Miért volt a németeknek több tudományos Nobel-díjuk az I.VH környékén mint a Briteknek Franciáknak Amerikaiaknak együttvéve? Hozzájárult ez a brit ipari export Európából való kiszorításához ?
Miért volt a németeknek több tudományos Nobel-díjuk az I.VH környékén mint a Briteknek Franciáknak Amerikaiaknak együttvéve?
Hozzájárult a német tudományos teljesítmény ahhoz, hogy a németek már az I.VH előtt kiszorították a brit ipari termékeket az európai piacokról, így a britek kénytelenek voltak a a kevésbé kompetitiív harmadik világbeli gyarmatok meg a fehér gyarmataik piacaira exportálni elavult ipari termékeiket?
Kürasszír, te történész vagy/annak tanulsz, ha jól sejtem, igaz?
Minden elismerésem, a kérdező itt olyan szintjét mutatja be a trollkodásnak, amit kevesen bírnak nyugodtan szemlélni, nemhogy nyugodtan válaszolni is rá, pláne így, hogy a források felkeresése biztos nem kis időbe telik, hogy bizonyítékokkal alátámasztva cáfolhasd minden ostobaságát.
Jelentettem én is a kérdést, mást nem nagyon tudunk csinálni.
Mert hülyeségeket írnak .De szerintem ezeket mind k-u-rva-szar nevű felhasználó írja több néven.
Különböző kaliberű ágyúkat hasonlít össze értelmetlenül, majd ismétli hogy a brit flotta volt a legnagyobb...gyarmattartó szigetországként nem meglepő bölcsesség egy ált.sulisnak sem. Majd nem érti hogy az arany alapuú pénz nem segít a gazdasági válságban semennyit sem... mjd keveri a Brit Birodalmat az Egyesült Királysággal, mintha valami sztálinista államosított tervgazdaság lenne, ahol Sztálin parancsára nem kell kifizetni semmit sem a rendelésekért, majd jön az agymenés hogy nagyobb teljesítmény a szigetországnak hajókat építeni mint világelső lenni gépiparban elektronikában. Eltagadja a brit hajók gagyibb színvonalát ami Jutlandnál is visszaköszönt. Elhallgatja hogy a bámulatos brit gazdaság annak ellenére, hogy nem költött (nem tudott) a háborúra többet mint a németek, már amerikai gazdasági segítség és kölcsönök infúziójára szorult hogy elkerülje az összeomlást a háború alatt..
Kedves Kérdező!
"Harmadrészt nem értem mit akarsz ezzel bizonygatni, ez semmi teljesítmény ahhoz képest hogy a német gépipar exportja nagyobb volt az I.VH előtti korban mint az USA-nak meg az UK-nak együtt, hogy a német acélgyártás (a magasabb ipari teljesítmény miatt) jóval nagyobb volt a britnél. Hogy németország vegyipara és exportja nagyobb volt (80% globally) mint az összes nagyhatalomnak együtt, az se zavarjon hogy világméretű szinten elektrónikai ipar és annak exportja 50ban német volt. Ez gazdaságilag nagyobb jelentőségű mint építeni pár hajót."
Ezen rugózol, amikor pont Te linkelted be az a könyvet, amely szerint mind a brit, mind az amerikai gazdaság nagyobb volt, mint a német 1913-ban.
Egy adott gazdaságnak több ágazata van, ipar, mezőgazdaság, kereskedelem, szolgáltatások, pénzügyi szektor. Hiába volt a német gép- és vegyipari export a legnagyobb, ha a német gazdaság összes szektorának összteljesítménye kisebb volt, mint a brit, vagy az amerikai gazdaságé.
Mert megint csak pont az általad linkelt könyv cáfol téged, hiszen abban feketén-fehéren leírják, hogy a brit gazdaság, és az amerikai is nagyobb és erősebb volt 1913-ban a németnél.
Idézem: "By 1913 Germany had become, second to Great Britain, the largest foreign trading nation in the World; in terms of per capita gross national product, Germany took the third place amongst the large industrial nations, behind the USA and Gret Britain."
A linkelt könyv szerint tehát 1913-ban bruttó nemzeti termék (gross national product, GNP) tekintetében Németország a 3. helyen állt a világon , az USA és Nagy-Britannia után.
