Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrű + trombózisra...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrű + trombózisra való hajlam? Szerintetek bevállaljam?

Figyelt kérdés

Az a gáz, hogy a gumira allergiás vagyok, hagy ne részletezzem, megtettem már párszor. A lényeg, hogy egyik sem jött be.

Pharmatex, pesszárium még együtt sem elég biztonságos, külön-külön meg főleg kizárva.

Naptármódszer + pőarmatex kizárva, nem rendszeres, néha 28, néha 31. napon jön meg.

Nem szültem, spirál kizárva.


Anyának volt trombózisa, ezért elküldött vizsgálatra a nődoki, kiderült, hogy nekem is hajlamom van rá. Az előbb leírtak ismeretében felírta a Nuvarnget, ami a legalacsonyabb hormontartalmú.


Még féltem kiváltani, nem tudom, hogy döntsek.. Mert így meg nem szexelünk, mivel nem tudunk hogyan védekezni. Szerintetek bevállaljam?


2012. aug. 21. 18:00
1 2 3 4 5
 21/49 Fülünyúl ***** válasza:
42%

#17

"Orvosira járok úgyhogy sztem kicSit több közöm van hozzá, mint neked.

Szted méGis miben tévedtem?"


Én meg ott végeztem. Tanulj is, ne csak járj oda.

2012. aug. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Erről csak az jut eszembe, amikor a háziorvosom nem volt hajlandó felírni a fogamzásgátlót, mert szerinte "a védekezés a férfi dolga".

Na el is hagyta a férje...

2012. aug. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
47%
#22: Az orvosok között is vannak csapnivalók, hozzá nem értők. Lásd az itteni élő példát, az #5-ös válaszban elüvöltözött baromságok után még itt veri magát, hogy ő orvosira jár, miközben butasága miatt éppen eltitkolnia kéne.
2012. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
38%

Mégis mi a butaság?

Ja, hogy példát nem mondasz, csak azt ismételgeted, hogy hülyeség?

Mégis mi?


81%-os: A tabletta ál. addig teszi helyre a vérzést, amíg az ember szedi. Utána ugyanolyan lesz, mint előtte.

Ritka esetben (főleg akkor, ha vkinek csak kicsit rendszertelen a ciklusa), akkor rövid szedés helyreteheti.

De ha vkinek tényleg rendszertelen, azon nem segít, sőt, sok esetben szedés után még rosszabb lesz, mint előtte.

2012. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
74%

77%-os:

A te írásodban voltak akkora egetverő baromságok, hogy fejemet fogom.

Nem tartalmaz hormont a hormonális fogamzásgátló?

Talán kihagytad a farmakológia órákat?

2012. aug. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok nőgyógyászati problémát orvosol a tablettaszedés, és nem ideiglenesen. Nekem pl. minden ciklusban cisztáim alakultak ki a meg nem repedt tüszőkből, közti vérzéssel, barnázással, fájdalmakkal, rendszertelen ciklussal.

Szedtem tablettát, kb. egy-másfél évig, utána már többet nem jött vissza a cisztásodás, beállt a ciklusom (véglegesen) és háromszor estem teherbe.

2012. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
74%

Akkor nagyon nagy szerencséd van.

Ugyanis amiről te beszélsz, az a PCOS, és bizony a tablettaszedés csak átmeneti megoldás szokott lenni ennél a betegségnél addig, míg az ember nem akar babát.

De egyébként baromira nem erről ment a téma.

A kérdezőnek nem az a baja, hogy rendszertelen a vérzése, hanem az, hogy megállapított trombózis hajlama van.

De én többet nem vitatkozok, a véleményemet leírtam.

Vállalhatjátok a felelősséget, ha trombózist kap tőle. De kívánom, hogy ússza meg, és ne járjon úgy, mint az ismerősöm.

2012. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
47%

Nem, nem PCOS, az POLIcisztás ovárium szindróma, nekem meg mindig csak 1 volt.

És igen, szerencsém volt, mert van egy igen lelkiismeretes nőgyógyászom, aki eddig kétszer mentette meg az életemet - mert a terhesség ugye "veszélyes üzem", mindig gondosan mérlegelve a lehetséges kockázatokat és előnyöket, a meglévő, sokéves tapasztalatára hagyatkozva. Feltételezem, hogy a kérdező nőgyógyásza is így tett, és ennek tudatában írta fel a Nuvaringet.

2012. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
38%

Igen, a kérdező nőgyógyásza a tanulmányaira hagyatkozva azt írta fel, amelyiktől a legkisebb az esélye, hogy trombózist kap.

Csak attól sajnos még van esély rá.

A kérdezőnek azt kellene mérlegelni, hogy mitől fél jobban: egy trombózistól, amibe esetleg belehalhat, vagy egy terhességtől, ami ellen más módszerrel is tudna védekezni, még ha kicsit macerásan is.

Nehogy már én legyek a köcsög, mert az a véleményem, hogy inkább három másik módszert válasszon.

2012. aug. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

A tanulmányaira ÉS a tapasztalataira hagyatkozva....

És igen, ilyenkor mérlegelni kell.

A három, általad javasolt módszerrel sok egyéb gond is van, amellett, hogy a Pearl-indexe egyiknek sem túl megbízható (még együtt sem), azon kívül pedig tönkreteszi a pár szexuális életét (ne mondd, hogy a megszakításos közösülés annyira élvezetes... a nőnek még csak-csak, de én a férfi helyében bizony egyáltalán nem örülnék neki...)

Arról nem beszélve, hogy a terhesség is hatalmas kockázatokkal jár, sokkal többféle "mellékhatása", szövődménye van, mint a fogamzásgátlónak. Akkor ilyen alapon senki ne essen teherbe? Sokkal többen halnak bele a terhességbe, mint a fogamzásgátló szedésébe... (Nekem eddig kétszer sikerült majdnem...)

2012. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!