Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért félti a legtöbb szülő a...

Miért félti a legtöbb szülő a gyerekét a szextől?

Figyelt kérdés

Nem a 12-13-14 éves korosztályra gondolok,isten ments.Viszont azt veszem sokszor észre,hogy néhány szülő a 17éves gyerekét is félti tőle,mintha nem is tudom drogozni szeretne. Védekezés alap feltétel persze. Miért óvják/tiltját ettől a gyerekeiket?

Szerencsés helyzetbe vayok ezt illetően,de ahogy a környezetembe látom a többség nem így van vele..



2015. júl. 16. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt látom mögötte, hogy ciki beszélni róla, ezért nincs felkészítve rá a gyerek. Vagy ha igen, nem a szülő révén.

A szülőben pedig ott a rettegés a témát és a következményeket illetően - ilyenkor a dolog könnyebbik végét fogják meg és tiltják.


Szerintem egyszerűbb fokozatosan megismertetni a témakörrel. Már a kisgyerekek is kérdeznek, hogyan lesz a kisbaba, stb. Amikor elindul a pubertás, igen, akár 12-13 évesen, akkor a kíváncsiság is hirtelen felélénkül. Akkor már érdemes hosszabban elbeszélgetni és a gyerek meglátásait is figyelembe venni.

Én abban hiszek, hogy ha korának megfelelően egyre nagyobb felelősségi kört ruháznak a gyerekre, akkor mire éles helyzetbe kerül, képes lesz a megfelelő mérlegelésre, döntéshozatalra.

2015. júl. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Egyes szülők azért nem akarják hogy a gyerekük nemi életet éljen mert nekik már nincs és irigyek.
2015. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
utolsó de bölcs vagy a 15 éveddel:-D Amúgy szerintem az az oka, hogy annyi negatív példáról hallani, többek között itt gyakorin is naponta legalább négy tinik által feltett "lehetek-e terhes" kérdés fogadja az embert, amit, ha megnyit kiderül hogy sajnos a legtöbben sík hülyék a védekezéshez, tisztelet a kivételnek.
2015. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a gyerek nem elég érett a szexhez, persze hogy féltjük. Ahogy a fentebb válaszolók már említették, a fiatalok olykor félvállról veszik a védekezést, és ez hát bizony ugyanolyan veszélyes, mint a drog. Csupán az életét teheti tönkre. A másik, ha nem a megfelelő partnerrel éli meg az első szexuális élményét, ugyancsak óriási csalódást, vagy traumát jelenthet számára. Szóval ezért aggódnak a szülők.

Úgy gondolom, ha a szülő a gyerekét rihegő-röhögő kölyöknek véli, akivel nem lehet komoly témákról beszélgetni, okkal aggódik.

2015. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%

trauma terhesseg nemi baj HPV virus stb stb stb

soroljam ?

Nincs 100% vedekezes es egy abortusz tini korban nem a legjobb kezdet.

17 evesek maradjanak a sportnal es a csokolodzasnal

2015. júl. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De az a szülő hibája ha a gyerek nem védekezik!! Nekem ez alap,pedig én is fiatal tini vagyok,és nekem a számbarágták! Eszembe nem jutna gumi nélkül szexelni...Nemibajt is eléggé meg lehet előzni,persze nem 100%osan,de ez a veszély fenn áll 45évesen is.Trauma? Ha akarattal csinálja,nem akarata ellenére akkor nemhiszem hogy traumát okozna..maximum megbánást.
2015. júl. 16. 19:12
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Ha felvilágosította a védekezésről akkor nem kéne aggódnia.
2015. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Ismerősöm gyerekének is a szájába rágták a védekezést, de a pasija bemesélte neki, hogy ha vízben csinálják, nem lehet terhes. Abortusz lett a dologból. Egyébként meg ne a szülőket hibáztassátok, hisz gondolom nálatok is van biológia óra, ahol a saját testünk működéséről tanultok, tehát elvileg azoknak is tisztában kéne lenniük a dolgokkal akiket a szülők nem világosítanak fel.
2015. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

eszleny tinik

amig nem kerestek ki a fene fizeti az abrtuszt es a gyerektartast ha megis gumi elszakad???

Ezert nem szertjuk ha szexeltek mert test mar kesz ra de az esz az meg korant sem.

2015. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért, mert ő is volt fiatal, és emlékszik rá, milyen felelőtlen volt annak idején. Nem, nem kell lehurrogni! A fiatal ember felelőtlen, amióta világ a világ. És ez így is van rendjén. Ráér megkomolyodni huszonéves korban is.
2015. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!