Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Kedves homofóbok! Miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves homofóbok! Miért gondoljátok ti úgy, hogy ha megveritek a homoszexuális gyereket akkor annak megváltozik a szexualitása?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasok olyan kommenteket ahol homoszexuális gyerekekről/kamaszokról van szó hogy "egy-két pofon és mindjárt másképp fogja gondolni" meg hogy "két taslit neki és minjárt másképp látja a helyzetet". Ti miért gondoljátok azt, hogy ha megverjük a gyereket akkor az átmegy homoszexuálisból heteroszexuálisba?

2017. jan. 28. 18:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
90%

Hmmm... Nos, először kezdjük azzal, hogy a homofóbia nem egészséges állapot, hiszen akármilyen dologról is legyen szó, annak az erőszakba fajuló gyűlölete teljesen kóros.

Ha pedig valaki egy társadalmi csoporthoz tartozásáért, annak szándékosan a kárára cselekszik, azt gyűlölet-bűncselekménynek hívják, amely bűncselekményeket a BTK megfelelően honorálja, hogy úgy mondjam. :)

Ahhoz, hogy most a magyarokra kihegyezve megismerjük az ellenünk elkövetett bűncselekményeket, nézzük meg a magyar megítélését, hogyan alakult a történelem folyamán, mik is a homofóbia okai.

Az első írásos említés a XIV. században történt, és katzérságként lett megnevezve (amely aztán jelentésmódosulás során megszilárdult). Minthogy akkor még a Szent Inkvizíció tevékenykedett, érthető, mi volt az ítélet. (nem összetévesztendő az akkor is tevékenykedő Szent Hivatallal, sokan keverik, tévesen; más volt a feladata. Az inkvizíció úgy működött, hogy a vádlottat az inkvizítor megvádolta, neki pedig ártatlanságát kellett bizonyítania. A Szent Hivatalnál pedig ellenkezőleg, a bűnösséget kellett bizonyítani.)

Mármost a kalapos király visszavonta Mária Terézia rendeletét, nem szabtak ki halálbüntetést a melegekre. Itt említeném meg, hogy magasan megelőztük Európát ebben a kérdésben. A következő nagy lépés ugye a holokauszt volt. Amit szintúgy sokan tévesen értelmeznek. A szó jelentése tűzben égő, és nem csak a zsidóság módszeres legyilkolását értjük alatta, hanem a tetemes mennyiségű ártatlan cigány, meleg stb irtását is, sőt, még a politikai foglyok elhurcolását és leölését is értjük alatta.

Nos, aztán Kádárék megszüntették a büntetését 1960-ban, DSM-ből is kivették a Kádár-rendszer végét, aztán 1994(?)-ben az ego-disztóniás homoszexualitást is.

Nagyszerű, szuper, 2017. A lényeg az, hogy ha a homofóbiát történeti okokra vezetjük vissza, egy tényező van, ami nagyon hosszan és tartósan hatott az emberekre: az egyház. Nem véletlen, hogy ilyen lassan ment a dolog. Ahogy az egyház egyre inkább kiszorult az államigazgatásból, úgy lazultak a szabályozások is. A horogkereszt más kérdés, ott pedig egy erőteljes szociáldarwinista hullám miatt gyilkoltak meg milliókat. Jobban jártunk volna, ha Hitler papát fölveszik abba a művészeti suliba :D

Mármost, tehát van egy erőteljes társadalmi elítéltetés, amely bizonyos okmagyarázat értelmében az egyház erős társadalmi hatásának köszönhető. Nyilván az, hogy ez már nincs jelen, nem jelenti azt, hogy a hatás megszűnt. Úgymond belevésték a közerkölcsbe. Ettől már Kádárék megtanultak elvonatkoztatni. De meg kell hagyni azért azt is, hogy egy dolog a politikai világ (eléggé konvencionalista módon) megfelelőnek ítélt erkölcsi rendje, meg megint más dolog a közerkölcs. Hogy az egy új rendszert elfogadjon, ahhoz bizony küzdelem kell. Vagyis nem azt várják a homofóbok, hogy mi heterók legyünk, ennél sokkal kevesebbről van szó: olyan mélyről és régről jövő társadalmi gyűlölet összpontosul bennük, amit nem tudnak és nem akarnak visszafogni vagy kezeltetni. Más, hogy megideologizálják tudtukon kívül. :D

Szintén említésre méltó az is, amit itt az előttem szólók közül is mondottak, hogy közöttük elég sokan melegek.

