Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek, mit szólnátok egy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek, mit szólnátok egy AIDS törvényhez? Ti támogatnátok?

Figyelt kérdés

Az az ötletem, hogy minden homoszexuálist szőrnének a vírusra. Ha kiderül, hogy valaki fertőzött, annak meg kellene tiltani, hogy nem fertőzöttekkel szexeljen. Sajnos nálunk melegeknél 50x nagyobb az esélye, hogy elkapjuk, egyrészt mert könnyebben elkapjuk, másrészt, mert sok könnyűvérű, kicsapongó életű meleg van. Aki talán nem is tudja magáról, hogy fertőzött. Sokkal könnyebb lenne az ismerkedés, mert nem csoda, hogy félnek a betegségektől a meleg fiatalok. Így akár milyen lenne a szexuális élete valakinek, nem kaphatná el, mert tiltaná a törvény a betegnek, hogy szexuális kapcsolatot létesítsen nem fertőzött személlyel.


Sőt én minden emberre kiterjesztenék egy kötelező szűrést Magyarországon, nem csak a melegekre. Biztos, hogy könnyebben tudnánk ismerkedni.:)



2017. febr. 6. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
43%

Heteroként írok, mindennemű gyűlölködés nélkül. Végre egy meleg srác, aki elismeri a statisztikák fényében is, hogy a melegek között több az HIV pozitív.


Amúgy nehéz egy kérdés, hogy vizsgálatra kötelezni bárkitis. Szerinted ki vállalná, hogy az orvosi kartonján rajta legyen, hogy meleg?

2017. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 A kérdező kommentje:

Azt nem is lenne muszáj feltüntetni, hogy meleg. Mert heteroknál sem jó dolog ez a betegség. És a betegség kiirtása lenne a cél, nem az, hogy ki meleg és ki nem.


Én egy őszinte ember vagyok, nem olyan, aki szégyelli az igazságot. Ez van, de van kiút!

2017. febr. 6. 16:21
 13/81 anonim ***** válasza:
97%

Én hetero nőként mondom, hogy mindenkinek kötelezően kellene. De ilyen úgysem lesz, mert még rákszűrésre is csak kevesen járnak, nemhogy hivre... Pl nem tudom az "önként" prostik is milyen gyakran járnak, de biztos van aki nem veszi ezt komolyan...

Aki kicsapongó életet él, az meg akár hetero, akár homo, húzzon gumit.


Másik meg az hogy Tudtommal ha valaki tudja magáról hogy fertőzött, és szándékosan- vagy gondatlanságból- megfertőz valakit (aki nem tudja róla, tehát bízik benne hogy nem az), akkor az büntetendő. De ebben nem vagyok 100% biztos. Csak abban hogy sokaknak fogalmuk sincs róla hogy fertőzöttek :(

2017. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező szűrést mindenki számára (meleg is, heteró is, bi is) támogatom, de nem csak HIV-re, hanem minden STDre kéne szűrni rendszeresen és kötelezően!

Viszont azt lehetetlen törvénybe foglalni, hogy aki HIV+ az ne szexelhessen HIV- emberekkel. Mármint ha lenne is ilyen törvény, mégis hogy tartatod be? Aki HIV+ és szexelni akar egy HIV- emberrel, egyszerűen azt kell, hogy hazudja, hogy ő is HIV-. Aztán ha védekezés nélkül történik meg a dolog és a másik elkapja a vírust, akkor meg már tök mindegy később, hogy büntetik-e a HIV+ embert, amiért illegálisan feküdt le valakivel, hiszen a fertőzést visszavonni már nem lehet. Amúgy Amerikában most is az a törvény, hogy ha egy HIV+ ember úgy szexel HIV- emberrel, hogy tudott róla, hogy pozitív, de azt eltitkolta, akkor az bűncselekménynek számít. De én nem látom értelmét, mert utólag már hiába büntetik. Előre meg nem lehet büntetni, sem megjósolni nem lehet, hogy meg fogja-e szegni ezt a törvényt, sem pedig betartatni nem lehet ezt senkivel. Teljesen kivitelezhetetlen.

