Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az atomenergia miért éri meg...

Az atomenergia miért éri meg jobban, mint a megújuló energiák?

Figyelt kérdés
2017. jún. 19. 21:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 Wadmalac ***** válasza:

#50: Merik is. Kína ezerrel tolja, már úszó napelem-szigeteket telepítenek. Viszont ők eléggé más gazdasági alapokkal rendelkeznek ilyen (bármilyen) célra.

A tömeggyártás meg az újabb gyártástechnológiák és napelem-típusok tolják lefelé a költségeket.

Szerintem Mo.-n a minimum 50%-os megújulóra állás még minimum 10-15 éves ciklus lesz.

2017. szept. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:

"De ha mindenki így gondolkodna, akkor nem kezdődne el egyáltalán. Valakinek mernie kell megtenni az első lépést."


Szerencsére nem egy kis elszigetelt bolygón élünk, hanem a Földön és azon belül is Európa közepén. Ahogy Wadmalac is írta vannak helyek ahol már komolyan nyomják az ilyen fejlesztéseket. Egy idő után el fog jönni az az idő, amikor elérjük az elérhető legkisebb költséggel telepíthető rendszereket, addigra mások már megfizetik a fejlesztések felárát és akkor kellene komolyabban belefognunk ebbe.

2017. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

A #32-ben még azt írtam, hogy legkorábban 2025-ben készül el az első Paks2-es blokk. A válaszom óta eltelt két és fél év, most már szinte biztos a minimum 4 év csúszás, már 2029 az első céldátum - és még az építkezés el sem kezdődött.


Ha így haladnak akkor a Dunán nem nagyon fogják felfűteni.

2019. dec. 26. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:

Update:

Eltel újabb másfél év és a 2017-ben még (#32) 2025-öst indulást igérő jóslat immáron 2031-re módosult.

2021. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:

Az erőmű indulásáig életbentartom a kérdést :D


"Aszódi Attila, a BME Természettudományi Karának dékánja és a paksi beruházás korábbi államtitkára pénteken az Inforádiónak nyilatkozva szintén hűtötte a kedélyeket, azt mondta, még sok engedélyre szükség van, leghamarabb a 2030-as évek elején fognak termelni az új blokkok."


[link]


Újabb 1-2 év csúszás, mivel engedély még mindig nincs:


[link]

2022. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:

Azt is figyelembe kell venni, hogy az atomerőmű olyan beruházás, amelyik elkészültéig csak nyeli a pénzt, de egyetlen Watt áramot sem termel.

Tehát addig nyereség sincs, vagyis hitel halmozódik, és itt számolni kell a kamattal, a piaci kockázatokkal.


Egy napelem, stb. viszont egyetlen tábla felszerelése után is képes termelni, és sokkal gyorsabb a megtérülés.


Az se mellékes, vagy ki hogy számol vele, hogy a Paks 2. is a Duna vizével hűtene, csakúgy mint a Paks. Az viszont könnyen lehet, hogy apadás lesz, vagy nagyon meleg lesz a víz (ez már most is gyakran előfordul) Ezt rendszeresen mérniük kell, és az adatokat gyakran meg is hamisítják mindenféle trükközéssel, csak hogy ne kelljen korlátozni a reaktorműködését. Ezt egy ideig lehet játszani, aztán nem. Akkor kiderül, hogy egy hatalmasat buktunk.

2022. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:

A Duna vízszintjét mindenképp szabályoznunk kell, ha megépül Paks II, ha nem ( ahogy a Tiszáét is ) máskülönben a hajózhatóság megszűnik, meg általánosságban víz nélkül maradunk.


Hűteni lehet hűtőtoronnyal is, csak hát az $$$.


A napelem valóban hamarabb hadrendbe állítható, be is épült már úgy 1500MW-nyi kapaictás, viszont az energiatárolás jelenleg nem megoldott. Annyiban szerencsénk van, hogy a nyári hónapokban tudjuk az import mennyiségének változtatásával kompenzálni a fotovoltaikus termelés ingadozását, de télen már ez nem opció. Az lenne az optimális, ha lenne lehetőség megfelelő tározós kapacitás építésére és akkor lehetne ész nélkül termelni az áramot napelemekkel, csak sajnos ilyen adottságaink nem nagyon vannak.

2022. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
Ha az áramot túltermelik, azzal még semmi gond nincs, és nem is lehet még akkor sem, ha a tárolást nem tudjuk megoldani. De nem csak nap és szélenergia létezik a megújulók között.
2022. aug. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne gond. Nem tudsz a hálózatra túltermelni, mert elmegy a hálózati frekvencia ami sem a fogyasztóknak sem a nagytömegű forgógépes áramtermelők számára nem előnyös. Ha kiesel a frekvenciahatárokból akkor a mechanikai károsodás elkerülése miatt le kell választani a hálózatról a generátorokat.


Nem csak a szél és napenergia létezik a megújulók közül, de nálunk gyakorlatilag egyedül a napenergia az amivel villamosenergia termelés szempontjából úgy-ahogy számolni lehet.

2022. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:

Van hálózatra visszatáplálós napelemes rendszer.

[link]


De ha nem is lenne, akkor is meg lehetne oldani úgy, hogy a felesleges mennyiség földelve, vagy hatalmas ellenállásba menjen, szóval hogy ne okozzon gondot. De ennél kedvezőbb megoldás is van, mint látod.


Az lenne egyébként az ideális, ha nem kétirányú eladás lenne, hanem, "kölcsönzés". Így máris hamarabb megtérülne a napelem ára.

2022. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!