Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyivel és miért tudományosa...

Mennyivel és miért tudományosabb a "nagy bumm" mint a teremtés? Ha egyáltalán tudományosabb. Ti melyik mellett teszitek le a voksotokat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 16:45
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

""Egyébként szerintem pont a holografisztikus univerzum elméletében lesz az igazság, erre már most is számtalan jel mutat."

Legyszives a szamtalan jelbol mondjuk 14-et irjal mar nekem, mert nagyon kivancsi vagyok...."


Rendben, tessék:

-Minden a természetben rezgéssel bíró dolog alkalmazni tudja a holográfiát, mint információ tárolási folyamatot. Nem csak a fény, és a hang, de a tárgyak is rezgésekből állnak szubatomi szinten.

-A holográfia módszerével akár 1 db atomba rögzíteni lehet egy világegyetemnyi információt.

-Ez megmagyarázza a nagy bumm elméletét is, hogy miként tárolódhatott az általunk ismert világegyetem minden anyaga, és információja egyetlen pontban, mint szingularitásban.

-Az agyunk is működhet így, hiszen neuronális szinten rezgésekből hozza létre az általunk valóságnak érzékelt világot.

-Peter Gariaev kutatásai a polarizációs holográfiában rámutattak arra hogy maga a DNS is tárol ilyen (holografikus) információkat.

2012. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
71%

"-Minden a természetben rezgéssel bíró dolog alkalmazni tudja a holográfiát, mint információ tárolási folyamatot."

Miert??? Mi erre a bizonyitek?


"-A holográfia módszerével akár 1 db atomba rögzíteni lehet egy világegyetemnyi információt. "

Mi erre az allitasra a bizonyitek? Ez az, amit te elobb allitottal, erre kertem 14 lehetseges bizonyitekot (a szamtalanbol), erre leirod ujra az allitast... ez nem fair.


"-Ez megmagyarázza a nagy bumm elméletét is, hogy miként tárolódhatott az általunk ismert világegyetem minden anyaga, és információja egyetlen pontban, mint szingularitásban. "

Megint csak meismetled az allitast... nincs jel (tudtommal) arra, hogy a szingularitasban a vilagegyetem minden informacioja benne lett volna. Sot, a nagy bummkor nem volt szingularitas!!!


"-Az agyunk is működhet így, hiszen neuronális szinten rezgésekből hozza létre az általunk valóságnak érzékelt világot."

Az agy mukodese miert lenne modelje a kozmologianak??? Miert lenne osszefugges a ketto kozott? Es egyatalna nem biztos, hogy az agy holografikus modon mukodne. Ugyan van nemi plaszticitas, de ebbol barmekkora kovetkeztetest levonni..... De, megha igy is lenne, se lenne bizonyitek az univerzum mnukodesere.


"-Peter Gariaev kutatásai a polarizációs holográfiában rámutattak arra hogy maga a DNS is tárol ilyen (holografikus) információkat."

Ez egy baromsag. A DNS, mint molekula szerkezetebol kovetkezoen erre alkalmatlan. Ezt elhiheted egy olyanak, aki valoban tudomannyal foglakozik, mert ez a P. Gariaev teljesen ismeretlen a tudomanyban, semmi publikaciot nem talatam tole. De, ha tudsz ilyenrol, legyszi linkeld, mert erdekel.


Szoval van meg valami?

2012. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

Találni a témában egy pár előadást, és riportot amelyen fizikusok beszélnek a témáról, sokkal érthetőbben és részletesebben mint én itt le tudnám írni.

A legismertebb talán Michael Talbot, vagy Dienes István elméleti fizikus előadása.

http://www.youtube.com/watch?v=5eVynxf3etg

5 részes

2012. jan. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

"És ki teremtette az istent?"



Pff te ekkora nyomorék vagy? mindenki tudja, hogy Chuck Norris xD

2012. jan. 1. 19:53
 45/49 Antimod ***** válasza:

"És ki teremtette az istent?"


Azt hiszem, az emberi agy ehhez már korlátolt. Még felfogni sem tudjuk, mit jelent, hogy Isten, milyen Ő, azt hisszük (vagy inkább: úgy ábrázoljuk), hogy ő egy ősz hajú tata, aki trónon ül. Nevetséges, a mi kis szimbólumvilágunk nem alkalmas igazán az ilyen válaszok megalkotására.

2012. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

"Dienes István elméleti fizikus"

elmeleti fizikus? :-D A miskolci egyetemen szerezte foiskolai diplomajat, es semmilyen tudomanyos publikacio nem kapcsolodik a nevehez. Ellenben transzcendens meditaciot oktatott... Hat, en fenntartassal fogadnek mindent, amit mond.

2012. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Ok, fogadd csak fenntartással, szíved joga, de a holografikus univerzum modellt nem ő találta ki.
2012. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
A nagy bumm és a teremtés nem egymással vetekedő elméletek, tehát kár azt kérdezni, hogy melyik a tudományosabb, helyesebb. A nagy bumm olyan időpontokról mond valamit, amikor a világegyetem már létezett, a teremtés meg olyanról, amikor még nem létezett.
2012. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
53%
Ezek a válaszok egyszerűen hihetetlen. Vita csak abban a kérdésben lehet hogy a Nagy Bummot egy intelligens létforma indította be én magam nem hiszek benne. Az Ősrobbanás a mai fizika egyik legszilárdabb ténye a kérdés csak az hogy megnyertük-e a kozmikus főnyereményt és így jött létre az univerzum és semmi sincs ezen kívül vagy más univerzumok is létezhetnek.
2012. jan. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!