Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valaki a csapvíz helyett...

Ha valaki a csapvíz helyett ásványvizet iszik, az nem terheli meg nagyon a szervezetét a sok ásványi anyaggal?

Figyelt kérdés

Mindig Szentkirályi ásványvizet veszünk, és azt is isszuk. Én van hogy vagy 3-4 literrel is megiszok naponta. De tudom, hogy sok ásványi anyag is van benne. Azok nem töltődnek föl nagyon a szervezetben? Nem lesz bajom tőlük? Esetleg érdemes néha átállni a csapvíz fogyasztására is?


Csakis tudományos szempontból kérdezem!


2016. febr. 7. 23:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:

"A hegyekben sem csapvíz folyik mégis 120 élet évet élnek meg. "


Te most komolyan azt hiszed, hogy a hegyi patakok vize desztillált víz, vagy csak minket akarsz etetni ezzel a hülyeséggel? :D


"de orvosok miért is adják desztvízet: reenger só oldatott halálos betegeknek is? "


Már bocs, de ha egyszer sóoldat, akkor hogy lehetne desztillált víz? Szerintem nézz utána ezeknek a kifejezéseknek hogy mit takarnak, mert nagyon úgy tűnik, hogy fogalmad sincs róla.

2016. febr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim válasza:

31. Szerintem te nézz utána, mert 99.9% tisztaságú vízet adnak hozzá a reenger só oldaton van ez ráírva. Köszike.


Az hogy hegyekben milyen víz forrás folyik neked mindegy, mert te csak 58 átlag élet kort akarsz elérni. Réggen hegyekből áradt ki a folyók ezzel sok ásványi anyagok kerültek a födbe és egészségesen is lehetet tápllálkozni. 1936ban megírták már akkor kevés ásványi anyag voltak a földben és 1960 után jöt a mütrágya. Gondolhatod, hogy abban már nem sok ásványi anyagok vannak. Ezzel miért etetés? Felmentek és titkolják mai napig is, hogy 120 év az átlag élet kor és egészségben éli le az életét nem ilyen olyan betegségel

2016. febr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim válasza:
Az állatoknak miért nincs inny gyuladásuk? Ja, hogy embereknél nép betegség és minden evés után mos fogat.:) Attól még hiény betegséged meg marad. Van több ilyen stori is, de te nem hiszel benne éld a világodat és élj boldogan 58 átlag évet. Ugyanis az orvosoknak ennyi.:)
2016. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:

"31. Szerintem te nézz utána, mert 99.9% tisztaságú vízet adnak hozzá a reenger só oldaton van ez ráírva. Köszike. "


Ember, ha sóoldat, akkor nem desztillált víz, ezen mit olyan bonyolult felfogni? :)

Ilyen logikával ha én desztillált vízből főzök paradicsomlevest, az továbbra is desztillált víz marad?

2016. febr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim válasza:
Istenem segíts. Neked nehz a felfogásod. Ha 99.% tisztitott vizben só oldatot 3nátriumklorid 1 kálium adják. Tehát ásvány szegény oldatot pumpálnak a vénákba. Az hogy paradicsom levest desztvízzel csinálod az már nem lesz desztilálvíz benne, mert ott ásványi anyagok oldódnak bele. A reenger oldat se teljesen desztiláltvíz, mert kicsi ásványi sót adnak hozzá, az olyan 25ppm ami közel áll a desztvízhez, mint a csapvizhez köszi.
2016. febr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim válasza:
Ha nem tisztított vízet adnának hozzá, akkor a baciktól és egyéb adagoktól simán meg halna a spáciens. A tisztitott oldatban semmi nincs, ezért tökéletes. Az hogy ásvány anyagal pótolják attól még az értéke éllaga nem változik csak telitet lesz az oldat köszike.
2016. febr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 Wadmalac ***** válasza:

" Az hogy ásvány anyagal pótolják attól még az értéke éllaga nem változik csak telitet lesz az oldat köszike."

Ember, desztillált vízről rizsáltál 2 oldalon át, az meg színtiszta H2O, nem oldat.

A fiziológiás sóoldat meg nem desztillált víz.


Ha ez nem érthető, akkor ne a többieket hülyézd, hanem képezd magad.

2016. márc. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim válasza:

"Ember, desztillált vízről rizsáltál 2 oldalon át, az meg színtiszta H2O, nem oldat.

A fiziológiás sóoldat meg nem desztillált víz. "


De arról beszéltem, : [link]

Ott van desztilált vízet adnak hozzá, mert ha nem azt adnának, akkor pár orán belül meghalna a spáciens. Értsd a szenyezet vízet a szervezetnek fel kell dolgoznia, ha nem így lenne akkor meg halna. A másik az ozmózis dolog a sejtekből kimossa a mérget, mert ásványilag kicsi koncentrátum így a sejt membrámon keresztül halad a kissebb ásványi anyag felé. Tehát ez kimossa a szervezetet. Ezért kell bele a só oldat, hogy nátrium tartalom meg maradjon, mert a sejten kivül 65% ban ürül míg a sejten belül max 2-4%ban ürülhet. Nem pontosan fogalmaztam, de szerintem te nézz utána mielött butaságokat beszélsz.:(

2016. márc. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim válasza:
A patikában sem kapsz desztiláltvízet megsúgom, mert máshogy nevezik. Ahogy te is kevered a fiziológisá oldattal. A fiziológiás oldatott is megszürik.
2016. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim válasza:
Másik, hogy kit hülyéztem le? Mert ha nem értesz hozzá, nem kell át tenni személyeskedőbe.:) Inkább indokold meg miért iy rossz az el gondolás?:)
2016. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!