Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Oszmán Birodalom a Spanyol...

Az Oszmán Birodalom a Spanyol Birodalomhoz képest másodrendű hatalom volt a 16.17. században?

Figyelt kérdés

Az Oszmán Birodalom a Spanyol Birodalomhoz képest másodrendű hatalom volt a 16.században?


A Spanyol állam bevételei az Oszmánok 5X-ösét is kitették, hadserege jóval nagyobb volt, hiszen a töröknek 10-20 ezer hivatásos janicsárnál több sosem volt, a Spanyoloknál mindenki profi zsoldoskatona volt 300 000 fő, és behemót óriási flottájuk volt.

Gigantikus méretű profi seregek:


[link]



2022. szept. 21. 21:35
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Nem, én szimplán magyar vagyok, nem pedig alföldi jászkunsági türk tudatú neo-kunocska sunyi oszmán szimpátiával.
2022. okt. 6. 20:36
 22/37 anonim ***** válasza:

Mi van? :D

Ez elég rasszista beszólás.

És ez mit jelent? Akkor te ezek szerint a türk népeket nézed le?

2022. okt. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Talán fel kellene néznem késő nomád népekre mint a türkök vagy románok? Mit tettek le a technika tudomány innováció asztalára az emberiségnek ezek népek?
2022. okt. 7. 08:57
 24/37 anonim ***** válasza:
Nem minden a technika és a tudomány. Ez a fajta másokat lenéző gondolkodásmód viszont nem normális.
2022. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
"Nem minden a technika és a tudomány." Valóban nem, de közép-ázsiai türk rokonaid kultúrája is elég sekély, még akkor is, ha a legelmaradottabb európai országokkal hasonlítod őket össze.
2022. okt. 8. 15:53
 26/37 anonim ***** válasza:

Ezek szerint te nem vagy magyar, hiszen a magyarok őseit szidod és teszel rájuk lealacsonyító megjegyzéseket. Ezek szerint a toleráns, elfogadó nyugati kultúrában hiszel, akik hangoztatják a toleranciát, de mégis mindenki mást lenéznek, aki más. :)


Ezt hangoztatták a rómaiak és az egész nyugati társadalom is a hunokról. Aztán kiderült, hogy milyen komoly keleti kultúrával rendelkeztek.


Én jártam Mongóliában, ahol a legtöbben a mai napig jurtákban laknak. Még Ulánbátor külvárosaiban is sok helyen jurták állnak házak helyett. Sehol sem találkoztam olyan emberszeretettel eddig, mint náluk. A családok együtt élnek, támogatják egymást.


Jártam Vietnámban, ahol 20-30nm-en 10-12 fő lakik együtt. Csak aludni járnak be a házba, az egész életüket az utcán élik. Ott láttam a legtöbb mosolygós embert eddig életemben.


Ezzel szemben a nyugat egyre inkább egy fertővé alakul. Csak a pénz, a pénz, a pénz számít, hogy minél nagyobb házad, autód legyen, amit lehetőleg 1-2 évente lecserélj. És a többi. Felesleges tovább írni.


Egy a lényeg. Százszor inkább élném egy kazahsztáni pásztor, egy szamojéd rénszarvasszánkós, egy mongol lovas vagy akár egy vietnámi utcai árus boldog életét, mint a nyugati KULTÚRA promiszkuitásba és drogokba fulladó elferdült életét.

2022. okt. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Milyen komoly kultúrával rendelkeztek a mongoloid hunok? Azon kívül, hogy a fehér civilizált Európa tömeggyilkos ellenségei voltak?


Hun uszodák és gőzfürdők.

Hun közkönyvtárak

Hun színjátszás dráma és színházak?

Hun költészet és irodalom

Hun olimpiák és sport

Hun szobrászat

Hun festészet

Hun építészet

Hun padlófűtés

Hun filozófia

Hun matematika


JA MÉGSEM, egyikről sem tudunk.


"Én jártam Mongóliában, ahol a legtöbben a mai napig jurtákban laknak."

Próbálj rábeszélni erre magyarokat..... kiröhögnek.


"Ott láttam a legtöbb mosolygós embert eddig életemben."

Az éhező fekete afrikai országokban is mosolygós népek laknak.

2022. okt. 9. 10:03
 28/37 anonim ***** válasza:

Fehér civilizált. Igen. Rabszolgaságra épülő társadalmak. Ave ceasar, aki nem, az halál fia. Az összes környező szomszéd nép behódoltatása. Észak-Afrika természeti kincseinek oly mértékű kizsákmányolása, hogy örök életére elsivatagosodott. 1-1 ünnep során rabszolgák és állatokat tömegeinek lemészárolása. Aztán megjelent egy vándorló lovasnép, akik a germán törzseket vagy legyőzték, vagy maguk előtt űzték. Ebbe a nyomásba Róma belerokkant.

Középkor. Sötét középkor. Emberek továbbra is kizsákmányolva. Rabszolgák ugyanúgy vannak, csak jobbágyságnak nevezik. Jött az inkvizíció, és a civilizált Európa a kereszténység oltárán több millió embert mészárolt le. És lehetne sorolni. A történelem egy hullámvasút. Van fent és van lent. Minden népnek. Nem kívánom, de nagyon úgy néz ki, hogy a nyugati fehér civilizáció végnapjait éljük, hiszen manapság már csak a Föld lakosságának a 12%-a fehér.


Igazság szerint nincs miről beszélgetnünk. Egyszerűen máshogy látjuk a dolgokat. Én tisztelem az ősöket, te nem. Vagy ezek szerint nem magyar vagy, és ezért szidod és tekintet ellenségeidnek őket. Az elfogadást szajkózva. :)

2022. okt. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Jól átvetted a hajdani kommunista internacionálé történelemértelmezését.

Csakhogy a rabszolgaság az emberiség történelmében mindenhol előfordult a földgolyón (főként a sztyeppei népek és mongolok jeleskedtek benne meg az arabok), és éppen a fehér Európaiak hoztak törvényt a gyarmati rabszolgaság eltörlésére először a világtörténelem során. Angolok és a Franciák (Gondolom ez fájhat neked).


Attila akkor érte el sikereit amikor a germán törzsi gyalogságot alkalmazta. Attila halála után a germánok kiszorították a Hunokat, akiknek maradványai elmenekültek keletre, és eltűntek mint gatyában a fing.


Középkor. Sötét középkor. (most már sötét lesz a középkor mert Róma megbukott?Most már nem vagy büszke a hunok művére?

"Emberek továbbra is kizsákmányolva."

Ez Karl Marx által használt kifejezés. A jobbágyság még mindig sokkal jobb volt mint a sztyeppei népeid meg az arabok rabszolgatartásra épülő társadalma.


"Európa a kereszténység oltárán több millió embert mészárolt le."

Van ezekre a számokra valami kézzelfogható bizonyítékod, hivatkozásod?

MErt a sztyeppei népek célzott katona-stratégiai népirtásaival tele van a történelem korabeli forrásokkal.



Én magyar szemmel nézem a világot, te meg kun ferdeszemmel tekintesz le rá.


Ha annyira tiszteled a mongoloid kevert népeket, akkor imádnod kell a keleti-szláv népeket, és a Románokat, hiszen bennük valóban van ázsiai genetikai keveredésre utaló genetikai nyom. A magyarokban nincsen, leszámítva a pár neo-kun túlélő kisebbséget.

2022. okt. 9. 16:28
 30/37 anonim ***** válasza:

:D


Szerintem te egy sima egyszerű troll vagy.

2022. okt. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!