtál, megpróbáltam tisztázni, hogy mi a kérdés (elvégre az eredeti kérdés elég alaposan megválaszolásra került), de sajna ez nem jött össze.

Ha gondolod belinkelhetem az eloszlását az IQ-nak, de szerintem itt mindenki tudja, hogy az haranggörbe, mintha eddig te is tisztában lettél volna ezzel. Talán nem így van?

szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 NTBS ***** válasza:
100%
Ha te nem fogadod el, nem mindegy milyen eloszlású?
szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!