Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért van az hogy a legtöbb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a legtöbb nő már csak 30 után vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Akárhogy is számolom legkésőbb 22 évesen meg lehet szerezni egy főiskolai/egyetemi alapképzést és aki már kicsit leleményesebb elkezd dolgozni egyetem alatt. Ha netán mesterképzést is csinál, azt is teheti munka mellett. 26-28 éves korában már van 4-7 éves munkatapasztalata és simán elmehetne szülni. Ne mondja nekem senki hogy ennyi év alatt nem lehet félretenni pénzt gyerekre. Én 20 éves létemre két szak mellett dolgozom és még a lakáskasszám is teszem. Terveim szerint 6-7 év munkatapasztalat után szülök 3 gyereket...


Miért tolódott ki így ez az egész? Anyagiak miatt, vagy a férfiak nem akarnak elköteleződni ilyen fiatalon? (egyre többször látok nőtlen 35+-os férfiakat, nem tudom ők mikor akarnak megállapodni - ha megakarnak persze). Nektek mi a véleményetek a jelenlegi gyerekvállalási helyzetről? Tisztában vagyok fele hogy mindenki szíve joga dönteni mikor szül, csak kíváncsi vagyok.


Köszi a véleményeket :)

20/L


2015. júl. 23. 18:44
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
48%

38%-os válaszadó írja,hogy mi marad utánunk,ha nem születik gyerekünk.

Figyelj,nem egy olyan esetet ismerek,amikor a szülőt beteszi egy idősek otthonába,mert már nyűg az öreg a háznál.

Aztán felé se szagolnak.

Vagy több olyan gyerek is van aki csak akkor megy a szülőhöz,ha megérzi a pénz szagát.

Aztán ezek az emberek fognak majd marakodni az örökségen,akik évekig nem is láttak az apjukat/anyjukat.


Azt is írtad,hogy aki 30 előtt nem vállal gyereket az életképtelen.

Nézz meg egy orvost. Az,30 éves kora környékén kezd el igazán dolgozni,addig rohadt sokat kell tanulnia.

Ők életképtelenek lennének? Nem hiszem. De több egyetemistára is illik ez.

Különben is,előbb anyagilag rendbe szedem magamat és csak utána vállalok gyerekeket.

Nem csinálok 18 évesen gyereket,aztán meg sír a szám,hogy "jajj nem tudom eltartani a gyerekem"

20 évesen honnan a francból lenne nekem annyi pénzem,hogy fizessem az albérletet,rezsit,utazásit,egyetemet,ruhát és még fizessem a gyerek cuccait is? Nem vagyunk milliomosok.

2015. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 Szergej55 ***** válasza:
100%
Ezt nem magyaráznám csak a pénzkérdéssel. Nyugat-Európában több jut a legtöbbeknek, ennek ellenére ott sem születik gyerek. Ez nem fog sokáig menni, mert már most is rogyadozik a rendszer. Akinek ez jó, lelke rajta, én azért szeretnék a jövőben családot alapítani.
2015. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 WhiteLabel ***** válasza:
100%
Ti azt jól kivagytok:-D, Szergej, attól ne félj nem fog osszeomlani amíg ennyi buta hiszékeny ember van :-)
2015. júl. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 Csicuki ***** válasza:
41-es teljesen egyetértek veled.
2015. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 Szergej55 ***** válasza:
100%
Meglepődtem, hogy valaki egyetért velem. :D Az rendben van, hogy nem mindenki Einstein, én magam sem vagyok az, de ez egy holtvágány. Először a nyugdíj miatt fog sopánkodni mindenki, hiszen az lényegében már most sincsen. A második lépcső a drasztikus létszámcsökkenés a folyamat jelenlegi állása alapján: meglepődhetünk, de ilyen "szaporulattal" 50 év alatt a felére csökkenne a lakosságszám. Azt is bírom, amikor valaki azzal jön, hogy a Föld lakossága nő. Igen ám, de azok az eltarthatatlan tömegek épp most özönlenek el minket, úgyhogy ennek annyira azért nem örülök.
2015. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

sztem is tévúton jár aki csak az anyagi helyzettel magyarázza. Elsődlegesen sztem életstílus-beli okai vannak. Ha a sulik után egy nő elkezd dolgozni, keresni, saját lábra állni, akkor viszonylag kis pénzből is ki tud alakítani magának egy olyan életvitelt, amit könnyű élvezni és épp ezért nehéz elengedni.


