Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mai tudomány vajon a megfele...

A mai tudomány vajon a megfelelő úton halad, és tényleg "az emberiség segítése" a lényege továbbra is?

Figyelt kérdés

Egészen a korai 20. századig a tudomány célja az volt, hogy a köznapi problémákat megpróbálja megoldani, és könnyebbé tegye az emberek életét.

Ha valamit nem tudtak megoldani, akkor jött egy tudós, aki kitalált rá egy megoldást, és egy újabb dolog született.


Így a tudomány valóban az embert szolgálta.



Az utóbbi 100 évben azonban olyan tudományágak jöttek létre, amiből semmi haszna nincsen az emberiségnek, gyakorlatilag egy magasrangú tudóscsoport pókerpartijának tekinthető. Ilyenek például a kvantumfizika, és a tapasztalás helyett matematikai útra alapozott tudományos módszer.


Ezek elidegenítették a tudományt az ember életétől és többé a tudomány nem arról szól, hogy jobb legyen az emberek élete, hanem arról, hogy egy agyas csoport kíváncsiságát kielégítse.



A legtöbb kritikám a mai tudományos módszert éri.

Azáltal, hogy a tapasztalás helyett a matematikára helyezték az ötletek alapját, egy az egyben el is idegenítették a tudományt az élettől, hiszen emiatt a tudósok olyan dolgok kiagyalásán dolgoznak, amivel az ember az életben nem fog találkozni és nem is lesz haszna belőle.


2010. júl. 1. 20:11
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:

Ebben van némi ráció. Manapság a természetes szelekció az embereknél egyáltalán nem működik, minden gyépés megszületik és leéli az életét. Viszont egyrészt az egy nagyon fontos állomás a fejlődsé útján, hogy a halálozási arányt nagymértékben leszorítjuk, a népesség nő, így a jövőben akár tudunk majd terjeszkedni is 8de ez most lényegtelen).


Gondolj bele, hogy a te gyermeked halna meg születés közben az elégtelen orvosi ellátás miatt...

2010. júl. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%

Ok, de akkor miért tetted fel a kérdést?


Mármint megkérdezed, hogy a tudománynak miért nem célja az, hogy az emberek jobban éljenek.


Mi erre felsorolunk ellenpéldákat, olyanokat amik több ezer ember életét mentették meg, vagy tették jobbá... erre kiderül, hogy pont AZ a baj, hogy ezek a találmányok megszülettek, mert így túl sokan vagyunk.


Szóval akkor nem az a kérdés, hogy miért NEM segíti az emberek életét a tudomány, hanem, hogy miért segíti.. ahelyett, hogy hagynánk érvényesülni a természetes szelekciót. Nem?

2010. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
Arra akartam utalni, hogy minden találmány ami elégséges ahhoz, hogy ne legyen barbarisztikus egy ember élete, az a 20. század elejéig létrejött, és az onnantól kezdődőek márcsak alternatív szórakozási formákat, agyasoknak gondolkodási anyagot és a kevésbé életrevalóknak életet adnak.
2010. júl. 1. 21:39
 24/57 anonim ***** válasza:
Én is írnék a témához. Méghogy a kvantumfizikának nincs haszna. Ha nem lenne, akkor nem lennének tranzisztorok. Azaz még mindig szobányi méretűek lennének a számítógépek. Ha nem lenne kvantummechanika, akkor nem lennének atomreaktorok, atombombák, meg ilyesmik. Számtalan dolog, ami ma a mindennapokban körbevesz nem létezne. Számítógépeket az internet sem lenne. Számtalan gyógyszert nem lehetne előállítani, az kvantumelmélet ismerete nélkül. Egyszóval a világunk teljesen más és primitív lenne nélküle.
2010. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
Ezt ismételd el akkor, amikor addig jutunk, hogy elhagyhatjuk a bolygót, képesek leszünk lakhatóvá tenni más bolygókat, és ezzel megoldjuk a túlnépesedés problémáját.
2010. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
Már neharagudj, de a tranzisztor hogy a fészkes fenébe kötődik a kvantumfizikához? Ismerem a tranzisztorok működési elvét (több féléét is), de hogy ahhoz semmi kvantumfizikai tudás nem kell az hót ziher.
2010. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%

21:39 De ebben meg ne haragudj, de nincs igazad.


Ezek teljes mértékben szubjektív dolgok.


Az emberek 2000 évvel ezelőtt is teljesen jól elvoltak...

A csatornázás pl csak arra volt jó, hogy a túlnépesedett városokban ne terjedjenek a fertőzések... Teljesen felesleges találmány, csak a túlnépesedést növelte, akiknek meg elég erős volt az immunrendszerük, vagy volt eszük elköltözni egy tanyára, azok anélkül is meglettek volna.


Nem tudom érthető e a példám, de ezek tényleg maximálisan szubjektív dolgok, hogy mi a barbár életmód és ki az, aki még életre alkalmasnak tekinthető.


Ha a 19. sz-i életmódhoz visszatérnénk, akkor ugyanúgy szenyeznénk a környezetet és túl lennénk népesedve (az előtte lévő időkhöz épest)

2010. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
Inkább néhány kiváltságos ember hatalomvágyát.
2010. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:

"Ha a 19. sz-i életmódhoz visszatérnénk, akkor ugyanúgy szenyeznénk a környezetet és túl lennénk népesedve (az előtte lévő időkhöz épest)"


Nem teljesen szubjektív.


1900-ban még akkor se tudnánk tönkretenni a bolygót, ha poénból a bolygó összes gőzgépét bekapcsolnánk, és hagynánk, hogy egyfolytában füstöljön, mostmeg elég egy gombnyomás, suhannak az atombombák, bummbummbumm, sugárfertőzés, nuklerális tél.

2010. júl. 1. 21:58
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

A szubjektíves válaszom a barbár életmódra és a túlnépesedére (ki tekinthető életképesnek) vonatkozott.


Tehát azokra a dolgokra, amikről addig beszéltünk és amikre azt mondtad feleslegesek (szívgyógyszerek, pacemaker, számítógép, meteor figyelések, stb-stb...)

2010. júl. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!