Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vízbontással tudunk többletene...

Vízbontással tudunk többletenergiát kinyerni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a vízbontásnak milyen hatásfoka? Vizet bonthatunk ugye elektromos árammal, ekkor hidrogén és oxigén redukálódik, mely durranógáz, ha keveredik. A durranógáz elégetésével hőenergia szabadul fel, de dugattyúkba vezetve akár forgómozgássá alakítható. Ezzel pedig áramot termelhetünk. Ez az áram elegendő ahhoz, hogy legalább önfenntartó legyen a vízbontásunk, amennyiben a víz korlátlanul rendelkezésre áll? Netán többletenergia kinyerése? (Forradalmasítaná a hajózást)
2011. márc. 10. 17:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Csak egy dolgot érts meg:


A víz NEM energiahordozó, NEM lehet belőle PLUSZ energiát előállítani.


Ha szerzel melegvizet (pl. termálvizet) abból lehet energiát kinyerni (pl. ház fűtésre). De a vízbontás jelenleg több energiát igényel, mint amennyit a H2 égése során visszanyerünk. És ez 99%-os hatásfoknál sose lesz jobb, akkor sem ha fejenállunk és szuperfejlett technikánk lesz.


A hidrogén alapú hajtásnak egyetlen egy helyzetben lesz létjogosultsága:

- Amennyiben valahol a földön végtelen sok energiát tudunk majd előállítani (mert megtanulnak megcsapolni egy vulkánt vagy a Holdporból állítunk elő energiát és egy koncentrált sugárral egy helyre sugározzuk a Földre, stb) és nem számít majd ez az energiaveszteség. Ott előállítják a H2 gázt amit a mai gáz vagy olaj mintájára lehet majd szállítani és tárolni - ellentétben a tiszta energiával, ami a közeljövőben biztosan nem lesz tárolható egykönnyen és olcsón az elemek és akkumulátárok gyengeségei miatt.

2011. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ne feledd, hogy a fosszilis energiahordozók voltaképpen a nap fúziós energiáját tárolja el, és ezt a voltaképpen hőenergiát szabadítjuk fel, amit a növények eltároltak nekünk. A víz nem tartalmas semmiféle energiát (ilyen szempontból). Tehát nincs olyan, amit belőle kinyerhetünk.
2011. márc. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

A vizet úgy képzeld el, mint egy ELÉGETETT energiahordozót. Ha te a vízből akarsz energiát előállítani, az olyan, mintha a kipufogógázzal akarnád hajtani az autód.


((annyi különbséggel, hogy a kipufogógáznak a tökéletlen égés miatt némi csekély energiatartalma van, a vízre ez sem igaz, a tárolt hőt leszámítva))

2011. márc. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Ja és még egy korrigálás: a vízbontás során a hidrogén redukálódik csak. Szegény oxigént ne akard redukálni, nem érezné jól magát háromszoros negatív töltéssel. :o)
2011. márc. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Tehát nem igaz, hogy a "vizbül veszi ki a zoxigént"? :P
2011. márc. 12. 06:39
 16/29 anonim ***** válasza:

Mivel a víz bontása és a durranógáz égése is a következő egyenlet szerint zajlik:


H2O <-> H2 + 0.5 O2


ezért az energia odafele is ugyanannyi, mint visszafele. Konyhanyelven: J-ra pontosan ugyanannyi energiafelszabadulással jár 1 mol durranógát berobbantása, mint 1 mol víz bontása.

2011. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
2011. márc. 19. 08:11
 18/29 anonim ***** válasza:
A belinkelt videó egy fa**ság! Ugyan mire van az a cső, ami csatlakozik a kezében lévő szerkezethez? Nem a víz miatt működik, a csövön keresztül érkezik bele az "energia"!
2011. márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
A gróf úr egy közismert szélhámos, már annyiszor lejáratta magát, hogy szerintem ő maga sem tudja számon tartani...
2011. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 dellfil ***** válasza:

Nem. "Többlet energia" semmiféle folyamatból nem nyerhető. Nagyon úgy néz ki, hogy bizonyos ravaszkodással beemelhető egy rendszerbe energia, amit később "kinyerhetünk" belőle, de egy lokálisan zárt rendszer "összenergiája" változatlan, változtathatatlan mennyiségű. Az már csak egy dolog, hogy NINCS abszolút zárt rendszer a világegyetemben. Még a fekete lyukak sem azok. Az a tény, hogy egyátalán vannak események, azaz "történések", is csak azt mutatják, hogy nincsenek abszolút "zárt rendszerek" a valóságban. A világegyetem meg elég "nagy" és NEM statikus képződmény. Mint ilyen, és ezért - emberi léptékben - "nagyon sokáig" "idők végezetéig" "százmilliárd évekig" (a nem kívánt törlendő :D) események (értsd "energiakiegyenlítődések") színtere lehet.

Tehát, ha egy rendszer (akár épített, akár "természetes") "plusz energiát termel", ott biztos, hogy valahonnan "kívülről" kell azt kapnia. Viszonylag kis ravaszkodással könnyű ezt elérni, hiszen - mint említettem - NINCS abszolút zárt rendszer. Az csak munkahipotézis. Olyan, mint az "egyenesvonalú, egyenletes" mozgás. Vagy a test, amelyre nem hat semmi külső erő. Stb... stb... Gyakorlatilag nem létező feltételezés, amely viszont hasznos - annak ellenére, hogy nonszensz - a "valóság" leírására, összefüggéseinek megértésére.

Na most én javasolnék - egy másik - a hajózást "forradalmasító" eljárást. Ugye tudjuk, hogy az óceánokban sok millió köbkilométer víz van. Az óceánok vízhőmérséklete (átlag olyan 10-12 C fok). Ez iszonyat mennyiségű "hőenergia". Nosza, nyerjük ki. A hajó elől vizet szív be, hátul meg csak a hőenergia kinyerése után képződött jégtömböket kell a vízbe szórni... :D:D


dellfil

2011. márc. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!