Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne ilyenkor (tudomány...

Mi történne ilyenkor (tudományosabb válaszok is jöhetnének)?

Figyelt kérdés
azt olvastam, hogy azt mondják az időutazás lehetséges lenne, de csak a jövőbe. ezt két módszerrel lehetne: (huhh, lehet hoghy hülyeséget fogok mondani) a hatalmas tömegű tárgyak lassítják az időt és pl: a naprendszerünk közepében található egy feketelyuk, amihez ha eljutnánk köröznénk egy párat, akkor ami a földi állomásnak ugy tűnik hogy 16 perce köröznek ott, az az idő az űrhajóban lévőknek vaalójában cswak 8 perc volt; amásik meg hogy nagyon gyors sebességgel haladunk ( a fény sebességét nem lehetne túllépni, de ha már a fény sebességének 90%-val képesek lennénk haladni, akkormár a jövőbe érkeznénk meg). na és akkor mi lenne ha egy ilyen nagyon-nagyon hatalmas tömegű tárgyat a fénysebességhez közeli sebességre tudnánk juttatni?
2010. dec. 31. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
először el kell jutni a TEJÚTrendszer közepéig, laza 30ezer fényév. Utána beszélhetünk folyatatásról.
2010. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet időutazni! Az idő egy az ember által kreált fogalom, ami lényegében csak megkönnyíti, és köti valamihez az életünket! Nem lehet benne csak úgy ide-oda ugrálni, mert gyakorlatilag nem létezik az hogy idő!
2010. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jó most nem arrol akarok vitázni hogy kinek mi a véleménye, létezik vagy nem, hanem hA feltennénk hogy egy ekkora méretű tárgyat akkora sebességre lehetne-e felgyorsítani, akkor mi történne?
2010. dec. 31. 14:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Második:


Nem akarlak kiringatni az álomvilágodból, de az "időutazás", mint olyan már elég régen nem fikció vagy elméleti dolog.


A föld gravitációs tere a téridőt meggörbíti, ezért a föld körüli pályán keringő telekommunikációs és helymeghatározó (GPS) műholdak atomórája másképp jár, mint a földi atomórák, folyamatos utánállításra szorul.


Ezek természetesen iszonyatosan kis időintervallumok (egy űrhajós nyilatkozta valahol, hogy 3 hónapot töltött a nemzetközi űrállomáson, ezalatt 0,05 mp-el több idő telt el neki, mint a földi társainak. Ergo 0,05 mp-et utazott előre az időben - 3 hónap alatt. Ez pedig elhanyagolható.


De ugyan ez hatalmas sebességének (mondjuk a fénysebesség 99%-án) vagy egy hatalmas tér-idő görbületben (amilyen egy fekete lyuk) már lehetne jóval mérvadóbb is.

2010. dec. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen ezt mindet én is hallottam, de mit akartál ezzel mondani?
2010. dec. 31. 15:36
 6/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy ha a földünkhöz viszonyítva, csak ilyen párzsázad mp-es eltérések jönnek ki, de én arról a feketelyukról beszéltem, ami a galaxisunk legnagyobb objektuma, a mi Napunk tömegének a 4.000.000 - szorosa!
2010. dec. 31. 15:43
 7/9 titak ***** válasza:
Én meg azon gondolkodtam, hogy mi van ha túllépem a fénysebességet. Ha visszanézek látom saját magamat!? Mert ha igen, akkor ez is időutazásnak számít.
2011. jan. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 15:36


Hogyhogy mit akartam ezzel mondani? A 2. válaszolónak írtam...

2011. jan. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ja, jovan bocs, ugy tűnt mintha a "második" kezdéssel, azt akarod mondani hogy te vagy a másodikválaszoló.

de a kérdésemre még nem kaptam normális válasazt....

2011. jan. 1. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!