Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit adott nektek a tudományos...

Mit adott nektek a tudományos gondolkodás az életben - vagyis mi haszna van a természettudományos tantárgyaknak, ismeretterjesztő magazinoknak, TV csatornáknak?

Figyelt kérdés
szept. 11. 04:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A volt barátnőm (jelenleg egyetemista) értelmiségi fiatal, korábban matematika versenyekre is járt. Ennek ellenére olyan ostoba módon viselkedett időnként, hogy amikor összevesztünk, pont ezt hoztan fel neki, hogy csalódtam benne: mert egy ilyen embertől, aki matek versenyekre jár, többet vártam volna. Sőt, csalódtam magában a matematikában is, hiszen látszólag nem igazán lett tőle okosabb.
szept. 11. 09:29
 12/22 anonim ***** válasza:

Kérdező - ez a jelenség abból ered, hogy az idomított díszállatok és a gondolkodó emberek között van némi különbség - csak a farkad miatt még képtelen voltál felismerni ezt a nagy életigazságot!

😆

szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#12


És honnan tudjam, hogy ki a gondolkodó ember?

Már azt is nehéz felismerni, hogy ki a becsületes ember.

szept. 11. 09:43
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
11 - Az intelligencia egy fontos tényező az ember viselkedését illetően, de nem egyedül ez fontos. Lehet valaki szuperintelligens is, ha pl. az önértékelése és a pszichés állapota romokban van, stb.
szept. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Becsületes ember az, akit annak gondolsz, hiszen nincs olyan ember a világon, aki azt mondaná, hogy ő nem becsületes.
szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligencia és a tudás nem ugyanaz. Lehet valaki tanult, magasan képzett, de közben unintelligens. Illetve fordítva. Mindkettőre tudok példát és szinte biztos, hogy mindenki más is.
szept. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan kérdés, mint például:

"Mi a haszna az emberi civilizációnak?"

🤦

szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is rendkívül érdeklődtem a természettudományok iránt. Gyerekkoromban hobbiból is olvastam ilyen könyveket, minden természettudományos tantárgyból (főleg biológiából és kémiából) kiemelkedő voltam az iskolában, és kutatóorvos lett belőlem.


Jelenleg a gyógyszeriparban dolgozom, nagyon is jól megfizetik a szaktudásom, amiben nyilván szerepe van annak, hogy természettudományos gondolkodásra képes vagyok.

szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#14


Én abban hiszek, hogy a kettő összefügg.

Egy intelligens ember a pszichés állapotát is meg tudja oldalni, rendbe tudja tenni. Nincs szüksége pszichológusra sem, mert intelligens, és logikusan végiggondolva a dolgokat megtalálja a megoldást.

Számomra igencsak ellentmondásosak azok a zsenik, akkk brillíroznak a tudományokban, a tanulásban, de az életük egy csőd.

szept. 11. 12:34
 20/22 anonim ***** válasza:
76%

19 - Hát ez szép lenne, ha ilyen egyszerű lenne, de én ennél komplexebbnek látom. Egy intelligens embert is érhet bármi olyan dolog, amire nem tud felkészülni, trauma, betegség, baleset, halál, háború (!!!) bármi.

Egyébként a legtöbb pszichés betegség legyőzéséhez nem elég végiggondolni a dolgokat, mivel a betegségnek hatása lehet a szervezetre, akár az agyra, ami gyógyszeres kezelést igényel. Pl. súlyos depresszió sem annyi, hogy átgondolom, mi a gond az életemben, aztán megoldom és boldog leszek, hanem konkrétan pótolni kell azt a hormont, ami az örömérzetért felelős, mert a betegség miatt az agy nem termeli azt. Ugyanez igaz lehet súlyos szorongás esetén, ami megkeserítheti az ember életét és nem minden esetben oldható meg szakember segítsége nélkül.


Sok buta ember él fényűző és boldog életet, akkor miért ne lehetne intelligens ember is, akinek boldogtalan az élete?

szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!