Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valaki a csapvíz helyett...

Ha valaki a csapvíz helyett ásványvizet iszik, az nem terheli meg nagyon a szervezetét a sok ásványi anyaggal?

Figyelt kérdés

Mindig Szentkirályi ásványvizet veszünk, és azt is isszuk. Én van hogy vagy 3-4 literrel is megiszok naponta. De tudom, hogy sok ásványi anyag is van benne. Azok nem töltődnek föl nagyon a szervezetben? Nem lesz bajom tőlük? Esetleg érdemes néha átállni a csapvíz fogyasztására is?


Csakis tudományos szempontból kérdezem!


2016. febr. 7. 23:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:

Na jó, még egyszer és utoljára, csak a te kedvedért:


A desztillált víz (közel) vegytiszta, H2O molekulákból álló folyadék (normál állapotban).

A fiziológiai sóoldat pedig olyan oldat, amely vízben oldott NaCl-t tartalmaz.


Ha ezek után még mindig nem érted, hogy mi a különbség a desztillált víz és a fiziológiai sóoldat között, akkor én nem tudok többet tenni azért, hogy megértsd a dolgot.

2016. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim válasza:
Látom nem érted a lényeget. A te fiziológiai só oldat nem csapvízben fogják feloldani a só oldatot. Fent írtam, hogy ha ásványi anyagot adsz hozzá akkor a desztvíz szerkezete meg változik. A hogy linkeltem a salsoa infúzió leírásában ott a desztvíz Só összetételében. Azt hogy fiziológiai sóoldat egy és ugyan azt jelenti! KB 25PPM a ásványi tartalma. A csapvíznek 150-300 PPM krül van. MAgyarán desztvízhez közelebb áll, de már nem desztiláltvíz, mert fiziológiai sóoldat tartalmaz.
2016. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:

"de orvosok miért is adják desztvízet: reenger só oldatott halálos betegeknek is?"


Innen egy oldalnyi szócséplés után végre eljutottunk idáig:


"MAgyarán desztvízhez közelebb áll, de már nem desztiláltvíz, mert fiziológiai sóoldat tartalmaz."


Remek! Csak jó valamire ez a GYK :D


(Azért még hadd jegyezzem meg, csak úgy zárójelben, hogy nem "fiziológiai sóoldatot tartalmaz", hanem attól hívják fiziológiai sóoldatnak, mert pontosan a kellő mennyiségben tartalmaz oldott állapotú sót.)

2016. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim válasza:
Ebben mi volt a hiba? reenger só oldaT? Attól még desztvízben oldják fel. Attól, hogy só oldatot adják nem csapvízben oldatják fel. Ne vicceljünk már kéremszépen. Ilyen alapon szenyvízben is feloldják és vénásan bekötik.:(
2016. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
Húúhhh... Na jó, én feladtam.
2016. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 Wadmalac ***** válasza:

Menthetetlen.

Ezzel a logikával a búzasör is desztvíz, ha azt használtak hozzá. :D

2016. márc. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim válasza:
attól még hogy valamit nem tudsz nem jelenti azt hogy az nem igaz. Te vélemyényed szerint a fiziológiás oldatot sót csapvízbe helyezik el?
2016. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 Wadmalac ***** válasza:

"Te vélemyényed szerint a fiziológiás oldatot sót csapvízbe helyezik el?"

És ki állított ilyet, drága istenáldotta barátom?

Te nem érted meg, hogy a desztvíz meg a desztvízból készített bármi az nem azonos. Márpedig te desztvíz-ivásról beszéltél az elején.

Ha megfogalmazási hiba volt, akkor azt ismerd be, vedd észre, hogy porrá égetett várat védsz. :D

2016. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim válasza:

Akkor kérlek olvasd végig és értelmezed már jobban a szöveget. Igaz írtam arról is, de én a fiziólogiás oldatról regéltél, amiben neked nem volt igazad. Most akkor porrá égtél te is egyetlen barátom.:) Most adtál igazat nekem. Több dolgott is írtam, de gyengék kedvé ért még 1x leírom.xD

Desztvíz tisztán is egészséges, ahogy a pálinka is. Holott a pálinka sokkal veszélyesebb, mint a desztillált víz. Kis mértékben gyógyszer töménytelenül orvosság.:) De ebbe ne kös bele, mert most vicceltem. Ilyen alapon a hagyma is veszélyes meg a kurkuma is, de ide tehetjük a kamilát is veszélyes Sokkal veszéályesebb, mint a desztiált víz. Mert csak mértéklettel szabad használni. Próbáld meg 1 hétig 1 pohár kamilla teát szürcsölni biztos 4 napon már nem fogod.:)

2016. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 Wadmalac ***** válasza:

"Desztvíz tisztán is egészséges"

Ühüm.

Jól van.

Igyad csak.

Ehh.

2016. márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!