Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért van az hogy a legtöbb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a legtöbb nő már csak 30 után vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Akárhogy is számolom legkésőbb 22 évesen meg lehet szerezni egy főiskolai/egyetemi alapképzést és aki már kicsit leleményesebb elkezd dolgozni egyetem alatt. Ha netán mesterképzést is csinál, azt is teheti munka mellett. 26-28 éves korában már van 4-7 éves munkatapasztalata és simán elmehetne szülni. Ne mondja nekem senki hogy ennyi év alatt nem lehet félretenni pénzt gyerekre. Én 20 éves létemre két szak mellett dolgozom és még a lakáskasszám is teszem. Terveim szerint 6-7 év munkatapasztalat után szülök 3 gyereket...


Miért tolódott ki így ez az egész? Anyagiak miatt, vagy a férfiak nem akarnak elköteleződni ilyen fiatalon? (egyre többször látok nőtlen 35+-os férfiakat, nem tudom ők mikor akarnak megállapodni - ha megakarnak persze). Nektek mi a véleményetek a jelenlegi gyerekvállalási helyzetről? Tisztában vagyok fele hogy mindenki szíve joga dönteni mikor szül, csak kíváncsi vagyok.


Köszi a véleményeket :)

20/L


2015. júl. 23. 18:44
1 2 3 4 5
 21/48 Csicuki ***** válasza:
0%
Ez mind szép és jó ezeket én magam is tervbvettem csak van egy fontossági sorrend amiben a gyerek elég magasan áll de neked szerintem az utolsó mert gyerek mellet nem tudok lakást meg egyéb járműveket megvenni te miért mondod hogy egyedül akarsz mindent az ember társas lény ez azt jelenti hogy azért is van családunk hogy esetleg velük vészeljük át a dolgokat segítsenek ha kell
2015. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Csicuki ***** válasza:
0%

Képzeld nagyon sok tapasztalatom van a gyerekekkel mert 3 kistesóm van tudom mien szar tud lenni ha egy kicsit nemolyan jó az anyagi körülmény de mindenből fel lehet állni és képzeld apumék még nem töltötték be a 40-et van házunk kocsink motorunk 2 tvnk 3 gépünk és nagyon vígan éljük az életünket pedig nem jut mimfenkire 80 ezer forint/hónap és mégis egy vidám családban élek

Amire szügségem van az mond meg van

2015. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
17%

"van egy fontossági sorrend amiben a gyerek elég magasan áll"

Neked! Másnak meg nem! Attól még nem áll jogodban ilyen undorítóan beszélni róluk, és kijelenteni, hogy gyerek nélkül egy senki az ember. Örülj neki, ha te majd leszel valaki a gyerekeddel együtt, nekem elég lesz megvalósítani a céljaimat is, igen amiben nincs gyerek.

Szeretnék majd magam mellé egy férfit, akivel boldogok vagyunk és szeretjük egymást. Ennyi, nekem ennyi kell, teljes érzem így is az életem, és teljesnek fogom a későbbiekben is, anélkül, hogy szültem volna 25 éves koromra 2 gyereket is.:)

2015. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
22%

Képzeld nekünk is megvan mindenünk, ami kell, így hogy 2 vagyunk testvérek is. De van akinek egyáltalán nem olyan egyszerű előteremteni mindent a boldog élethez, ahhoz hogyha gyereket szül, akkor ne azon kelljen gondolkodni, hogy ma kenyeret vagy tejet veszünk. Nem olyan egyszerű a semmiből előteremteni a mindent, és egy olyan életszínvonalat, amiben vígan meg tudsz élni, te a férjed meg az isten tudja hány gyereked.

Épp elég nehéz egyeseknek még saját magukat is eltartani.

De nem csak a pénzről van szó, hanem arról, hogy ez akkor sem így működik, hogy huszonévesen szülöm sorba a gyerekeket, aztán majd lesz valahogy. Elég ritka eset, amikor valaki huszon x évesen áll olyan szinten anyagilag, hogy beleférjen 2-3 gyerek. Örülj neki, ha te majd olyan helyzetben leszel, és ne szóld meg azt, aki nem. Se azt, aki enélkül is teljesnek látja az életét.

