Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek, mit szólnátok egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek, mit szólnátok egy AIDS törvényhez? Ti támogatnátok?

Figyelt kérdés

Az az ötletem, hogy minden homoszexuálist szőrnének a vírusra. Ha kiderül, hogy valaki fertőzött, annak meg kellene tiltani, hogy nem fertőzöttekkel szexeljen. Sajnos nálunk melegeknél 50x nagyobb az esélye, hogy elkapjuk, egyrészt mert könnyebben elkapjuk, másrészt, mert sok könnyűvérű, kicsapongó életű meleg van. Aki talán nem is tudja magáról, hogy fertőzött. Sokkal könnyebb lenne az ismerkedés, mert nem csoda, hogy félnek a betegségektől a meleg fiatalok. Így akár milyen lenne a szexuális élete valakinek, nem kaphatná el, mert tiltaná a törvény a betegnek, hogy szexuális kapcsolatot létesítsen nem fertőzött személlyel.


Sőt én minden emberre kiterjesztenék egy kötelező szűrést Magyarországon, nem csak a melegekre. Biztos, hogy könnyebben tudnánk ismerkedni.:)



2017. febr. 6. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 A kérdező kommentje:
Én már boldog vagyok, ez igaz. Én nem szítom a hangulatot, én ezt egy lehetőségnek látom. Hogy a meleg fiatalok ne félve ismerkedjenek. Az olyanokat, akiknek nincsen semmi tapasztalatuk férfi téren, ne vigyék bele a gyanútlan fiatalokat ebbe az egészbe a felelőtlen férfiak.
2017. febr. 7. 23:57
 62/81 A kérdező kommentje:

Nem értem egyébként, aki azt hiszi, hogy beszéddel, figyelemfelhívással el lehet érni akármit is. Jobban, mint az általam említett módszerrel.


Ez egyszerűen nem igaz. Tegyük fel, ha lenne ilyen módszer. Akkor nem kapna senkisem kibúvót.


hiába hívod fel mindenkinek a figyelmét, ez szart sem ér, mert evvel minden meleg tisztában van, hogy kaphat nemi betegséget, csak éppen egyesek telibe szarják, tesznek rá. Nem azért kapják el a betegséget, mert nem tudott róla, hogy nemi betegséget kaphat, ha felelőtlenül szexel. Nyilván tisztában van vele, de ennek ellenére leszarja és ugyan úgy kicsapongó életet él. Az ilyennek hiába hívod fel a figyelmét, akkor is keresztülgázol másokon, nem érdekli a másik és lelkiismeret furdalás nélkül megfertőzi. Én ha már túl lennék egy bizonyos partner számon, mondjuk 50-en felül, akkor biztos, hogy elmennék szűrésre. Nem kockáztatnám, hogy esetleg másnak is átadhatom úgy, hogy magamról sem tudom. Bár egyeseknek az 500 sem kottyan meg. Persze nem azt mondom, véletlenül sem, hogy aki sok pasival volt, az fertőzött, de mindenkinek jogába kellene, hogy álljon, hogy tudja a partneréről, hogy fertőzött e. Lehet, hogy ez tényleg kivitelezhetetlen, sőt gy ilyen ötletet homofóbnak néznének. És nem gondolnák, hogy egy homoszexuális embertől származik. Nekem annyira sértő, hogy lenéznek mindet emiatt, meg hogy bvzibetegségnek kiáltják ki. És nem csoda, hogy némelyik primitív el is hiszi, hogy a melegek betegsége. Mert pl a magyar fertőzöttek 70%-a meleg férfi. Annak ellenére, hogy a melegek tized annyian vannak. Tehát arányaiban még mindig rosszabb az eredmény. Magyarországon egyébként egyre több fertőzött fiatalt regisztrálnak. Ez szomorú.:( hegyi beszéddel itt semmire sem mész.

