Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért van az hogy a legtöbb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a legtöbb nő már csak 30 után vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Akárhogy is számolom legkésőbb 22 évesen meg lehet szerezni egy főiskolai/egyetemi alapképzést és aki már kicsit leleményesebb elkezd dolgozni egyetem alatt. Ha netán mesterképzést is csinál, azt is teheti munka mellett. 26-28 éves korában már van 4-7 éves munkatapasztalata és simán elmehetne szülni. Ne mondja nekem senki hogy ennyi év alatt nem lehet félretenni pénzt gyerekre. Én 20 éves létemre két szak mellett dolgozom és még a lakáskasszám is teszem. Terveim szerint 6-7 év munkatapasztalat után szülök 3 gyereket...


Miért tolódott ki így ez az egész? Anyagiak miatt, vagy a férfiak nem akarnak elköteleződni ilyen fiatalon? (egyre többször látok nőtlen 35+-os férfiakat, nem tudom ők mikor akarnak megállapodni - ha megakarnak persze). Nektek mi a véleményetek a jelenlegi gyerekvállalási helyzetről? Tisztában vagyok fele hogy mindenki szíve joga dönteni mikor szül, csak kíváncsi vagyok.


Köszi a véleményeket :)

20/L


2015. júl. 23. 18:44
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%
Meg illene a gyerek mellé egy normális apajelölt is, enélkül nehezen menne.
2015. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 Csicuki ***** válasza:
0%
Kedves 10-es tudod két féle ember van, van az életre való és aki nem való az életre aki a huszas éveiben igenis bevállal pár gyereket az az életre való aki pedig nem az pedig nem való az életre mert tudod nem azért élünk hogy dolgozzunk hanem azért hogy éljünk. A szórakozást pedig lehet az után is folytatni miután a gyerekek elértek egy bizonyos kort. Tudod attól mert az embernek gyereke lessz még nem áll meg a világ.
2015. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 Csicuki ***** válasza:
0%
Persze az is igaz hogy nem dönthetünk mások helyett de ez a véleményem és 50 év múlva is ez lesz.
2015. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
71%

"Aki a huszas éveiben igenis bevállal pár gyereket az az életre való aki pedig nem az pedig nem való az életre mert tudod nem azért élünk hogy dolgozzunk hanem azért hogy éljünk"

Orvos látott már? De most őszintén, te eszednél vagy?

Azért, mert valaki nem akar gyereket vagy nem vállal be már 22-23 évesen gyereket, az már nem életrevaló??? Hát ez kész :D Év poénja.

Tudod ez nem olyan, hogy eldöntöd, hogy akkor most gyereked lesz és kész. Ahhoz kell egy biztos háttér, ahhoz kell egy NORMÁLIS TÁRS/APA.

És igen is van olyan életre való az, aki nem szül (huszonéves vagy akár soha), mint az, aki igen. Sőt sokszor sokkalta inkább "életre való" egy olyan valaki, aki huszonéves nem szül bele a nagyvilágba gyereket, mert ez elvárás, hanem először megteremti a szükséges háttért hozzá, ha ez 30 éves korára sikerül, akkor 30 éves korára, ha meg 35, akkor 35. Ő ettől nem lesz kevesebb, a saját élete, azt csinál vele, amit csak akar.


És mondhatsz akármit, egy gyerek mellet NAGYON le vagy korlátozva. Nincs az, hogy te most elmész bulizni, mert ott a gyerek. Nincs az, hogy elmész a barátaiddal moziba vagy beülsz egy étterembe vagy elmész egy strandra, mert ott a gyerek. És ezt még reggelig sorolhatnám. Ja elértek egy bizonyos kort.. Ömm úgy nagyjából amikor már lesznek 15 évesek, hogy otthon merd egyedül hagyni, és pl a férjeddel együtt elmehess kicsit lazítani. Tehát mire eléri a gyerek azt a bizonyos kort, addigra már a legtöbb dologról lecsúszol, amire ugye a huszas években kerülne sor.


"hanem azért hogy éljünk"

Épp erről beszélek, ha már 25 éves korára 2 gyerek a nyakán van, mikor fog élni, árul már el nekem??! 40 évesen? Te jó ég.


