Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szeretik ennyien Pogány...

Miért szeretik ennyien Pogány Indulót? Illetve a hasonló zenészeket, mint Ekhoe, beton.hofi. Nem hallgattam sok zenéjüket, de a nevüktől is kiráz a hideg. 20F

Figyelt kérdés

Én maradok inkább Hibridnél, Azahriah, és a többi jó zenésznél, akiket nem kell bemutatni se. Pogány Indulónál semmi zeneiség, teljesen összefüggetlenül szinte csak "versel". De semmi zenei érzéket nem érzek.


Most vagy mindenkinek ilyen kamu-gengszter flashje van, vagy mindenkinek ennyire depressziós világképe van. Miért kapják fel őt ennyire? Eddig egy zenéje amit megkedveltem, az is a székelykapu. Abban van zene, nem csak verselés.



júl. 2. 01:52
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy nem ismerem Pogi zenéit, csak hallásból néhányat. De nekem már abból lejött, hogy nem az én stílusom.

Az én véleményem szerint ezek azért komolyabb zenék, és szövegek.


Tudnék még egy jó csomót ide bemásolni. De egy az, hogy nem minden dalszöveg van fent. Másik pedig, hogy minek.


Nagyjából ez az én stílusom.

júl. 5. 10:46
 42/54 Szabi15 ***** válasza:

Igen az tényleg jó hogy van véleményed, gondolkodsz. De majd kinövöd azt a részét, hogy más miért csinál mit. És sokkal teljesebb életed lesz úgy. Viszont amit az egyik válaszoló írt, hogy kiragadsz egy tölteléksort és az alapján nyomod, ilyet én is tudok:


,,Villognak a felnik - Full Gizda

Itt vannak az ékszerek- Full Gizda

Azt hiszed, hogy álom, látod mégis itt van!!!

Szeretnek a gádzsik - Full Gizda

Vonulnak a dzsippek - Full Gizda

Eredeti stílus - Full Gizda"


,,Belegondolok és nem ér ennyit

Az egész, csillogok és közbe csak megeszi a szivem a penész

Taszítom magamtól aki hazavisz

Mindennap új emberek mindegyiknek a fasza ki

Mert nincs idejük várni, egy kicsit átgondolni a dolgaikat

Az után tovább variálni

Csak haladok valakiért de már nem valamiért

Így könnyen meghal aki fél, hálisten itt van aki élt

Csak szaladok

Mások után, magam elől

Mindig csak a pia visz

Agresszív vagyok régen nem láttam már a"

júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 Szabi15 ***** válasza:
100%
Az első egy hiteles gengszter, de nem tudom hallgatni, élvezni, vagy ha hasonlóra vágyom akkor inkább Fifty-t hallgatok meg amcsikat, mert zeneileg is jobban ott vannak. A másik egy fiatal srác aki keresi az útját, gondolkodik, és sokkal mélyebb szerintem. Ha nem lenne divat akkor szerintem te is hallgatnád Pogit. Legalábbis meghallgatnál kicsit több zenét biztosan, és lehet hogy megkedvelnéd
júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 Szabi15 ***** válasza:
Kedves kérdező, javaslom a J11 című számot Ótvar Pestissel featbe, ha gondolod
júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
65%

Itt egy szakértői elemzés, ami remekül rámutat Pogány Induló semmitmondó, hulladék szövegére:

[link]

júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 Szabi15 ***** válasza:
36%
Szakértői elemzés olyantól aki nem ért belőle semmit? A videó alatt szépen leírták, hogy mi a probléma ezzel az ,,elemzéssel".
júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
23%
#46 XDDDD Azért nem ért semmit, mert egy hulladék az egész. Költő a bácsi, hidd el, értené a dolgokat, ha normálisan lenne megírva.
júl. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 Szabi15 ***** válasza:
61%
#47 attól hogy költő a bácsi nem biztos hogy ért ehhez a világhoz. Nem hallgatott több számot tőle, nem ért utalásokat, nem tud mihez kötni dolgokat, nincs kielemezve a szám csupán sorról-sorra, egészében nem. Tudtam ha egy verset elemzünk, akkor azt sem pusztán sorról-sorra elemezzük, az csak egy része. De érdemes lenne a művet kontextusba helyezni is. Amit már írtam itt sokkal ezelőtt, minthogy egy jól szituált apuka nem fogja élvezni, akkor hozzátenném, hogy érteni sem biztos hogy fogja. Sem a miérteket, sem teljes egészében hogy miről beszél az alkotó. Például egy Párizsban járt az ősz is több értelmet kap, legalábbis jobban meglehet érteni, ha ismerjük a költő hátterét, hogy mit jelent neki Párizs. Ellenben köszönöm, hogy megmutattad az úriembert, megfogom nézni a többi videóját is, mert ettől függetlenül érdekes számomra, hogy hogyan vélekedik a művekről, az imént például egy Tkyd elemzést hallgattam meg tőle. Hasonló a probléma is, jó lenne ha egy rap zenét kedvelő (vagy legalábbis a kielemzett előadót kedvelő/hallgató) segítene a bácsinak. Mert akkor értené hogy mi az hogy tetű, tropicalli, esetleg kiemelné hogy a Tkyd számból amit kielemzett featben készült, és egy részét nem is az eredeti előadó adta elő. Költészetben szakértő, rap zenében, hip-hop-ban lelkes laikus. Van összefüggés a kettő között, és üdvözlöm a kezdeményezést, nagyon szimpatikus, de a két dolog nem 100% azonos, így nem is lehet teljesen ugyan azok alapján megítélni.
júl. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
16%

#48 Mindkét szereplő magyar? - Igen. Az elemző nagytudású ember? - Igen. A tapasztalata révén sok dolgot ismer? - Igen. Ott van neki a szlengszótár? - Igen.

Akkor mit nem lehet ezen érteni, ha jól van megírva? És most nem arra a két utalásra gondolok, hanem a többire. Megjegyzem amúgy, hogy Pogi reagált erre, de nem magyarázta el a hiányzó részleteket, meg az utalásokat, csak arra reagált, hogy elmenne inni Tibi bácsival...

júl. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 Szabi15 ***** válasza:
84%

,,Mindkét szereplő magyar? - Igen. Az elemző nagytudású ember? - Igen. A tapasztalata révén sok dolgot ismer? - Igen. Ott van neki a szlengszótár? - Igen.".


Szerintem ez nem elég. Egy nagy tudású fizikus nem tudná kielemezni például egy orvos írását egy új féle szívműtétrôl, akkor sem ha lenne egy lexikonja.

júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!