Charles Darwin angol természettudós (1809-1882) az életművével több eredményt ért el (igaz, nem éppen szándékosan) a keresztény dogmák uralta 19. századi Európa felvilágosodásában, mint bármilyen akkori politikai eszme vagy filozófia abban a korban?
Bizonyára volt szerepe, ám az köztudott, hogy amint a Nagy Francia Forradalom semlegesítette papi zsarnokságot, a klérus hatalmát olyan széles körben nyilvánult meg az ateizmus, hogy Franciaországban még a keresztény vallás betiltása is megtörtént.
Nyilván már régóta tartott a tömegek körében a hitetlenség terjedése, végül Napóleon engedélyezte (ostoba módon) megint a vallás gyakorlását, pedig talán már túl lennénk ezen az anakronisztikus őrülrségen.
Darwin nem az első, aki hirdette az evolúciót, csak az ő munkája a legismertebb és talán a legnagyobb horderejű.
#8
"módszerei helyenként vitathatók"
Ezt kifejtenéd bővebben is?
'Darwin három hibája az volt, hogy (1) a tömeges kihalásokat műterméknek minősítette; tökéletlen geológiai feljegyzés; (2) feltételezte, hogy a fajok sokfélesége, akárcsak egy adott faj egyedei, idővel exponenciálisan növekszik; és (3) a biotikus kölcsönhatásokat tartotta a fajok kihalásának fő okának. Ezek a hibák vezettek ahhoz az elmélethez, amelyet A fajok eredetéről a természetes szelekció eszközeivel vagy a kedvelt fajok megőrzéséről az életért folytatott harcban című könyvében (Darwin, 1859) terjesztett elő, amelyet sokan társadalmi életük tudományos alapjaként fogadtak el. filozófiák.'
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!