Mindenesetre az én álláspontom továbbra is az, hogy túl sokat volt a társadalom nyakán az egyház. :)

16/passzív

2017. márc. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
5%
Mindenkinek joga van kiélni a ferdehajlamúságát, míg ezzel másnak nem árt. Namost számomra nem azért gusztustalan ha ket "kan" egymas szajat vizsgalgatja, mert nem ezt láttam "jó példának", azért mert egyszerűen szexualis normám okán természetes elutasítást és undort vált ki belőlem a jelenség. Mint ahogy belőletek is a heteroszexualitás. De köszönjétek meg neki. Mert megtehetitek miatta h itt lehettek. A ratyiság minden ízében Zsákutca. De mint kezdtem a bevezető mben, mindenkinek joga van hozzá
2017. márc. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
98%
Hetero vagyok és lány de egy ilyen szülő az egy se.ggfej. Amúgy meg azért mert Magyarországon azt hiszik sokan egyéb dolgokban is hogy egy két pofon mindent megold. A primitív agyvelő miatt. Én sem vagyok a liberalizmus minden téren támogatója de könyörgöm haladjunk már a korral. Amúgy meg nem mindenben jó őszintének lenni az olyan szülővel szemben aki primitív vagy zsarnok típus. igazán őszinte az ember csak a normális,megértő,támogató szülővel szemben tud lenni.Én ha másféle szexualitású lettem volna nem mondtam volna el nekik.Annak ellenére hogy elfogadták volna feltehetőleg mert azért vannak annyira normálisok.
2017. márc. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként megnyugtatásként régen is ugyanennyi meleg volt meg biszexuális is csak most már jobban fel merik vállalni.
2017. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
63%

ne bagatellizáljuk el, ma is bizony igen nagy a homofóbia, sőt, egyre növekvő, ahogy a szélsőjobb erősödik.

egyébként sehogy, de vannak egyéb kegyetlen módszerek is, bizony most 2017-ben, pl pszichiátriai gyógyszerekkel tömés kezeltetés gyanánt stb stb. nem nagyon fog ez változni nálunk, az a nagy helyzet, a magyarba genetikailag kódolva van a gyűlölet, és itt igazából elenyésző jelentősége van annak h éppen mit gyűlöl.

2017. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
14%
A fóbia valamitől való rettegés félelem. Én momentán nem félek a homóktól. Szimplán undort kelt bennem heteróként. De ez természetes reakció. Nem fogom elnyomni, azért mert szivárványt meg szépeken skandáltok mellé...
2017. márc. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
6%
Magyarországon nincs "szélsőjobb". Az oroszoknál igen, de ők nem tojást dobálnak, hanem vagy agyonverik a homokosokat, vagy agyonszurkálják, csoportos szurkálás keretében, a rendőrséget nem érdekli, az indok egyszerű, a búzák előszeretettel molesztálják ott a kiskorú gyerekeket, és ezt ott bizony halállal büntetik.
2017. ápr. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
8%
Ha a gyerek homokos lesz vagy biszex, ott a szülőnek kéne magától megkérdezni hogy mit rontott el. Utána már fölösleges pofozni, amikor hazajön egy fiúval, tűsarkúban melltartót viselve.
2017. ápr. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
3%
Én rühellem a búzákat, de ennyi, ezen kivül nem foglalkozom velük
2017. ápr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
79%

Ennyi buta tudatlan embert:D A 3elottem ironak: nem a szulo tehet rola, nem "rontott el" semmit, mar szuletesnel eldol es vegkepp nem a szulo tehet rola.

Azis nagy hulyesegre vall h a homoszexualitast azonositjatok azzal h rogton marnoi ruhat is visel. Nem minden meleg szeret nonek oltozni, es ugyanannyi hetero is szeret nonek oltozni, ez fuggetlen attol h az illeto meleg vagy hetero. Egyszeruen a feldzines ismereteitek miatt irtok hulyeseget. En biztos nemtennek ilyet:D lejaratom magam mindenkibelott mert olyanba pofazok bele amihez nemertek es jo nagy baromsagot..:D ha valamihez nem ertek inkabb kussolok vagy utana jarok. De ha nektek jo h ertelmetlen hulyesegeket irtok am legyen en aztan nem szolok bele:Dcsak gondoltam szolok mielott ennel is jobban lejaratjatok magatokat^^

2017. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!