Miért van az USA-nak az egyik legrosszabb tudományos Nobel-díjja populáció arányosan a fejlett "first World" országok között, ha csak az ott született felnőtt tanult embereket tekintjük? (Natural citizens)
Miért van az USA-nak az egyik legrosszabb tudományos Nobel-díja populáció arányosan a fejlett "first World" országok között, ha csak az ott született felnőtt tanult embereket számítjuk? (Natural citizens)
Ez az USA alacsony oktatási színvonala miatt van?
20-as: Megint jön az afrikai néger hogy dícsérje a gyarmattartó fehérembert...?
Csakhogy ez a gyarmattartó kultúrálisan elég mély szinten áll, és mégcsak nem is fehérebb, és népességarányosan kevesebbet járult hozzá a technika és tudományok fejlődéséhez.
Baszki mintha ukrajnában élnél romániában vagy bulgáriában....ott divat az USA majmolás ilyen szinten. NY-Európában NEM.
Te kis kelet-európai gyarmati mentalitású emberke vagy, még csak nem is közép-európai. Orientális keleti mentalitás.... Valami szlávocska származású gyerek vagy az ALFŐDRŰ?
"az elit a legjobb oktatást kapja, amit a világon kapni lehet."
A követelmény rendszer nem magas, ez látszik hogy népességarányosan milyen kevés a tudományos elismerésük.
Az USA népességéről hadovál, elfelejti nagyobb népesség elvileg a tehetséges emberek számát is növelheti, nem beszélve a hatalmas fejlett gazdaságról ami tudna táplálni egyetemeket kutatásokat és tudományt.
Tehát az USA népességnövekedéses érved nem áll stabil lábakon.
> Az USA népességéről hadovál, elfelejti nagyobb népesség elvileg a tehetséges emberek számát is növelheti, nem beszélve a hatalmas fejlett gazdaságról ami tudna táplálni egyetemeket kutatásokat és tudományt.
Ettől még a kérdésbe ágyazott állítás továbbra sem tűnik objektíven igaznak.
Nagyon általánosítva hangzik az amerika/i már ahogy nekem itt kitűnik. Amerika politikusai és politikája és a gyarmatosítás az nem keverendő inkább össze "AZ" amerikaiakkal úgy általában. Teljesen más. Tehát Nobel-díj ügyben lehurrogni Amerikát és az amerikaiakat az mellé találat.
Más Amerika és az amerikai emberek, mint polgárok és a különféle okból a nyilvánosság által ismert emberek, mert gyakran általánosításba fut az, hogy "ameriakai" vagy "német", stb. Meg Kína válasza... - olvassuk a sajtóban, Amerika lépéseket fontolgat... - olvassuk az újságban, de ezek általánosításként hatnak és ezekhez a kínai lakosságnak és amerikai lakosságnak lényegében semmi köze, még beleszólásuk se nagyon van. Az országok vezetését, vezetőit és tudósait nem keverném össze a lakosokkal általában. A gyarmatosításokat is országok egyes emberei csinálták, szóval szerintem nem "amerikázzunk" le senkit. Nem érdemes.
Az amerikaiak is emberek, van saját kultúrájuk, nyilván más mint az európaiaké, de más ország is nagyon, itt Európában is más egy német és egy olasz és egy francia is, nyilván más egy amerikai is, ez ilyen.
Egy réten is ha 1-2 %-kal több a virág, mint egy másik réten, attól még ez nem olyan nagy különbség, rét mindkettő rét, olyan amilyen. A tudósokban és Nobel-díjasokban is így van, vanni van különbség, de ez, hogy 1 vagy 2 %, ez tényleg akkora különbség? 1 %-kal nagyobb különbségek szerintem nem valójában nem jelentenek akkora eltérést és úgy általában semmiben sem vennénk észre ennyi eltérést.
Ez mind valójában nagyon kicsi arányok a népességhez képest, de kedvelt téma és jujj jujj.... :)
- A lakosság hány százaléka Nobel-díjas:
UK Népesség: 66 millió / 131 díj = 0.000198 %
Germany Népesség: 83 millió / 108 díj = 0.000130 %
USA Népesség: 328 millió / 392 díj = 0.000119 %
Magyarország Népesség: 10 millió / 13 díj = 0.00013 %
- 1 millió főre számítva:
UK 1,98 %
Germany 1,3 %
USA 1,1 %
Magyarország 1,3 %
Ezek alapján is nagyon kicsi a különbség, mindegyik 1-2 % között mozog.
Itt egy wiki oldal a "A tudományos Nobel-díjasok listája országonként", és ez alapján sincs sok különbség valójában, az 1-2 % között mozog mindegyik:
----------
mellékesen:
Itt egy tanulmány, 100 millió lakosra jutó tudományos Nobel-díjak évek szerinti diagramon: [link]
> Tehát a számok nem objektív dolgok? Hogy a behemót gazdasággal és […]
Csakhogy nem írsz számokat, inkább csak szubjektív véleményt. Az objektív elemzés számomra ez: [link]
Oké, én nem szálaztam szét a tudományos és nem tudományos díjakat. De ha adsz valamilyen adatforrást – ami felsorolja az összes ország tudományos díjazottait –, ami alapján *kiszámoltad* azt, hogy az USA az utolsók között van, arra azért kíváncsi lennék.
(De továbbra is irreleváns farokméregetésnek tartom a témát…)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!