Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kommunizmus az irigységre...

A kommunizmus az irigységre is épült?

Figyelt kérdés
A kommunista eszme részben az irigységre épült? Tehát hogy főként a szegények támogatták, és főként úgy alkalmazták a rendszert, hogy nem a szegényebbnek adtak hanem a gazdagabbtól vettek el. Szerintetek volt benne irigység is?

2020. jún. 13. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes, de nem hiszem...
2020. jún. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
0%
Ebben mi lennne az irigység rész?
2020. jún. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
88%
#2 A szegény irigy a gazdagra mert több van neki. Ez a kérdező állitása
2020. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
84%
Ez ugyanaz, mint az egyenlő vagyonelosztás igénye, a világ vagyonának újraelosztása, stb. Az egyenlőtlen elosztást (és kizsákmányolást, anyagi kényszerpályát) általában igazságtalanságnak érezzük. Ha ebből az igazságtalanság érzésből valahogy pszichológiailag el tudunk jutni az irigységhez, akkor igen, ez is benne lehet.
2020. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
43%

Szia, én kommunista vagyok. Nem irigység motivál, hanem az, hogy látok egy hatalmas igazságtalanságot a világban, és szeretném kijavítani. Nem a milliárdosok yach-jára fáj a fogunk. Hanem azt látjuk, hogy a milliárdosok más emberek munkájának a kizsákmányolásával keresik magukat halálra. A KIZSÁKMÁNYOLÁS az alapvető probléma, nem a vagyoni egyenlőtlenség.

Ha Jeff Bezos egymilliószor olyan keményen dolgozna, mint az átlag Amazon-munkás, akkor kommunistaként egy szavam nem lenne a yacht-jára. A probléma az, hogy nem dolgozik semmivel se keményebben, hanem egyszerűen annyit csinál, hogy kevesebben fizet az Amazon dolgozóknak, mint amennyit a munkájuk ér, és a maradékot lefölözi magának. Ez a kapitalizmus alapvető kizsákmányolása, és ez az, ami felháborít.

A kommunizmus korai szakaszát Marx is úgy képzelte el, hogy lennének vagyoni egyenlőtlenségek. Pl. mindenki a munkája után kapna "munkajegyet", azzal arányosan, hogy milyen keményen és mennyit dolgozott. A különbség nem az lenne, hogy mindenki ugyanannyi munkajegyet kap. Aki többet, keményebben dolgozik, az kapjon többet. Hanem hogy senki nem kaphat munkajegyet VALAKI MÁSNAK a munkájáért. (Aztán persze idővel ahogy a termelékenységünk növekszik, a munkajegyek fölöslegessé válnának, és jönne az a rész, hogy mindenki a képességeinek megfelelően dolgozik, és az igényei szerint fogyaszt.)

2020. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
100%

Hát öö.. sztem csak az volt benne. Akinek semmije nem volt, az közellenségnek kiáltotta ki azt, akinek meg igen, ès az illető örülhetett, ha nem lógatják fel a következő fára a vagyona miatt, hanem "csak" elszedik, őt meg száműzik valahova jó messzire.

A prolik meg örültek a fejüknek, hogy na, ők megmutatták.

2020. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
90%

#5 Ez már most is létezik, mindenki annyit keres amennyit másoknak ér a munkája. Amugy mikor számit kizsákmányolásnak és mikor nem? Mialapján határonád meg a határt mi kizsákmányolás és mi nem az?


Mindenkép van benne egy nagy adag irigység. (Sokan a saját helyzetüket is rontják csak hogy ne legyen másoknak több mint nekik)

2020. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:
Oké, de sohasem lesz teljes egyenlőség. Tegyük fel, valaki nem tanult iskolás korában, nem lett végzettsége mert lusta volt tanulni, elmegy közmunkásnak. Ezzel szemben van aki elmegy főiskolára, lesz jó végzettsége és jó munkája, jó fizetéssel. Ebben az esetben szerintem nincs semmi igazságtalanság a vagyoni- és életkülönbség miatt.
2020. jún. 13. 11:33
 9/72 A kérdező kommentje:
#7 Ez jó kérdés, nekem is van kommunista ismerősöm, ő úgy tartja aki nem az árut pakolja egy boltban vagy nem a homokot lapátolja, hanem komolyabb pozíciója van vagy saját vállalkozása ami jól megy, az "kizsákmányoló". Szerintem ezt a "kizsákmányolósdit" semmi sem magyarázza, max a tudatlanság és az irigység. Valamint, hogy nem értik a kapitalista rendszer lényegét, hogy a kapitalizmusban 99.9%-ban magára számíthat az ember, magának kell gondoskodnia a megélhetéséről, szóval szerintem kicsit az ilyen mai "életképtelenek" gondolják, hogy a kapitalizmus csak kizsákmányolásból áll.
2020. jún. 13. 11:38
 10/72 anonim ***** válasza:
75%

"Nem irigység motivál, hanem az, hogy látok egy hatalmas igazságtalanságot a világban, és szeretném kijavítani."

És ez akkor is így lenne, ha a felső 1%-hoz tartoznál? És ez egy fontos részlet, nem poén.


Ezért is írtam, hogy "pszichológiailag", mert néha a tudatunkban megjelenő motivációkat tudattalan dolgok indukálják, és azokat nagyon nehéz meglátni, főleg saját magunkban. Sőt, általában nem is akarjuk meglátni, de ez sem tudatos. (#4)

2020. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!