Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért van az hogy a legtöbb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy a legtöbb nő már csak 30 után vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Akárhogy is számolom legkésőbb 22 évesen meg lehet szerezni egy főiskolai/egyetemi alapképzést és aki már kicsit leleményesebb elkezd dolgozni egyetem alatt. Ha netán mesterképzést is csinál, azt is teheti munka mellett. 26-28 éves korában már van 4-7 éves munkatapasztalata és simán elmehetne szülni. Ne mondja nekem senki hogy ennyi év alatt nem lehet félretenni pénzt gyerekre. Én 20 éves létemre két szak mellett dolgozom és még a lakáskasszám is teszem. Terveim szerint 6-7 év munkatapasztalat után szülök 3 gyereket...


Miért tolódott ki így ez az egész? Anyagiak miatt, vagy a férfiak nem akarnak elköteleződni ilyen fiatalon? (egyre többször látok nőtlen 35+-os férfiakat, nem tudom ők mikor akarnak megállapodni - ha megakarnak persze). Nektek mi a véleményetek a jelenlegi gyerekvállalási helyzetről? Tisztában vagyok fele hogy mindenki szíve joga dönteni mikor szül, csak kíváncsi vagyok.


Köszi a véleményeket :)

20/L


2015. júl. 23. 18:44
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt elfelejtettem, hogy akinek nem 3-4 év az alapképzése mert orvos stb. arra nem vonatkozik a kérdésem. :D
2015. júl. 23. 18:45
 2/48 anonim ***** válasza:
90%

nem gondoltál arra, hogy az élet több, mint tanulás és gyereknevelés?


Hogy sok nő azért nem rohan gyereket szülni, mert előbb a saját életét akarja élvezni, mielőtt más életének egyengetésére áldozná az idejét?

2015. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
89%

Iszonyatosan leegyszerűsíted ezt a bonyolult kérdést,azt hiszed már mindent tudsz az életről és mindenki a cipődben éli az életét.

Nem rossz szándékból mondom,de nagyon mellé lőttél a kérdéseddel és sok olyan embert bánthatsz meg vele aki önhibáján kívül vár a gyerekvállalással.

2015. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
84%
Igen egy kicsit élni is szeretnénk :D csatlakozok az előttem szolóhoz :)
2015. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
81%

Mert sokan még éretlennek gondolják magukat.

Ráadásul magukkal is szeretnének még foglalkozni,utána ott lesz 2-3 gyerek akitől 20-25 évig nem szabadulsz meg.

Aztán,ha a kisgyerek miden nap hajnal 3-kor felsír...szóval ha valaki 30 után akar gyereket,hadd tegye.

De ne szóljátok le,hogy "helló,miért nincs még gyereked?"

Unokatesóm 35 éves csaj és még nincs gyereke,de a munkahelyén azzal cs*sztetik,hogy ha majd évek múlva elmegy a gyerekével cirkuszba,vagy akárhova,akkor kér egy gyerek és egy nyugdíjas belépőt....

Kinek mi a franc köze van hozzá? Az emberek életébe ne ugasson már bele senki.

2015. júl. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 WhiteLabel ***** válasza:
72%
Arról nem beszélve hogy 20 éves kor környékén még nagyon sokat változik a legtöbb ember, így elég nehéz valakire azt mondani hogy vele szeretném osszekotni magam ilyen szinten...
2015. júl. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy olyan embert ismerek akik huszon évesen összeházasodtak gyorsan,majd gyorsan vállaltak gyerekeket.

Utána a házasságuk megromlott és csak a gyerekek miatt maradtak együtt. Aztán rettegnek,ha a gyerekek majd elköltöznek otthonról,mert majd ott maradnak egy rossz házasságban.

Ha mondjuk el is válnak 30-40-50 évesen,akkor még nehezebb párt találni,de elrugaszkodtam a témától.

2015. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 Szergej55 ***** válasza:
23%
Elkényelmesedtek az emberek. Ennek lassanként elkezdjük igencsak meginni a levét, de még nem biztos, hogy végzetes a baj.
2015. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 Csicuki ***** válasza:
0%
Szerintem ez azért van mert ez ennek a kornak a defektje mindenki a karriere megy és 30-40 éves kora közt jut eszébe hogy mostmár jó lenne 1 gyerek aztán csodálkozik hogy nem lehetneki. Vagy ha lesz is neki akkor is csak 1-2. Serintem az a normális ha a nő 25 éves koráig lerendezi az első 2 gyereket aztán meg úgy is lesz ami lesz a gyerek neveléshez nem kell 3 diploma de még csak hatalmas összegek sem ha valaki jól gazdálkodik és van annyi benne és a párjában hogy eggyütt megoldják. A gyerek attól nem lesz se több se kevesebb ha nem a legdrágább cucokat vesszük meg neki. Ja és sokan arra fogják a késői gyerekvállalást és akkor is csak 1-et mert csak annak az egynek tud mindent meg adni de most mi kell egy gyereknek mert hogy nem a legújjabb telefont kapja havonta váltva akkor összedől a világ vagy mi.
2015. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
80%

