A mai természettudósok az egykori hívők tudományos felfedezéseibe ateizmust magyaráznak bele burkoltan?
A legnagyobb természettudományos felfedezések egy jelentős része hívő emberekhez kapcsolódik. Newton (gravitáció), genetika (Mendel) ősrobbanás (Lemaître), evolúció (Darwin, bár ő később elvesztette a hitét) stb. mind vallásos emberek voltak.
Jó látom, hogy korunk tudósai burkoltan ateizmust magyaráznak bele ezekbe a felfedezésekbe?
Adalék a témához:
Ezen a linken több mint 300 katolikus tudós névsorát és munkásságát olvashatjátok, akik hozzájárultak a tudomány fejlődéséhez:
#2
Több ez, mint képzelgés. Nézz utána Lawrence Krauss vagy Richard Dawkins munkásságának.
Az milyen érdekes, hogy a régmúlt tudósai - akik szerinted vallásosak voltak - kidolgozták a tudományos módszert, amely szerint tudományos témában a hit nem játszhat szerepet, hanem mindent bizonyítani kell és mindazok, akiket felhoztál, ezt meg is tették.
Ezzel kvázi demonstrálták, hogy a hit nem elfogadható módszer az elfogadáshoz, hanem mindent bizonyítani kell.
A mai történelem tankönyvek tartalmát az 1800-as és 1900-as években találták ki és ezek azóta sajnos nem igazán változtak. Egyszerűen van egy téves alapokkal rendelkező tankönyvrendszer a világ oktatásában, pedig történészek nagyon is tudják, hogy mennyi minden nem stimmel bennük. Erre lehet visszavezetni a kérdésedet is.
Amúgy itt nem csak a kérdésedről van szó, mert akik érdeklődnek a történelem egy-egy része iránt, azok még laikus olvasott emberként is tudják, hogy a tankönyvi változat elég messze van a tényleges történelemtől.
És ebben aztán van még minden is... 😊 és itt lehetne rá példákat mondani még elég rendesen, de alapvetően az emberekben a tankönyvi változat marad meg és az az ami eljut mindenkihez. Később meg nem néznek utána alaposan, hogy akkor mi hogyan is volt. A cikkekben is ugyanezen megszokásból még fel-felbukkannak az amúgy már tudvalevőleg túlhaladott történelmi képek.
Amúgy vannak sorozatosan változtatások a tankönyvekben, de olyan vonakodva és csekély mértékben. És még bizony olyan is van a tankönyvekben, hogy tárgyilagos ellentétben két változatban írnak valamit. 😊 A modern történészet rengeteg mindenről már tudja, hogy mégsem igazán úgy volt.
Megtennéd, hogy vallási kérdést a vallás kategóriába írsz?
Amúgy meg: nem, a tudomány nem az ateizmuso alapul.
De nem is az istenhiten.
A tudomány nem foglalkozik a hittel, nincs ott a módszerei között.
Nem kell belemagyarázni semmit. A tudomány és a hit nem (voltak) ellenségei egymásnak. A középkori keresztény teológia példának okáért nem csak a Bibliát, hanem az egész világegyetemet Isten kinyilatkoztatásának tekintette. Annak törvényszerűségeinek megértése Isten megértéséhez visz közelebb. Legalábbis igy vélték akkoriban.
Érdekesség, hogy még a híres Galilei perben is tulajdonképp a tudományos alátámasztottság hiányát kérték számon Galilein. Nem teológiailag támadták, hanem tudományos alapon kérték számon, mert egész egyszerűen nem volt tudományosan alátámasztva az állítása.
És a természettudományok szakemberei nem igazán fognak a történelemmel külön is foglalkozni, tehát nekik marad az oktatási anyag és azt fogják vélekedni egyes témákban. A történészek már más és azok elég jól ismerik a tankönyvek hibáit. (Amin a lepontozás nem változtat.)
És ez vallással kapcsolatos kérdés, de tudományos kérdésről van szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!