Továbbá 1913-ban Németország még mindig csak a 2. helyen állt Nagy-Britanniához képest a világ külkereskedelmében élvezett részesedését tekintve. Ez is ékesen cáfolja a korábbi állításodat, hogy a brit ipar ne lett volna exportképes.
A briteknek nem volt olyan komoly mértékben reálgazdaságuk (termelés) mint a németeknek, hanem inkább un. virtual / vapor gazdaságuk volt, az ilyen gazdaság rendkívül gyorsan megroggyan háború esetén, ahol csak a reálgazdaság dominál igazán. Ezért szorultak rá már a háború alatt Amerikai gazdasági infúzióra.
A Brit gazdaság (UK proper területén előállított) kisebb volt mint a német, pláne ha megtisztítod a gyarmati hatásoktól amik torzítják. A Brit világbirodalom lehet hogy nagyobb gazdasággal bírt (a csóró India olyan nagy volt gazdaságilag mint az UK proper önmaga) de nagyrészt nem REÁL gazdaság volt hanem VAPOR VIRTUAL.
Azt vettem észre, hogy ismételgetitek a válaszaitokat.
Már leírta néhányszor a kérdező, hogy az, hogy sok hajót gyártanak nem meglepő, és azt is, hogy szerinte a hozzászólók mind Kürasszír álprofilokkal.
Kürasszír meg azt ismételgeti, hogy Nagy-Britannia igenis leelőzte Németország gazdaság és export alapján.
Hogy én is hozzászóljak, a forrás biztos nem téved az adatokkal, de nem meglepő, hogy egy az ismert világ negyedére kiterjedő birodalom veri a csupán 4 afrikai gyarmattal és néhány szigettel rendelkező országot.
A többi, az ágyúkaliberek összehasonlítása, a Royal Navy becsmérlése, már annyira eltávolodott az alapkérdéstől, hogy csak a másik kijavítására, megcáfolására írjátok.
De nem is kellett volna ezeket leírnom, mindjárt kapom én is a korrekciót, válasz-áradatot.
Kedves 51-es!
Köszönöm szépen!
Csak hogy lássad, hogy Germán technika milyen gyorsan erőssé tette németországot a versenyben és az exportban. Ja és ez nem szén nyersanyagok élelmiszer meg bohóc ipar volt mint az angoloké.
Művelődj: [link]
Kedves 55-ös!
Válaszáradatot kaphatsz! :)
A vita onnan indult, hogy a kérdező kiírt egy kérdést, hogy miért volt rosszabb a brit hajótüzérség az I. világháborúban, mint az osztrák-magyar.
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes..
Nem tudom, olvastad-e?
A lényeg az, hogy a kérdező szerint azért jobb az osztrák magyar hajótüzérség, mert az azonos kaliberű osztrák-magyar lövegek jobbak, mint a britek. Ez annyiban igaz, hogy a 305 mm-es osztrák-magyar nehéz hajóágyú valóban jobb, mint a brit 305 mm-es típusok, csakhogy mire a Monarchia azt bevezette, a britek már áttértek a sokkal erősebb kaliberekre, először a 343 mm Light, majd a 343 mm Heavy, végül a 356 mm, aztán a 381 mm-es kaliberre. A Monarchiának volt ugyan egy 350 mm-es hajóágyúja, de az azzal felfegyverezni tervezett csatahajók soha nem épültek meg, így annak csak elméleti jelentősége volt, de a brit 381 mm-es lövegnél az is jóval gyengébbnek számított.
A részleteket olvasd el, ha érdekelne.
A kérdező itt is kimutatja néha a foga fehérjét, de privátban sokkal prolibb is megenged magának velem szemben. :))))))
Kedves Kérdező!
Németország maga is sok millió tonna feketekőszenet exportált az I. világháború előtt évente. Azaz az energiahordozó export is fontos szegmenst képviselt a német kivitelben. Olaszországot és az olasz ipart szinte teljesen Németország látta el feketekőszénnel. Hoppá.
Továbbá az általad linkelt könyv szerint megint csak a britek voltak világelsők exportban, még 1913-ban is. A németek csak a harmadikok, igaz a részesedésük trendszerűen nőtt, pont ezért kezdte bezárni előttük a piacait az antant.
Részesedés a világ exportjából (1913):
1.) Nagy-Britannia: 13,5 %
2.) USA: 12,7 %
3.) Németország: 12,2 %
Kedves 51-es!
Igen, tervben van a dolog! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!