Amig nincs gyerek, addig

1. van pénzük magukra, ruhára, kozmetikusra, műkörmösre, barátnős nyaralásra, mozira stb.

2. van idejük. bulizni, barátnőkkel lógni, pasizni, szinházba járni, olvasni, futni, spinningelni, stb.

3. van szabadságuk azt tenni, amit kedvük tartja, néha délig aludni, aztán gondolni egyet és randizni, szexelni, berúgni, reggel hazaesni, másnaposan az ágyból ki nem kelni, aztán melózni, ott szakmailag is kiteljesedni, stb.


Ha egy nőnek így kialakul egy élhető világa, azt szeretné élvezni mondjuk 30 éves koráig, amikor a biológiai órája elkezni nyomi egy kicsit a gyerekes irányba.


merthogy gyerek után, lássuk be, ennek a világnak úgy nagyjából vége. A nő saját élete azután jó ideig a maradék-elv alapján működik: azt a pénzt költi, ami a gyerek-kööltség után marad, az az idő marad neki, amit a gyerek nem foglal el, és a szabadságnak, szabadosságnak spontaneitásnak kb. annyi


Én legalábbiis férfiként így látom.

2015. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
53%
Az az életképtelen akinek az egyetlen életcélja, hogy kölyköket b...sszon a világra és majd ezzel dicsekedjen higy mekkora dolgot vitt véghez. Egyébként nen hiszem, higy archimédész, Leonardo da Vinci vagy tesla annyira életképtelenek ketté volna csak mert nem vállaltak gyereket.
2015. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

Kiruccanok a hétvégére, erre mire visszajövök közel 50 komment... :D Amiből kb. 40 szájkarate. Mindenkinek lehet egy véleménye, engem nem zavar ha valakié eltér az enyémtől csak kíváncsi voltam ki hogyan gondolja a kérdést.


Én nem csináltam 5 éves gimis hülyeségeket (+1 évet elpazarolni nyelvre, mikor kevés önszorgalommal ugyanúgy meg lehet oldani), az évvesztes ellentéte vagyok, előbb kezdtem a sulit, friss 18 évesként már egyetemista voltam, legifjabb a szakon...


Nem mondanám hogy agyontanulom magam, de ez csak azért van mert képes vagyok beosztani az időmet. A nyáron a következő féléves anyagot nézem át unalmas délutánaimon munka után... :D Gyakornokként 100 körül keresek (attól függ mennyit vagyok bent, amúgy gazdasági elemző vagyok) és tekintve hogy jó eséllyel felvesznek teljesbe is ha végeztem 260 a nyitó.


Szerintem abból el lehet lébecolni, ha az embernek még egy partnere is van . Most leszek 21, 1 éve van barátom lassan, nem tudom mi van a sors könyvében de el tudom képzelni vele az életem és egyelőre úgy fest ő is velem.


Nem értem ezt a ha jön a gyerek vége az életnek felfogást. Nincs vége az életnek, csak egy egészen más típusú kezdődik ami szerintem csodálatos. Borzasztóan várom már azt az időszakot. Én elvagyok a bulizós, berúgós, pasizós, barátnőzős, egyetemista, karrierépítős élettel is de szerintem 26-27 éves koromra elég lesz belőle. :D Azt sem értem, hogy a családot miért nem veszi senki számításba? Miért ne mehetnék el gyerek mellett szórakozni. Édesanyám példának okáért alig várja hogy babázhasson újra, ha a párommal ki akarunk kapcsolódni "le lehet passzolni" a gyereket 1-2 napra egy hónapban...


Persze mindenki máshogy szeretné élni az életét, de én olyan 26-7 évesen már gyermeket szeretnék a pocakomba :)


Köszi a válaszokat!

2015. júl. 26. 01:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!