2017. febr. 8. 17:32
 63/81 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy sokan látnak ok-okozati összefüggést eltérő dolgok között. Alapból a HIV vírus nem csak szex, hanem vér transzmisszióval is elkapható. Azért annyival több a melegek közt a HIV-es, mert egyrészt több köztünk a drogos is(társadalmi elnyomás, zárkózottság, stb. miatt), akik ugye egy tűt használnak néha másokkal, amivel szintén el lehet kapni a betegséget, másrészt pedig az alapból is gyenge minőségű szexuális oktatás Magyarországon szinte sehol nem tér ki a homoszexuális szexre. Sok fiú hiszi el, hogy nem lehet semmi baja ha orálisan gumi nélkül szexel, vagy alapból is elvan gumi nélkül mert úgyse lesz a másik srác terhes, akkor minek. Ezek a tényezők nagyban hozzájárulnak a statisztikák eltorzításához.


Másrészt pedig, a HIV vírus terjedése védekezéssel, és gyógyszerhasználattal megállítható, és a HIV fertőzött férfiak közel ugyanannyi ideig élhetnek ha szedik az adott gyógyszert. Szóval szerintem nem, nem kéne betiltani a fertőzöttek-nem fertőzöttek szexuális kapcsolatát, ha egyszer ki lehet küszöbölni a problémákat.

2017. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 A kérdező kommentje:
De ki az, aki fertőzöttel akar szexelni? Bocsánat, tudom, hogy ez nagyon sértő, de komolyan kérdezem. Max párkapcsolatban, olyan, ahol érzelmek is vannak. És aki párkapcsolatban szexel és tudja, hogy a partnere fertőzött, nem érzi magát feszélyezve? Még ha használnak is óvszert? És nem hiszem, hogy ki lehet küszöbölni, mert úgy is át fogja adni a másik embernek, ezt már szintén kifejtettem. Ha egyszerűen leszarja a védekezést..
2017. febr. 8. 18:05
 65/81 A kérdező kommentje:

És szerintem nem állítható meg védekezéssel? Szerintem nagyon kevesen oráloznak gumival. És pont te mondtad, hogy úgy is elkapható..


Nagyon kevés meleg fog gumiban szopni, ugye azt leírtad, hogy védekeznek, de ez az orálra szerintem nem terjed ki, legalább is szerintem nem jellemző. A legtöbb férfi szerintem úgy van vele, hogy ha már pasi van, akkor ezt alaposan ki is használják. Sőt sokak épp hogy csak orálra mennek, nem análra. Ez tapasztalat. Nagyon sok meleg, bi srác így kezdi a dolgokat, nem egyből dugással.

2017. febr. 8. 18:10
 66/81 anonim ***** válasza:
100%

"HIV fertőzött férfiak közel ugyanannyi ideig élhetnek ha szedik az adott gyógyszert."


Ez nem így működik. Valóban hasonló a helyzet, ha nagyon korai stádiumban kezdik el kezelni a HIV fertőzött embert, viszont még így is rendszeres ellenőrzésekre, gyógyszárváltoztatásra, tanácsadásra, stb.-re kell járnia, ami keményen beleszól a mindennapi teendőibe, arról nem is beszélve, hogy gyökeres életmódváltáshoz kell folyamodnia.


Aztán ott az emberi természet: Addig nem cselekszik, amíg nincs gond. Nem tudni jelenleg, hogy hányan HIV fertőzöttek itt nálunk, csak azon emberekről tudjuk, hogy azok, akik elmentek ellenőrzésre, és ott kiderült. Többszáz, többezer fertőzött ember élhet köztünk, és ne higgyük azt, hogy a vírus válogat, vagy hogy pont X az, aki nem kaphatja el. Az emberi felelőtlenség és tudatlanság határtalan.


A kérdésre pedig: Egész egyszerűen a dolgoknak nem ez a megoldásrendje. Egyrészt ugye említve lett ennek a költsége; képzeld el mennyibe kerülhet ez az egész kiadás: megszervezni, előkészíteni az eszközöket, az embereknek a munkaidejéből elvenni az időt (mivel nem hinném, hogy szívesen járogatnál ilyenre a szabadidődben).

