Korábban magára az agnosztikus kifejezést használta. De úgy öreg korára nem kizárt, hogy teljesen ateista lett.
2023. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
9/25 anonim válasza:
Régen csak a formálisan istenhívő emberek csinálhattak akadémiai karriert, tehát a feltett kérdésnek nem sok értelme van ilyen értelemben. Soha, semmilyen, a korának szintjén művelt ember nem hihetett komolyan istenben - pontosan úgy ahogyan ma sem.
Régen aki az egyház hivatalos álláspontjával szembe ment, azt előbb-utóbb társadalmilag megsemmisítették - és ez a folyamat még ma is tart!
2023. ápr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
10/25 anonim válasza:
Hát én nagyon nem ezt tapasztaltam. Egyetemre felkerülve szinte lesokkolt, mennyire sok vallásos ember van természettudományos pályán. Nem is pusztán a hit valamiféle természetfeletti hatalomban - azt megértem, bizonyos kérdésekre tudományos igénnyel egyszerűen nincs válasz, bizonyos állításokat nem lehet sem alátámasztani, sem cáfolni. Hanem hogy mennyire elterjedt a vallásosság. Hogy hányan hiszik egy könyvről, hogy az a szent igazság, hányan hiszik egy maffiaszervezetről, hogy az a felsőbb hatalmat képviseli, és hányan éreznek súlyos bűntudatot, ha nem vesznek részt mindenféle birkulós szertartásokban.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!