Támogatnátok a választás átszervezését?
Az emberek nagyon nagy része nem képes józanul gondolkodni. Egyszerűen nem tudják mi a jó nekik, szép szavakkal és jól hangzó ígéretekkel meg lehet venni őket. Márpedig ezzel mindenkinek ártanak.
Először megfogalmazódott bennem, hogy korlátozzák a választójogot. Legyen szükséges valamilyen vizsga, hogy az ember választójogot kapjon. Csakhogy ki fogja megmondani, hogy mi van a vizsgán, a tesztben? Mindig az aktuális kormány... Ráadásul ha egyszer megfosztanak egy réteget a választójogától, semmi nem akadályozza meg a kormányt, hogy valamilyen indokkal másokat is megfosszon tőle...
Ekkor a következő jutott az eszembe: pontrendszer. Valamilyen elv alapján ( és itt maradhat a politikai teszt ) az embereket besorolják és választási pontokat kapnak. Akik a leggyengébb eredményt érik el, 1-et kapnak, akik a legjobbat, többet ( hasraütés szerűen, mondjuk 10-et ). Ez alapján az emberek választási pontokat oszthatnának szét. Akár több pártra is. Ennek is lennének hátrányai, például fel kellene vállalni, hogy ki kire szavaz ( elvégre a teszt névre szóló ).
Támogatnátok a választási rendszer átszervezését? Hogyan?
"Ekkor a következő jutott az eszembe: pontrendszer. Valamilyen elv alapján ( és itt maradhat a politikai teszt ) az embereket besorolják és választási pontokat kapnak. Akik a leggyengébb eredményt érik el, 1-et kapnak, akik a legjobbat, többet ( hasraütés szerűen, mondjuk 10-et )."
Ugyanazok a problémák, mint az első javaslattal. Ráadásul a szavazójog (elvben) éppen az érdekképviselet garantálásáról szól. Ha bármilyen csoporttól akármilyen alapon (pénz, műveltség, de tényleg akármi) megvonják a szavazati jogot, onnantól kezdve garantált, hogy az ő érdekeiket semmilyen komolyan vehető politikai erő nem fogja képviselni, és még nagyobb eséllyel lesznek közellenséggé kikiáltva. Onnantól kezdve pedig az a csoport még inkább a társadalom aljára csúszik.
"Ez alapján az emberek választási pontokat oszthatnának szét. Akár több pártra is. Ennek is lennének hátrányai, például fel kellene vállalni, hogy ki kire szavaz ( elvégre a teszt névre szóló )."
Ezzel meg már eleve megbukott a dolog. Ha nem érted, hogy miért rossz dolog a nem titkos szavazás, akkor szerintem nem vagy elég kvalifikált ahhoz, hogy választási rendszerről beszélgessél.
Én nem támogatom a választási rendszer ilyen típusú átszervezését. Maradjon csak meg az általános választójog. A demokrácia lényegét nem érted, kérdező - arról szól, hogy mindenkinek van beleszólása, akkor is, ha mások talán a beleszólás bizonyos formáit ártalmasnak vélik. Ezt el kell viselni - ez az ára annak, hogy nincs diktatúra. (Már ahol.) Én csak annyit csinálnék, hogy a választási rendszert átalakítanám arányossá valamilyen formában, illetve bevezetnék egy olyan rendszert, amelyhez hasonlót egyébként te is említettél: több jelöltre is lehessen szavazni, akár eltérő súlyozással, vagy preferenciasorrendbe helyezve, hogy ne legyen olyan nagy jelentősége a stratégiai szavazásnak, és az emberek merjenek mikropártokra is szavazni.
A mostani rendszer nem jó, mert megosztásra játszik. Most is látható, hogy a fél ország rühelli a Fideszt, a másik meg isteníti, és ez nem egészséges.
Olyasmiben gondolkoznék én is, hogy legyen egy mellette és egy ellene szavazata az embereknek, így a negatívan megítélt pártok nem juthatnának hatalomra, hanem csak azok, akik a többségnek elfogadhatóak.
"Ennek is lennének hátrányai, például fel kellene vállalni, hogy ki kire szavaz ( elvégre a teszt névre szóló )."
Miért?
Kitöltöd a tesztet, kapsz egy papírt, hogy te 6 szavazatot kapsz, majd adnak egy olyan papírt amin 6x szavazhatsz
Én a vagyoni cenzust támogatom.
Nagyjából így nézne ki:
Egy szavazat értéke mondjuk 10.000Ft A polgár maximum 5 szavazatot vásárolhat és adhat le arra akire akar.
Az így elköltött pénzt a következő évi személyi jövedelemadójából leírhatná.
# 6
de a célod az alacsony iskolázottságú, munkanélküli réteg kizárása, nem?
Arra pedig ez a megfelelő módszer.
Persze én alapból utasítok el mindenféle cenzust, de jó látni, h mindenkinek csak a sajátja tetszik, és amikor tőle s áldozatot kíván a feltételezett rendszer, az már neki se tetszik... .-)
Utolsó, a cél azok kizárása, akik nem értenek a politikához.
Ez nem feltétlenül függ össze az alul iskolázottsággal vagy a munkanélküliséggel.
Egyetemista diákok: vagy nem dolgoznak, mert nincs rá idejük vagy elmegy a pénzük az egyetemre.
Őket kizárnád.
A tanárok jövedelmét nézd mondjuk vagy a nyugdíjasokét....
# 8
Álljunk meg egy szóra!
Azt mondod, hogy egy mélyszegénységben élő 4 elemit végzett embernek a szavazta nem ér annyit, mint egy egyetemistáé?
Miért nem?
Az egyik tudja, hogy ha X pártra szavaz akkor kap tűzifát meg közmunkát.
A másik meg tudja, ha X pártra szavaz akkor nem lesz tandíj, és csökken a diákhitel törlesztője.
Melyik kevésbé releváns választás?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!