Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek, mit szólnátok egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek, mit szólnátok egy AIDS törvényhez? Ti támogatnátok?

Figyelt kérdés

Az az ötletem, hogy minden homoszexuálist szőrnének a vírusra. Ha kiderül, hogy valaki fertőzött, annak meg kellene tiltani, hogy nem fertőzöttekkel szexeljen. Sajnos nálunk melegeknél 50x nagyobb az esélye, hogy elkapjuk, egyrészt mert könnyebben elkapjuk, másrészt, mert sok könnyűvérű, kicsapongó életű meleg van. Aki talán nem is tudja magáról, hogy fertőzött. Sokkal könnyebb lenne az ismerkedés, mert nem csoda, hogy félnek a betegségektől a meleg fiatalok. Így akár milyen lenne a szexuális élete valakinek, nem kaphatná el, mert tiltaná a törvény a betegnek, hogy szexuális kapcsolatot létesítsen nem fertőzött személlyel.


Sőt én minden emberre kiterjesztenék egy kötelező szűrést Magyarországon, nem csak a melegekre. Biztos, hogy könnyebben tudnánk ismerkedni.:)



2017. febr. 6. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
94%

Én egyszer voltam hív szűrésen (igen, tudom többször kellett volna, mert nem mindenkivel (csak komolyabb kapcsolatban) használtam gumit), és ott azt mondták hogy egyedülállóaknak- tehát aki elvileg váltogatja a partnereit- évente kellene járniuk, a kapcsolatban lévőknek pedig két évente. Valamint alkalmi kapcsolat után ha nem védekeztek, illetve nőknek gyermekvállalás előtt.

Viszont az aktus után legalább három hónapnak el kell telni, hogy kimutatható legyen.


Azon már én is gondolkoztam hogy sima vérvételnél miért nem vizsgálják ezt is, miből állna ha már ott a minta? Csak az a baj hogy egyedül az anonim vizsgálatokon ingyenes, máshol asszem plusz 5000Ft. Illetve sokan pl én is fóbiásan félek a tűtől, sőt még el is ájulok vérvételkor, így egyszerűen nem visz rá a lélek hogy elmenjek pluszban... Ha egyéb okokból úgyis kell venni, akkor már nézhetnék is. De hamarosan kell majd mennem, akkor rá is kérdezek.

N

2017. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
95%
utolsó a mai sima tesztek aszem 21 vagy 28 napos ablak periódussal működnek ma már, a 3 hónapos az a 2000-es évek elején volt.
2017. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező! 32-es válaszodból idézet:

"Ez egy baromság. Mindenkinek saját felelőssége lenne, hogy meggyőződjön saját, és leendő partnere egészséges állapotáról..."


Tehát akkor szerinted az ismerkedés legelején,akár heteróknál,akár homoknál igy kell,hogy kezdjük az ismerkedést?


-Kedves asszonyom!(uram)!

- Most hogy meghívtam egy kávéra és jól elbeszélgettünk,kérem a kapcsolat elején azonnal mutasson nekem itt egy friss HIV negatív teszteredményt!

-Mert meg akarok bizonyosodni a leendő partnerem egészségi állapotáról!

2017. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
75%

43. Igen, így kéne. Mi ezzel a gond?

Ez nem játék, ha elkapod, azt már nem lehet visszacsinálni. Mit nem lehet ezen felfogni?

2017. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
88%

Látom, te már nem éltél olyan a világban, ahol az állam kötelezően kiterjeszt ezt meg azt az emberekre. Ki, mikor, hol jelenik meg kötelező jelleggel ezt meg azt csinálni... Kár, mert rád férne egy kis saját tapasztalat arról, mért akartak ettől megszabadulni.


Aztán képzelem, ahogy az aszexuális millió(k) meg a további milliók, akiknek egyéb okokból szexhez nincs köze, meg azok a milliók, akiknek még vagy már 40 éve nincs köze, meg még számítógépet se láttak, sorokaznak a szexbetegség-vizsgálatodon. Meg akik leélik az életüket az egy szem feleségük/férjük mellett. Aztán a melegek között is vannak lányosabb típusok (ami azt jelenti, hogy nem ám a bszás körül forog minden második gondolatuk), de még a fiús melegek között is vannak visszafogottabb típusok, meg mindenféle szürke egerek, akiknek az életvitele és mentalitása az ég világon semmiben nem különbözik az egyéb ún. mintapolgároktól.


