A természettudósok többsége enyhén eugenikus, náci hajlamú?
Szerintem kevered a dolgokat.
Orvostudománnyal mizu? :'D
2
Nem kell persze, de a kérdés az, hogy a természettudósokra melyik igaz inkább.
1
Az orvostudomány nem tudom mennyire természettudomány. Az inkább alkalmazott tudomány nem?
Nem. Az orvostudomány az orvostudomány, éppúgy van neki elméleti és alkalmazott része is, mint a fizikának, kémiának, vagy bármely más tudományágnak.
Egyébként miből gondolod, hogy a természettudósok náci hajlamúak? Miben nyilvánul meg a nácizmusuk szerinted?
5
“Egyébként miből gondolod, hogy a természettudósok náci hajlamúak? Miben nyilvánul meg a nácizmusuk szerinted?“
Nem ismerik el a lelket. Nem hisznek a jóság, szeretet erejében.
Materialisták, az erősebb kutya szaporodjon elvében hisznek.
Az egész evolúció az összedolgozásra épül. Az, hogy ezt hogyan forgatják ki azok, akiknek nehézség a kezébe venni egy biológiai könyvet, nem a "tudósok" hibája.
Szimbiózis, mutualizmus, kommenzalizmus, altruizmus. Remélem azért ezek is mondanak valamit.
A "survival of the fittest" nem azt jelenti, hogy az erősebb él túl, hanem aki jobban alkalmazkodik a környezetéhez, beleértve más lényeket is. Ha pl. egy lény annyira erős és nagyszerű, hogy mindent kiirt maga körül, akkor ő sem fog sokáig élni, mert nem maradnak fenn az ideális életkörülményei.
Még a paraziták/élősködők is afelé evolválnak, hogy ne öljék meg a gazdájukat, mert az az ő halálukat is jelenti.
"Nem ismerik el a lelket."
A lélek létezése ellen sajnos elég sok bizonyíték van. Hogy csak egyet mondjak: ha az ember valójában a lélek, és a fizikai testet csak ez a "szellemlény" irányítja, akkor nem fordulhatna elő, hogy egy ember személyisége fizikai behatástól hirtelen megváltozzon. Márpedig nagyon sok dokumentált eset van, amikor agysérülés, tumor, vagy egyszerű berúgás azt eredményezi, hogy az ember gyökeresen máshogy kezd viselkedni (és gondolkozni), mint addig. Ha a személyiségünk nem az agyunk "terméke" volna, akkor ilyesmi nem fordulhatna elő.
7,8 bizonyítja amiről beszélek. Pont ez a nihilista lélekölő életfelfogást propagálják. Amikor lehetne pozitívabb, szebb is. Kit érdekel az igazság, ha annyira savanyú?
Egy élete van az embernek miért ne éljen reményben, boldogságban, hittel teli? Hiszen ezen érzelmekre is képes az agy, tehát van rendeltetése. De a természettudós nihilista megközelítés teljesen kiiktatja ezen pozitív érzelmeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!