Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért volt a németeknek több...

Miért volt a németeknek több tudományos Nobel-díjuk az I.VH környékén mint a Briteknek Franciáknak Amerikaiaknak együttvéve? Hozzájárult ez a brit ipari export Európából való kiszorításához ?

Figyelt kérdés

Miért volt a németeknek több tudományos Nobel-díjuk az I.VH környékén mint a Briteknek Franciáknak Amerikaiaknak együttvéve?


Hozzájárult a német tudományos teljesítmény ahhoz, hogy a németek már az I.VH előtt kiszorították a brit ipari termékeket az európai piacokról, így a britek kénytelenek voltak a a kevésbé kompetitiív harmadik világbeli gyarmatok meg a fehér gyarmataik piacaira exportálni elavult ipari termékeiket?



2021. márc. 14. 09:33
 101/142 anonim ***** válasza:
Ha nem számoltam félre, 35 darab komment, csak ennél a kérdésnél.
2021. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/142 A kérdező kommentje:

Szóval 14 német tudományos Nobel-díj áll szemben 5 Brittel. Majdnem 3X-os különbség.


IGazam kett hogy a német gazdaság nagyobb lett mint az UK gazdasága.

Igazam lett hogy legyőzték gép exportban a Briteket és az USA-t

Igazam lett hogy legyőzték elektronikában alaposan a briteket.

IGazam lett hogy a Brit Birodalom globális mértékben lejtőn volt.


1870 és 1913 között a Brit gazdaság 1%-al növekedett a német viszont


Whereas Britain's share of world trade had declined between 1880 and 1913 from 38.2 per cent to 30.2 per cent, Germany's share had increased in the same period from 17.2 per cent to 26.6 per cent.[62] Between 1890 and 1913 German exports tripled and by 1913 Germany's share of world manufacturing production was 14.8 per cent, ahead of Britain's 13.6 per cent.[63] By 1913 American and German exports dominated the world steel market, as Britain slipped to third place.[64] In 1914 German steel output was 17.6 million tons, larger than the combined output of Britain, France and Russia.[63]

[link]


Germany’s steel production exceeded Britain’s in 1893, and by 1914 Germany was producing more than twice as much steel as Britain. Moreover, only one-third of German exports in 1873 were finished goods; the portion rose to 63 percent by 1913. Germany came to dominate all the major Continental markets except France.

2021. márc. 18. 21:41
 103/142 A kérdező kommentje:
100-as, számokat én is tudok írni, sőt prim számokat is. Konkretizáld miről ködösítesz itt.
2021. márc. 18. 21:42
 104/142 anonim ***** válasza:

Konkretizáltam, leírtam.

Ezen kommentek cáfoltak téged.

Az előbb még az volt az állításod, hogy a németeknek több Nobel-díjuk volt, mint a franciáknak, amerikaiaknak és briteknek együttvéve.

Most hirtelen megváltoztattad ezt, amikor fény derült a hazugságodra. Nem rossz taktika.

Mint kürasszír ezersze leírta már és bebizonyította, a Brit Birodalom gazdasága a világ legnagyobb gazdasága volt akkor, sokkal nagyobb, mint a németeké. Mivel a gyarmatok és Anglia elválaszthatatlanok voltak, egybetartoztak, nem lehet külön gazdasági teljesítményről beszélni, ahogyan a magyar gazdaság teljesítményét sem megyénként állítjuk szembe más egész országos teljesítményével. Illetve lehet, csak értelme nincs. De ha meg is tesszük, Anglia lakosságarányos GDP-je jóval nagyobb volt, mint a németeké. Tehát ezen állításod ezredszerre is egy hazugság.

Senki nem állította, hogy a Birodalom fejlődésben lett volna, így sajnos itt sem arathatsz sikert.

A brit vs. német gépipar és elektronikai témában, ahol kellett, már cáfolt kürasszír, tehát sajnos itt sem arathatsz sikert.

2021. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/142 anonim ***** válasza:
#100, kabe minden hsz, amit nem a kerdezo irt xDDD
2021. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/142 anonim ***** válasza:
#102 tipikus sakkozo galamb :D
2021. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/142 A kérdező kommentje:

Egyik sem cáfol meg. Írd le konkrétan miben és melyik állításomat cáfolta. Ja azt már nem is tudod, mert nincsen.


