Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyivel és miért tudományosa...

Mennyivel és miért tudományosabb a "nagy bumm" mint a teremtés? Ha egyáltalán tudományosabb. Ti melyik mellett teszitek le a voksotokat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 16:45
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
55%

A nagy bumm modern kutatások és műszerek segítségével alkotott teória. Bizonyítva van, hogy minden egy pontból indult ki. Viszonylag helytálló elméletek vannak a galaxis, csillag és bolygóképződés folyamatára is.

A teremtés elmélet? Nélkülöz minden tudományos alátámasztást, olyan korban alkották meg, amikor még azt sem tudták mi az az atom, mindenre azt hitték, hogy négy ekemből (víz, tűz, fold, levegő) áll. A teremtés elméletének megalkatói (keresztények) szentül hitték, hogy a Föld korong alakú, minden alátámasztás nélkül. Úgy hitték a Föld körül kering minden, akik tudományos érvekkel alátámasztották, hogy nem így van, kivégezték, mert féltek, hogy hiteltelenné válnak. Ezek után, most nekik higyjek?

2011. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
94%

Mert a tudomány mai észlelései, megfigyelései ezt az

elméletet támasztják alá, egyre több adat "kerül elő" az újabb vizsgálati lehetőségek által, újabb kérdések születnek és megtalálják hozzá a választ és bizonyítékát.

Én így gondolom, a teremtés rengeteg kérdést vet fel, de a válasz, ha létezik is számomra homályos...

2011. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim válasza:
Első.. azért azt ne mondjuk h bizonyítva van az hogy egy pontból indult ki minden, mert ez nem igaz :).. Lehetséges, és ezt tartja mindenki valószínűnek.. de nem tudták bebizonyítani.. csak utalni lehet rá azáltal, h egyre gyorsabban tágul minden. És hogy a kérdésre is válaszoljak, a nagy bumm alapokkal rendelkezik... míg a teremtés.. hát szerintem az csak egy mese :) voksolni kéne akkor meg egyik mellé se állnék, mert biztosra veszem h ez minket meghalad.. és ez egy örök kérdés lesz az embernek, amíg végesek vagyunk, és nem tudjuk elképzelni mit is jelent valójában akárcsak 1 évezred.. nemhogy évmilliók, vagy a sebesség, tömeg, minden.. Sok kérdés van... ez a legnagyobb szerintem, amire nem most kapunk választ, ez tuti :)
2011. dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem voks letétel.


Egyik oldalon ellenőrizhető (és számtalan ember által ellenőrzött, sőt, részben általam is, ugyanis egyetemen csináltunk vizsgálatokat) elérhető, nyitott eredmények vannak, amelyek alátámasztják a teóriát.


A másik oldalon több, 2000+ éves könyv, amit számtalanszor ismeretlenek a saját szájuk íze alapján, bizonyíthatatlan eredetből írtak. Nem is beszélve a többi vallásról...


Az első oldal az egész világ tudósai által vizsgált, és nagyrészt elfogadott teória.


A második oldalon meg teljes szakadás van, ahány felekezet, vallás, annyit állítanak. Egyik sem bizonyítható, sem tudományos, sem vallási vizsgálatokkal. Semmi, de semmisem bizonyítja, csupán egyetlen egy darab forrás. És emlékezzünk a római jogra - egy tanú nem tanú :)


Szóval, amíg a vallás semmiféle bizonyítékot nem szolgáltat, addig a saját eszemnek és szememnek hiszek :)

2011. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Csak ezért kérdeztem, mert nekünk kimaradt a tananyagból, mert a tanárunk azt mondta, hogy ő nem hisz benne és amíg bármi lesz amibe beleköthet ő nem tanítja, csak akkor ha már 100%-osan bizonyítva van mert ő nem akarja megsérteni a vallásos embereket.
2011. dec. 31. 17:34
 6/49 A kérdező kommentje:
Ja és ha már mondod, hogy bizonyítva van, akkor kérlek mondj bizonyítékokat, köszönöm. :)
2011. dec. 31. 17:35
 7/49 anonim ***** válasza:
5%
nem vagyok fizikus lehet hülyeséget mondok, de én csak azt nem értem, hogy ha adott egy elképzelhetetlenül nagy tömegű fekete lyuk. akkor az miért robban fel?
2011. dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Erre a nagy bumm pártiak azt mondják : "hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni, miért NE robbant volna föl?" xD
2011. dec. 31. 17:49
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Az EGYRE GYORSABB tágulás a sötét energia létét támasztaná alá inkább. De maga a tágulás ténye szerintem tökéletesen alátámasztja, hogy minden egy pontban volt valaha. Minden galaxis egyre távolabb kerül a mi galaxisunktól és ez elmondható a többé galaxisról is, hogy távolodnak egymástől. Ha minden távolodik, akkor korábban midnen közelebb volt egymáshoz, ha meg a legelejére pörgetnénk az időt, azt kapnánk, hogy minden annyira közel volt egymáshoz, hogy egymásba értek, ergp egyetlen pontból indultak ki.

2011. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

" A teremtés elméletének megalkatói (keresztények) szentül hitték, hogy a Föld korong alakú, minden alátámasztás nélkül. Úgy hitték a Föld körül kering minden, akik tudományos érvekkel alátámasztották, hogy nem így van, kivégezték, mert féltek, hogy hiteltelenné válnak. Ezek után, most nekik higyjek?"


És aki abban hisz, hogy a ma élő fajoknak közös gyökerük van és a fajok sorozatos mutációjával alakultak ki a ma élő fajok... ez is hülyeség csak tudományosan hangzik :)

2011. dec. 31. 17:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!