"Akárhogy is számolom legkésőbb 22 évesen meg lehet szerezni egy főiskolai/egyetemi alapképzést"

Hát azért nem teljesen. Én 21 éves vagyok és még hátra van 2,5 évem a fősuliból. Egyszer sem buktam, szimplán év vesztes vagyok + 5 éves gimibe jártam. Mellesleg sok egyetemi képzés 5 éves.


Nagyon leegyszerűsítetted ezt az igencsak összetett dolgot, azt hiszed ez ilyen egyszerűen működik, pedig koránt sem. Nem mindenki tudja megoldani suli mellett a munkát, ha mégis, akkor sem keress hú de sok összeget, abból félre nem igazán tud rakni, aztán elvégzi a fősulit és még munkát kell találjon, ami sokszor nem 1 hét alatt történik. Kezdő fizetésnek egyáltalán nem biztos, hogy annyi pénzt kapsz, hogy abból félre tudj tenni. Pláne ha veszed azt, hogy tegyük fel valaki keress 150-60 ezret, és ez már jónak számít. Tehát 150-160, és csak a rezsi kb 100 ezer.. Ne vicceljünk már, 50 ezerből élj meg egy hónapig + rakj is félre? Álomvilágban élsz? Legtöbb fősulis szülőknél lakik, mert egyszerűen nem tudna fenntartani egy albérletet. De mint említettem még akkor sem, ha már dolgozna.


Egyáltalán nincs mindenkinek 26-28 éves korára már 4-7 éves munkatapasztalata, de kezdjük azzal, hogy nem mindenki akar gyereket, nem mindenkinek ez az élete célja. Miután rengeteg tanulás után elvégzi a fősulit/egyetemet és munkába áll, akkor igenis akar egy kicsit magával is foglalkozni, kiélni magát.

Sehol nincs ez törvénybe írva, hogy érettségi után, fősuli + munka, fősuli után meló, spórolás ezerrel és 26-27 évesen már szülni kell. Én nem akarok gyereket szülni, és ha félre is rakom a pénzt, azt azért hogy rossz idők esetén legyen tartalékom vagy konkrétan gyűjtök valamire, nem pedig azért, hogy gyereket tudjak szülni és erre elköltsem az egész megtakarított pénzem.


Egy gyerek rengeteg felelősséggel jár, türelem kell hozzá, egy jó kis idegrendszer és sok-sok pénz. Számos oka lehet, hogy valaki 30 fölött szül csak, vagy épp nem is szül. Nem találja azt az embert, akivel családot alapítana, nincs hozzá meg a megfelelő körülmény, nem tudná eltartani stb.


"25 éves koráig lerendezi az első 2 gyereket "

Ja persze 25 éves korra már 2 gyerek, és élni mikor fog szerencsétlen...? Biztos van olyan, aki ezt így jónak látja és bevállalja, de sokan ilyenkor még élik a saját életüket és élvezik a függetlenséget. Annak se sok értelme, hogy fiatalon összeházasodtok, legyártotok 2-3 gyereket aztán boldogság van meg sunshine. Mert ez nem így működik, sok olyan esetről tudok, ahol korán házasodtak, fiatalon gyerekek stb, aztán a házasság jól megromlott és ott voltak, ahol a part szakad.


És igen a gyerekhez SOK pénz kell, és nem nem azért, mert drága márkás ruhák kellenének neki és csúcsszuper okos telefon. De vegyük csak az alap dolgokat: a pelenka, a tápszer, a rengeteg ruha, mert folyamatosan kinövi, aztán mégis csak gyerek, kell neki ilyen csoki, olyan édesség. Kamaszodik, akkor már kell ilyen telefon, olyan számítógép, menni akar moziba, menni akar buliba stbstb. Nem mellesleg amíg kicsi addig 1 perc nyugtod nincs konkrétan, mert felkel az éjszaka közepén bőgve, hisztizik, sír, vigasztalgasd, altasd el, ha peched van a legkisebb zajra felkel, mehet az egész elölről. Vidd el sétálni, etesd, rakd tisztába. Ha beteg, menj az orvoshoz, állj sorba órákat, vegyél gyógyszert blabla.


Egy szóval ez koránt sem olyan egyszerű, mint ahogy egyesek hiszik, nem mellesleg mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy mikor szül gyereket, vagy egyáltalán szül-e. Ha nem akar, hát nem fog, ehhez senkinek semmi köze.

2015. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!