Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit adott nektek a tudományos...

Mit adott nektek a tudományos gondolkodás az életben - vagyis mi haszna van a természettudományos tantárgyaknak, ismeretterjesztő magazinoknak, TV csatornáknak?

Figyelt kérdés
szept. 11. 04:47
1 2 3
 1/22 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Hogy ne legyünk olyan sötétek, mint az idekommmentelő tudománytagadó honfitársaink
szept. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm az életében minden lehetőséget elszalasztott, mert amikor lépni kellett volna, azt mondta, megvárja Isten válaszát.

Ehhez képest én minden lehetőségnél racionálisan mérlegelek, hogy mit érdemes csinálni.

Nyilván én is hibázok, de jóval kisebb arányban döntök rosszul, mint az, aki valami Isteni jelre vár az ész érvek helyett...

szept. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Kritikus gondolkodás, hogy ne lehessen 2/3al fosztogatni ezt a nyomorult országot.
szept. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
72%

Végre egy értelmes kérdés!


Nagyon régen voltam már általános iskolás. Középiskolában gyors- és gépírást tanultam, de eléggé elavult szakma lett.


Ilyen előadásokra járok minden hónap első hétfőjén, de nem köti le a figyelmemet. Régen a Mindentudás Egyetem nagyon jó volt. (2002.-2003.)

szept. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Felelősséget tudok vállalni a tetteimért. A hibákért nem istent, sorsot, vagy bármilyen felsőbb hatalmat okolok.
szept. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
A tényeken és valóságon kívül?
szept. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Bár ez nem feltétlen a tudományosság rész, de nagyon fontos, hogy egy-egy történésben mindig azt vizsgáljuk, hogy mi mit tudunk benne jobban csinálni és ne azt, hogy ki mit cseszett el benne, illetve mennyire lúzerek már mások. Az nekünk semmiképp nem segít.
szept. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
#7 Hogyne segítene? A történelem hibáiból lehet tanulni a legtöbbet.
szept. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Az életet néhány dolog viszi előre:

ezek a TUDÁS (elsősorban), aztán a művészet és a szerelem.

szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%

Kb. képtelen lennék ebben a beteg társadalomban méltósággal túlélni. A tudásommal mindent megjavítok, ezért jut pénzem kajára is.


Elmebeteg katolikus családban nőttem fel, de mivel jó voltam biológiából, így mindig élvezettel rázhattam a faxom - hiába mondogatták, hogy azt csak a megtébolyult bűnös lelkek csinálják.


Nagyon hosszú lenne az a teljes lista, mely az átlagon felüli műveltség hétköznapi előnyeit venné sorra!

szept. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!