Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért félti a legtöbb szülő a...

Miért félti a legtöbb szülő a gyerekét a szextől?

Figyelt kérdés

Nem a 12-13-14 éves korosztályra gondolok,isten ments.Viszont azt veszem sokszor észre,hogy néhány szülő a 17éves gyerekét is félti tőle,mintha nem is tudom drogozni szeretne. Védekezés alap feltétel persze. Miért óvják/tiltját ettől a gyerekeiket?

Szerencsés helyzetbe vayok ezt illetően,de ahogy a környezetembe látom a többség nem így van vele..



2015. júl. 16. 09:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2015. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mákom volt ezzel,. szüleim korán felvilágosítottak, elmondták hogy lehet csinálni de MINDIG védekezzek és ha a fiú valami "új trükkel" akar védekezni mint valami spéci póz vagy vízben, sose higgyek neki. Azonkívül azt is a számba rágták hogy balesetek igenis történnek de jobb ha szólok mert ezért nem haragudhatnak. És láss csodát, egyszer sajnos elszakadt a gumi, szólam anyának és szemrebbenés nélkül megkereste hol lehet esemény utánit szerezni, elmentünk, kikérte és meg volt oldva.

Szerintem ott a baj hogy sok szülőnek kínos erről beszélni és egyszerűbb azt mondani hogy "jaj hát azt neked még nem szabad" de ha mindenki arról beszél milyen jó akkor a gyerek ki fogja próbálni mert azt sem tudja hogy terhes/nemibeteg lehet tőle aztán anyuci meglepődik mikor óvszer helyett pozitív tesztet talál a kukában.

2015. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%

Én egyáltalán nem tapasztaltam a saját ismerősi körömben, hogy a kamaszok féltve lettek volna. Amúgy se azzal kezdtük otthon a napi beszélgetést, hogy milyen intim dolgokba keveredtünk előző este vagy épp aznap.

Szerintem itt a gyakorin van sok kontrollmániás, a gyerekét felnőni nem hagyó szülő. Azért egy 16-17 éves már baromira nem kicsi. Tud védekezni. Rengeteg lányismerősöm közül egy sem szült gyereket tizenévesen. Abortusz is csak egy távoli ismerősnél volt.

Amúgy is tök mindegy, hogy tiltják-e, ha nem lehet csinálni otthon, hát majd csinálják máshol... évszázadok óta megtalálják a fiatalok a módját, ezzel a szülők csak ennyit érnek el.

2015. júl. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
Az előzőnek igaza van. 16 évesen már nem kicsi hozzá az ember. Mindig jót mosolygok azokon a szülőkön akik meg akaeják akadályozni h az ilyen korú gyerekük együtt aludjon a barátjával/barátnőjével.
2015. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem 17 alatt nem elég érett az ember, persze vannak kivételek. De sok ismerősöm van, aki már 14 évesen fogamzásgátlót szedett. Szerintem védekezni mindig kell, az esemény utáni nem védekezési mód. Az csak balesetekre van, de szerintem jó lenne, ha nem csak receptre lehetne kapni, de lehet akkor sokan ezzel vódekeznének.

Azért szerintem egy 16-17 évesnek van annyi esze, hogy nem hisz az első alkalommal nem lehet terhes, vizben biztonságos stb. dolgokban, ez esetben tényleg nem érett hozzá.

Én is volt, hogy izgultam a barátnőmmel, hogy nehogy néger gyereke legyen, mert az anyja 14 évesen mindent megengedett neki.

2015. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Védekezéssel a néger gyereket is ki lehet küszöbölni.
2015. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
86%

Többen is mondták hogy 16-17 év alatt nem érett az ember.

Viszont azt vegyük figyelembe hogy egy akkora gyereknek megtiltod a szexet mert "éretlen hozzá", 1-2 év múlva pedig el kell döntenie mit akar csinálni élete hátralevő részében (egyetem), meg felnőtté válik és hirtelen "érettnek kell lenned, felnőtt vagy". Az "érettség" nem 1-2 év alatt fejlődik ki, ha a gyereket a 18. születésnapjáig önálló döntéshozásra képtelennek nézik ne tessék meglepődni hogy annyi fiatal felnőtt van akinek halvány lövése sincs mégis mi a francot kell kezdeni a nagybetűs Élettel.

2015. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!