Miért volt a németeknek több tudományos Nobel-díjuk az I.VH környékén mint a Briteknek Franciáknak Amerikaiaknak együttvéve? Hozzájárult ez a brit ipari export Európából való kiszorításához ?
Miért volt a németeknek több tudományos Nobel-díjuk az I.VH környékén mint a Briteknek Franciáknak Amerikaiaknak együttvéve?
Hozzájárult a német tudományos teljesítmény ahhoz, hogy a németek már az I.VH előtt kiszorították a brit ipari termékeket az európai piacokról, így a britek kénytelenek voltak a a kevésbé kompetitiív harmadik világbeli gyarmatok meg a fehér gyarmataik piacaira exportálni elavult ipari termékeiket?
Kedves 80-as!
Köszönöm szépen!
Egészen az I.VH-ig még az indiaiaknak is nagyobb volt a hozzájárulása a Brit Birodalom gazdaságához mint magának az Egyesült Kiráyságnak.
"Vagyis a 65 milliós Németország bruttó hazai terméke, GDP-je nem sokkal volt nagyobb, mint a 45 milliós, tehát nála jóval kisebb Egyesült Királyságé."
Most átmenekültél GDP/fő -re miután megtanultad hogy a Brit gazdaság kisebb volt mint a német a világháború előtt. Pusztán azzal magyarázva hogy nagyobb volt a népessége. Ez azonban önmagában még semmit sem jelent, hiszen akkor a nagy népességű Oroszoknak még menőbbnek kellett volna lenni, mégsem voltak azok. Németország a Brit ipari export világméretű visszaszorításával kemény technológiai versenyben érte el ezt az eredményt, és a tendencia évtizedek óta szakadatlanul tartott.
Kedves Kérdező!
Ezt írtad: "1870-ben még indiai GDP duplája volt az Egyesült Kiráyságnak!"
Ezzel annyi a gond, hogy 1870-ben India az Egyesült Királyság koronagyarmata, alávetett, meghódított, alaposan kizsákmányolt birtoka volt, nulla önállósággal.
Kedves Kérdező!
Ezt írtad: "Küraszírt nekem kellett kioktatni arról az alapvető információról, hogy a német gazdaság nagyobb volt mint az Egyesült Királyság gazdasága a korai 20.században."
Mikor állítottam én ennek az ellenkezőjét?
Ha megnézed a nemzetközi összevetést a teljes Brit Birodalom globális gazdasági fontossága 1820 óta folyamatosan csökkent. Új hatalmak mint USA és a németek gazdasági növekedése miatt is.
A németek hanyatló birodalomnak látták teljes joggal a briteket, amely már a 19.sz közepén túl volt a zeniten. Legmodernebb iparágakban mint a gépgyártás már nem állta a piacokon a versenyt, elektronikában sem, az anyaország gazdasági fontossága zsugorodott, tudományos téren a 19.sz végétől fogva fontosabbá vált Németország mint a britek. (legtöbb matematikai díj bezsebelése, 2X annyi tudományos Nobel díj stb....)
Kürasszír láthatóan tudta ezt az információt a két gazdaság összevetéséről, és sohasem állította az ellenkezőjét, csak éppenséggel ez az információ teljességgel irreleváns, mint az ezerszer ki lett fejtve.
A kérdező tipikus példája azoknak, akiknek még a kérdésükben is hazugság van (mindenki leellenőrizheti a Nobel-díjasokat felsoroló wikipédia cikken keresztül), aztán folyamatosan, újra és újra csúfosan lebőgnek, annyiszor cáfolják meg őket és a nevetséges állításaikat a kérdésük alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!