2017. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
98%
Csillagom rózsaszín csillagot ne hordjunk? Illetve olyan méretű jogi problémák vannak vele hogy ezt még Trump se merné bevezetni.
2017. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 A kérdező kommentje:
Szerintem büntessék utólag is, megérdemli az ilyen, aki tudta magáról! Én nagyon keményen megbüntetném. Miért nem lehetne törvénybe foglalni, hogy HIV+ ne szexelhessen HIV- emberrel? Szerintem simán ezt kellene, mindenkinek joga van az egészséghez. Tehát miután van papírja, hogy ő HIV+ és ennek ellenére lefekszik egy HIV- emberrel, én több év szabadságvesztéssel sújtanám. Persze aki az ő hibájából fertőződött meg, az sajnos így járt, de ettől függetlenül meg kellene büntetni aki a bűntettet elkövette! Ugyan akkor azt is megbüntetném, aki nem jelent meg kötelezően a szűrésen. Mondjuk adunk 10M embernek egy évet, hogy elmenjen szűrésre. Szerintem pedig kivitelezhető, ha rendesen büntetnék is a törvénysértést.
2017. febr. 6. 16:36
 17/81 A kérdező kommentje:
Már rögtön annak van joga, aki fertőzött? Persze nem biztos, hogy tehet róla, hogy megfertőződött, de legalább ne adja tovább..
2017. febr. 6. 16:36
 18/81 A kérdező kommentje:
Vagy milyen jogi problémákra gondolsz? Ez nem kirekesztő szerintem. Szexeljen az olyannal, aki szintén fertőzött.
2017. febr. 6. 16:39
 19/81 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon parás vagyok én is. Viszont amit írtál butaság.


Azért van több meleg fertőzött, mert míg egy heteró el se megy szűrésre, addig egy meleg igen. Sőt a melegek nagy része RENDSZERESEN ELMEGY! Ez pedig hozza azt, hogy több beteget regisztrálnak a melegek közül, hiszen aki nem megy el, az nem kerül be a regisztrált betegek közé és nem is tudja, hogy beteg. Azonban egy csomó heteró van, aki nem tudja magáról. Gondold csak át, hogy milyen sok BI srác szexel meleggel. Ha csak 1000 bi fiú szexel és csak 0.5%-a lesz HIV fertőzött, akkor is máris van 5 bi, aki beteg és mondjuk úgy dug HETERÓ csajokkal. De persze ne hagyjuk ki a HETERÓ DROGOSOKAT se, akiket a tűcsere program megszűnésével fokozottan érinthet a dolog.


A szűrést magam is támogatnám és kötelezővé tenném minden fiatalnak 5 évente.


A szifilisz pl egy csomó heteró fiatal között terjed csak éppen nem tudnak róla, pedig csókkal is terjed. Azonban mégis tök macerás ha el akarsz menni egy szűrésre megnézetni. Tapasztalatból mondom. Mindenki tovább passzol máshoz.


Amúgy a legnagyobb hibának azt tartom, hogy felelőtlenül szexelnek sokan. Úgy, hogy pl a betegségek tüneteivel sincsenek tisztába, aztán csodálkoznak. Az oktatásnál indul a probléma.

2017. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 A kérdező kommentje:

Tény, hogy a melegek jobban eljárnak szűrésre, és hogy alapból a heteroknál magasabb lehet ez az arány.

Ugyan akkor azt nem gondolnám, hogy a melegek nagy része eljár szűrésre. éppen, hogy a normálisak járnak el, a minden nap más pasis történet nem biztos. Lehet az ilyenek szarják le a legjobban és közöttük vannak a legnagyobb számban a fertőzöttek. Elhiszem, hogy kellemetlen, de ez alól szerintem senkinek nem szabad lenne kibújni. ja, az 5 évenkénti szűrés elég korrekt szerintem.

2017. febr. 6. 16:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!