Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnátok az iskolai...

Támogatnátok az iskolai osztályok bekamerázását?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan azzal jönnének, hogy személyiségi jogokat sért. De mégis mi olyat csinálhat egy diák az osztályában, ami olyan titkos, hogy nem lenne szabad látnia senkinek?


Ellenben az osztályok bekamerázása csökkentené az iskolai bántalmazások számát. Ha random belenéznének minden nap egy-egy osztály egy-egy szünetébe, valószínűleg elég hamar kiderülne, ha valahol bántalmaznak valakit. Fel lehetne hívatni a bántalmazó(k) szüleit és megmutatni nekik a felvételt, így nem védekezhetnének azzal, hogy "á, biztos tévedés, az én gyermekem sose csinálna ilyesmit". Ezután az adott osztály felvételeit gyakrabban néznék meg, nehogy folytatódjon a terrorizálás.


Emellett ha történik valami egy osztályban (pl. összetörnek egy széket, betörik az ablakot), de nem vallja be senki, hogy ő volt, nem kellene kollektív büntetést alkalmazni, ami általában hatástalan és mindig igazságtalan, hanem meg lehetne nézni a felvételen, hogy ki volt az.



2017. jan. 28. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit drasztikus megoldás lenne, de van benne fantázia.
2017. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Sokat nem ér. Nagyszünetben még 2 héttel ezelött kisétáltam a suliból a boltba és vásároltam kaját,aztán nem nagyon kaptak el.
2017. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Igen.
2017. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a verekedést nem lehet ennyivel lerendezni, hogy van rajta kamera. Legalább bemikrofonozni kellene a termet, hiszen lehet, hogy beütöttem az egyik srácnak, viszont ő meg 2 hete minden nap megaláz szóban mások előtt. Akkor most csak én kapjak büntetést?
2017. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy csak mindent van semmi alapon támogatnám, ha az iskolát lehet, akkor lehessen sok minden mást is, holttér nélkül.
2017. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Szerintem a verekedést nem lehet ennyivel lerendezni, hogy van rajta kamera. Legalább bemikrofonozni kellene a termet, hiszen lehet, hogy beütöttem az egyik srácnak, viszont ő meg 2 hete minden nap megaláz szóban mások előtt. Akkor most csak én kapjak büntetést?"


Akkor legyen mikrofon is.

De amúgy az is látszik a kamerán, ha valaki mond rád valamit, erre mindenki rád néz és röhög rajtad.

2017. jan. 28. 19:00
 7/13 Donald J. Trump ***** válasza:
91%

Csak nem biztonsági kamerákat forgalmazol?

60.000/terem a kamera, plusz iskolánkét adatrögzítő központ 300.000, munkadíj 100.000-től a csillagos égig.

Egy összetört szék meg 5-6000 forint. Annyit érsz el vele, hogy a gyerekek megtanulnak zacskót húzni a kamerára, esetleg a WC-ben verekednek vagy hazafelé hátulról kapják el a másikat.

2017. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit szolnál ahhoz, ha azért mert kibeszélted a tanárt az pikkelne rád?

Èn azt gondolom, hogy ezer egy dolog történik a temrekbe amire a tanároknak semmi közük.


HA van olyan aki bántalmazza a másikat, akkor tessék a többi gyereknek kiállia a bántalmazott mellett, és ne egyedül kelljen annak a szerencsétlen bántalmazottnak a tanárhoz mennie, hanem a tanuk álljanak mellette.


Mindig történnek olyan dolgok, amit senki nem akar magára vállani. De szerintem ha tudják ki az a többiek, azt öt kirekesztik.

2017. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A szék 5-6k a kamerarendszer jóval drágább ezt látjuk, de akkor számold már ki, hogy egy lelki sérült gyerek, akiből felnőtt lesz, melyek a társadalmat alkotják mennyibe kerül helyre hozni ? Szerintem az lenne elég drága. Egy stadion árából lehet ki se jönne. :/
2017. jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi sulink műemlék, mert 1622-ben építették. Most felújították, de nincsenek osztályaink, hanem csak laborjaink vannak, szüneteken pedig a folyosókon ülünk, ahol fel vannak szerelve a kamerák.

Az utolsó bekezdéseddel egyetértek, mert emiatt hatékony, de szüneteken pl a kisiskolás fiúk olyanokat játszodnak, hogy megüti a kezüket egy osztálytársuk és ki kell találják, hogy melyik volt.

Szerintem a diák mindig diák marad, de az iskola szabályzatától, a gyerekek neveltetésétől és a tanárok tekintélyétől függ, hogy meddig mennek el a csinytevésben. Nálunk pl vagy bevallotta a tettes a bűnét ha nagyobb problémát okozott vagy rajtakapták kamerák nélkül is.

18/L

2017. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!