2015. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Csicuki ***** válasza:
31%
Nekünk se volt egyszerű tudod csak az elmult 5 év ment ilyen simán és napról napra jobbnak látom az életet és igaziból nem is igazán érdekel hogy más vállal e gyereket vagy sem mert azok előbb vagy utóbb úgy is kihullanak az élt körforgásából akiknek nincs gyerekük és mindenük a karrier csak tudod a fehérek mint mi pont emiatt az életfelfogás miatt fogynak
2015. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
91%

20 évesen még a tojáshéj a fenekem volt, inkább gyerek voltam, mint felnőtt. Persze akkor én is arról álmodoztam, hogy korán szülök majd, de az élet nem így hozta...

Először is 26 éves voltam, amikor megismertem a leendő férjem. Addig nem volt olyan kapcsolatom, amiben láttam volna hosszú távon is perspektívát. A kapcsolatot fel kellett építeni, meg kellett alapozni, hogy abba gyerek érkezhessen... tehát először kellett együtt is élni, hogy mire a gyerek érkezik, már család legyünk. Aztán a döntés után még 2 évet kellett várni, hogy össze is jöjjön a baba, mert nem ment egycsapásra... első terhességemre kb. egy évet vártam, de elvetéltem. A második terhességem is nehezen jött össze, de az már megmaradt. 32 évesen szültem. Nem így terveztem, de így alakult. Hát igen, az élet nem egy romantikus lányregény...

2015. júl. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 Csicuki ***** válasza:
42%
Tudod lehet hogy nekem se jön össze úgy ahogy szeretném de én mindent megteszek hogy úgy legyen és a szakmám amit majd el akarok sajátítani az sem áll távol a gyerekektől
2015. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
5%

Én speciel sose akarok gyereket bár én pasi vagyok.

Sok felelősség,sok sok pénz,és én egy önző ember vagyok,sajnálom tőle a pénzt amit magamra is költhetek.

Plusz nem hagy aludni,mindig bömböl,eszik,kakál,pelenka fújjjjjj.

Az asszony elasszonyosodik,elhízik sajnos az esetek 85%-ban én felk_rok aztán megy a sírás,válás.

Pont ez nem kell nekem.

Nekem is elsősorban karrier és élet,haverok,nők,ennyi.

Ebbe nem fér bele gyerek,mert nem törődnék vele,plusz olyan melóm lesz ahol utazgatni kell sokat,szintén nem fér bele,meg nem vagyok hűséges sem,és nem hiányzik egy depressziós kikészült nő,akit folyton megcsalok mert ez várna rá.

Egy gyerek megköti a kezemet.


27Ffi

2015. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
68%

Te most komolyan itt a fajfenntartás miatt aggodalmaskodsz, mikor vagyunk vagy 6-7 milliárdan a Földön? Hát akkor nosza, szüljél helyettem is, nehogy elfogyjunk.. :D Azért így sem lehet felfogni az életet, hogy szülni kell, mert különben elfogyunk és anélkül semmi nem marad utánunk..


"mert azok előbb vagy utóbb úgy is kihullanak"

Mint ahogy te is, vagy azt hiszed attól, hogy gyereket szülsz, te nem fogsz "kihullani"?


Az én "életképembe", életfelfogásomba nem fér bele a gyerek, nem is szeretem őket, nincs is türelmem hozzájuk, most akkor mi a jó francnak szüljek? Attól még én is lehet, sőt leszek is valaki.


Utálom az ilyen berögzött felfogást, aki szerint ha nő vagy szülnöd kell, mert nehogy már ... Annak biztos sok értelme van, hogy valaki úgy szül, hogy nem is akar gyereket vagy nem tudná eltartani, nem lenne jó szülő.

Egy szóval nem mondtam, hogy a karrierem lesz az életem, de létezik élet a gyereken túl is. És a karrieren is túl. Miért ne élhetne valaki úgy teljes életet, hogy nem szül gyereket? Miért ne lehetne egy emberből "valaki" gyerek nélkül?! Korlátolt látóköröd van, nem látsz tovább az orrodnál, de se baj, te fogsz koppanni ilyen felfogással, nem én. Hajrá :)

2015. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Csicuki ***** válasza:
42%
Tudod én inkább a hazámra gondoltam mert hogy a külöböző nemzetiségek itt vannak a nyakunkon azaz a jelenlegi kissebség miatt lassan már át is nevezhetjük az országunkat és szerintem a nők nem csak a szülésre vannak és igen én is meg fogok halni de az életfelfogásom tovább adhatom a gyerekeimnek és ők is az övéiknek így amiszerint éltem azt tovább öröklődik és terjed mert egy családfa általában minden szinttel szélesedik
2015. júl. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!