Felőlem aztán szülhetsz 8 gyereket is, annyi évesen, ahány évesen akarsz, de NEM MINDENKINEK jelenti ez a boldogságot, és nem mindenki így képzeli el a fiatalságát, hogy már huszonévesen a gyerekekkel kell foglalkoznia.

2015. júl. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező te olyan hülye vagy mint a s...ggem legsötétebb pontja. Úgy teszel mintha minden emberre rá lehetne húzni egy sablont és eszerint kéne élnie az életét és aki nem illik bele az csakis bem normális lehet. Ki a p...cs vagy te, higy kioktatsz másokat bmeg? Ha meg elismered, hify mindenki akkor vállal gyereket amikor akar, nem értem mi a baj.
2015. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
52%
Bocs visszavonom. A 38%-os tőled is nagyobb idióta. Az a fajta proli, aki a nagy csóróságba b...szik két gyereket aztán óbégat, hogy a "zorbán" miatt nincs munkája.
2015. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 Csicuki ***** válasza:
0%
És azt el tudnád nekem mondani mi marad utánnad a földön ha eltemetek egy nagy kupac semmi mert ha nincsenek gyerekeid akkor nem marad utánnad semmi de ezt egy olyan ember nem értheti meg mint te. Egy olyan ember után csak a sír marad semmi más amolyan jelzés értékkel hogy voltam a föld hátán de minek.
2015. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 Csicuki ***** válasza:
0%
Képzeld én személy szerint pont hogy rá fogok szavazni a szavazáson de ez tudod már politikai nézet és igen nincs munkám mert gimnáziumba járok 16 évesen és nem magamról beszéltem hanem a családomról szerintem nagyon jól át látom a helyzetet fiatal korom ellenére és nem minden a szórakozás meg a tanulás vagy a munka van fontosabb dolog is a világon a család.
2015. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

"És azt el tudnád nekem mondani mi marad utánnad a földön ha eltemetek egy nagy kupac semmi"


Hát neked nincs ki a négy kereked. Mi marad utánam? Ja mert, ha nem szülök gyereket, akkor én csak egy senkinek számítok, olyan mintha nem is léteztem volna?? Tudod nem csak egy gyerekkel, vagy 2-vel, 3-mal a nyakadon lehetsz ember, aki ha meghal, akkor elmondhatja, hogy volt valaki az életben... Ez a "gondolkodásmód" szánalomra méltó.

Az én tervem, hogy befejezem a főiskolát, és elmegyek dolgozni, és megteremtem magamnak azokat a dolgokat, amire vágyom. Egy saját lakás, egy külön élet, ahol a magam ura vagyok és még sorolhatnám. És tudod a mai világban ez egyáltalán nem egyszerű. Nem egyszerű önerődből felépíteni, vagy venni egy lakást, egy autót, mert azért konkrétan annyit kell dolgoznod, hogy majd megszakadsz, és akkor sem biztos, hogy sikerül. Ezek sikerélmények, és nekem ez is épp elég, nem kell a boldogságomhoz gyerek, sem ahhoz, hogy legyek valaki..

Le akarok valamit tenni az asztalra. De neked kár mondani, úgy sem fogod fel, szerinted egy ember gyerek nélkül nem is ember. Gratulálok neked, innen is üdvözöllek.

2015. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
71%

16 éves .... :DDD Ja hát igen, ennyi idősen aztán hatalmas nagy rálátásod lehet az életre, meg a gyereknevelésre is egyaránt.

Nem mondom, hogy én is húúú de sok élettapasztalattal rendelkezem 21 évesen, de bátran állítom, hogy többel, mint te, ez már az írásodból is lerí.

Én végignéztem anyumat, hogy mennyit "szenvedett" a húgommal, hogy mennyi felelőséggel, pénzzel és ideggel jár egy gyerek + mesélt is bőven rólam is, mikor kicsi voltam, és hívták volna a barátnői ide-oda, de nem tudott, hisz ott voltam én. És nem, nem bánta meg, mert ezt ő így akarta, de nem mindenkinek tetszik ez az életvitel, kész, ez van. Senki nem lesz attól kevesebb, ha nem szül, és ha az se lesz több, aki szül. Mindenki másban sikeres, ki ebben, ki abban.

Nekem fontos is a családom, nagyon is, imádom őket, de ennyi, nem akarok saját családot, így is boldog vagyok.

És lehet teljes az életem gyerek és család nélkül is.

2015. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!