Aztán ott az ablakperiódus: Ha most "A"-ról kapunk egy negatív tesztet, de 2 héttel ezelőtt szexelt egy HIV fertőzöttel, akkor valójában már fertőzött, de a teszt nem mutatja ki. Ott a papírja, hogy ő HIV negatív, holott valójában nem ez a helyzet. Mi lenne erre a megoldás? Kéthetente teszt, többhetes szextilalom mindenkinek, vagy mi? Egyszerűen kivitelezhetetlen.


Aztán ott a morális vonzata ennek a dolognak: Ez a fertőződés elkerülhető azzal, ha úgy állsz valakivel kapcsolatba, hogy 100%-ig megbizonyosodtál a saját és a másik egészségéről. Mivel ez elkerülhető kellő odafigyeléssel, elővigyázatossággal, és egy 200 forintos gumival, ezért nem hinném, hogy valaha is sor kerülhetne egy ilyen dologra.


Továbbá:


Sokan azt hiszik, hogy csak a HIV az, amitől aggódni kellene. Chlamydia, gonorrhea, HPV, kankó, tripper, szifilisz, sok-sok olyan nemi betegség van, ami még védekezéssel is terjedhet. Az, hogy valaki nem HIV fertőzött, csak arra adna bizonyosságot, hogy épp ettől a vírustól szabad. De mi van azzal a nővel, akinél méhnyakrákot diagnosztizálnak, mert a férfi akivel volt, nem HIV, hanem HPV vírust szedett össze? Vagy az egyéb betegségekkel mi a helyzet? Legalább ugyanakkora a jelentőségük, mint a HIV-nek, ugyanúgy megkeserítheti az életüket, ugyanúgy bele lehet halni.


És végezetül:


A HIV nem egetrengető probléma ebben az országban. Mivel a regisztrált magyar HIV fertőzöttek száma valóban alacsony mondjuk világszinten (kicsi ország vagyunk), ezért nincs túl nagy hangsúly fektetve rá. Olyan sok egyéb tényező van viszont, ami ember életeket követel: Dohányzás, alkohol, erőszak, bűncselekmény, stressz, balesetek, és ezek mind-mind külön-külön több ember életét követelik, mint hazánkban az AIDS. Ha úgy tetszett, a HIV prioritása sokkal alacsonyabb, mint sok másnak. Ez nem teszi kevésbé ártalmassá a dolgot, de hidd el, sok egyéb területen nagyobb szükség lenne a szabályozásra és törvényalkotásra.


Remélem, érted amire gondolok, és egyetértesz velem.

2017. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 A kérdező kommentje:

De akinél HIV- jönne ki, abban azért én jobban megbíznék. Lehet az a férfi már 10 éve él szexuális életet. valahogy nem tartanám valószínűnek, hogy pont a szűrés előtti két hónapba szedte össze. Az sem úgy működik, hogy szűrés nélkül meggyőződsz valakinek az egészségi állapotáról. Meggyőződhetsz nyugodtan, de tévedhetsz is, mivel valakinél a vírus több éven át tünetmentes, így semmit nem látsz rajta..


Tényleg vannak ettől nagyobb problémák, de a homoszexuálisoknál ez a probléma nem lekicsinyíthető, sőt egy valódi probléma szerintem. De nem kell evvel egyetérteni, ezt én így gondolom.

2017. febr. 8. 22:01
 68/81 A kérdező kommentje:
A másik amit nem értek egyszerűen, hogy miért gondolják azt, hogy a gumi megvéd mindentől?:D Erre valahogy senki nem reagál. Orálisan hogyan közösülnek az emberek? A gumi segítségével elkerül HET ő a betegség, de ebben a szóban benne van, hogy ez nem 100%.
2017. febr. 8. 22:18
 69/81 anonim ***** válasza:
81%

"De akinél HIV- jönne ki, abban azért én jobban megbíznék."


Látod, pontosan ez a gond. NEM bízhatsz meg benne sem, mert elkaphatta a betegséget az ablakperiódus akármelyik napjában. És ha már minden egyes emberre rá van erőltetve egy vérvétel, akkor már az a minimum, hogy szinte 100%-os hatékonyságot és eredményt várunk.

2017. febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 A kérdező kommentje:
Szerintem ez 99,9%ban valós eredményt kapnánk. Még mindig jobb, mint a rábeszélés.
2017. febr. 9. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!