Ne haragudj, de kimondom, hogy ez az éc dolog krvára NEM össznépi közügy. Hanem csak a társadalom egy bizonyos szektoráé. És még csak nem is a melegeké, hanem a kicsapongó melegeké és a kicsapongó nem melegeké. Mást meg ne keverjél ide, és ne hidd, hogy a való világ képezi le a magyar társadalmat, mert az átlag magyar 25 éve autóban nem ült, nem hogy szexelt volna a feleségével vagy akárkivel. A nagy szros igazság ehhez az utóbbi mondathoz áll közelebb.


Még valami: az écvizsgálat-eredmény papírja azt mutatja ki, hogy a vizsgálat előtt egy hónappal még nem voltál megfertőzve. Azt hogy azóta viszont elkaptad, nem mutatja ki, mert a lappangási idő alatt még kimutathatatlan. Tehát hiába lobogtatsz nekem egy aznapi papírt az egészségedről, ha nekem nem tudod igazolni, hogy az elmúlt hónapban lakatra voltál zárva valahol, akkor kitürülheted a fenekedet a papíroddal. Tehát elég veszélyes lenne ilyen lobogtatott papírok által "megnyugodva" még inkább ész nélkül beleugrani mindenbe.

2017. febr. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
90%
trollkíg v57ve4
2017. febr. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom. Ilyen buta és diszkriminatív törvényt rég olvastam már. A kommentjeidet meg nem is említeném.

Kérlek, linkeld már be a statisztikát, ami azt bizonyítja, hogy védekezés nélküli szex esetén egy homoszexuális férfinál 50x nagyobb az átvitel esélye.

Ahogy érdekelne, hogy mi alapján gondolod, hogy a magyar melegek 0,5%-a fertőzött. Kérlek, mutass nekem egy orvosi kimutatást.


Mellesleg, hallottál valaha az új antiretrovirális kezelésekről? Amivel annyira lecsökkenthető a vírusszáma egy embernek, hogy gyakorlatilag nem lesz többé fertőzőképes, ameddig a gyógyszert szedi?

Mi a helyzet a PreEp-el? Nem lenne logikusabb, ha ingyen kaphatna akkor mindenki Truvadát?

2017. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
81%

Tulajdonképpen arra jók ezek a viták, hogy lássuk, honnan (80-as évek felfogása) hová jutott el a világ (napjaink fejlett nyugati gondolkodása) 30 év alatt.

Először szó volt stigmatizálásról, büntetésről, kényszerkezelésről, táborokba küldésről, mára eljutottunk addig, hogy a betegség gyakorlatilag 100%-os gyógyíthatóságáról beszélünk, mi, akik egy kicsit is foglalkozunk a témával.

A viták rámutatnak, mennyire fontos a folyamatos felvilágosítás, de arra méginkább, hogy az emberek általános műveltségének javítása, az iskolázottság, tájékozottság folyamatos fenntartása mennyire fontos (lenne).

Köszönöm, hogy helyettem is érvekkel cáfoltátok a kérdező felvetéseit, de sajnos az "egység sugarú magyar ember" gondolkodása jelenleg az elbutulás irányába mutat, de ez amúgy világjelenség és ez rendkívül rossz tendencia (Lásd Brexit, Trump, populizmus, Orbán).

2017. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
100%

"Kérlek, linkeld már be a statisztikát, ami azt bizonyítja, hogy védekezés nélküli szex esetén egy homoszexuális férfinál 50x nagyobb az átvitel esélye. "


Erre egyébként sok bizonyíték is van, csak keress rá. De lényegében annyi, hogy a végbélben a hámsérüléseken sokkal könnyebben tud a vírus a szervezetben jutni, mint a vaginában.

2017. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
100%
A betegség pedig nem gyógyítható, hanem gyógyszerekkel és kezeléssel le lehet lassítani a vírusos sejtek szaporodását, és az immunrendszer rohamos bomlását olyannyira, hogy gyakorlatilag majdnem teljes életet élhet a HIV fertőzött beteg. Az orvostudomány jelenlegi állása szerint 35-40 évet jelent ez, ami határozottan több, mint a kezeletlen HIV fertőzés (5-8 év).
2017. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!