"Most hirtelen megváltoztattad ezt, amikor fény derült a hazugságodra. Nem rossz taktika."

Te arra az állításomra, hogy több volt a Német Nobel-díj mint a brit hazugságnak nevezted. Konkrétan ezt. Aztán primitív módon a magyar wiki-re néztél, és a 2020-as adatsort nézted. Azaz benézted mert későn (a kommentem) kapcsoltál csak hogy az I.VH-ról van szó. Tipikus butuska hozzáállás volt.


"a Brit Birodalom gazdasága a világ legnagyobb gazdasága volt akkor,"


Ezt hívják szalmabáb érvelési hibának. Soha sem írtam ilyet, hiszen ez általános iskolás töri könyvekben is tananyag (ezért tudtad még te is a hiányos műveltségeddel.)


" Mivel a gyarmatok és Anglia elválaszthatatlanok voltak, "

1867-től Kanadának saját miniszterelnöke és parlamentje volt. Az uralkodónak csak formális hatalma volt,jóval kevesebb mint ma Áder Jánosnak Magyarországon, hiszen a Kanadai parlament maga rendelkezett a háború/béke kérdésében.


Dettó ez volt a helyzet Ausztráliában is.


Tehát ez a két ország független volt. Saját haderővel és saját pénznemmel.

De te azt gondoltad hogy teljesen oda tartozott....


Ergo mindenben vesztettetek.

Szalmabáb érvelési hibák tucatjait tette te és kurvászár barátod is.

2021. márc. 18. 22:08
 108/142 A kérdező kommentje:

Az igazság az hogy totál fingjuk nem volt a srácoknak a gazdaságtörténetről.... Egyszerű műveltségük van csak: egyszerűen olvasták átalánosban vagy középsuliban hogy a brit volt a legnagyobb gyarmatbirodalom, meg gazdag ország volt, meg onnan indult az iparosítás is valaha... de ahhoz már butusok voltak hogy tudjanak a gazdasági változások részleteiről.


Így aztán ilyen felületes műveltséggel nem csoda beleszaladtak a nagy pofonokba, mert az ördög a részletekben van elásva.

2021. márc. 18. 22:21
 109/142 anonim ***** válasza:
100%

-Még egy hazugság.

Nem, én konkrétan a "kérdésben" tett állításodat neveztem hazugságnak, ami, mint kiderült, az is. Sosem a 2020-as adatsort néztem. Sosem gondoltam, hogy nem az 1. VH-ról van szó.

Azt próbáltad egész eddig "bebizonyítani", hogy a britek gazdasága, ilyen olyan termékei nem értek fel a németekéhez. De, állítottál olyat korábban, hogy a német gazdaság nagyobb, mint a brit, rögtön itt az első oldalon, bár lehet, hogy ez csak az UK, GB, Anglia fogalmak összekeveredéséből adódott, mert nem értetted őket.

A Brit Birodalom erőforrásaival szinte korlátlanul rendelkezett Anglia, mint azt kürasszír bebizonyította a 2. oldalon is.

Megjegyzem, rögtön ott el is ismeri, hogy a brit anyaország teljesítménye kisebb volt, mint a németeké, tehát itt is fellelhető egyik hazugságod, miszerint ezt ő nem ismerte el.

Teljesen lényegtelen, hogy Kanada és Ausztrália domínium volt, ugyanis a Birodalom gazdasági teljesítményének csak kis részét alkották, és az 1. világháborúban mindketten aktív szerepet játszottak az antanthatalmak oldalán a britek domíniumaiként.

Továbbra is ott tartunk, hogy csúfosan mindenedet megcáfoltuk:D

2021. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/142 anonim ***** válasza:

"Az egyesült királyság GDP-je kisebb volt a németnél, ne keverd a brit birodalommal "

A Brit Birodalom az UK fennhatósága alá tartozó területekből állt.

Ötös komment.

Azóta majdnem minden kommentben, ami nem a tiéd, téged cáfoltak meg.

2021. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!