Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrű + trombózisra...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrű + trombózisra való hajlam? Szerintetek bevállaljam?

Figyelt kérdés

Az a gáz, hogy a gumira allergiás vagyok, hagy ne részletezzem, megtettem már párszor. A lényeg, hogy egyik sem jött be.

Pharmatex, pesszárium még együtt sem elég biztonságos, külön-külön meg főleg kizárva.

Naptármódszer + pőarmatex kizárva, nem rendszeres, néha 28, néha 31. napon jön meg.

Nem szültem, spirál kizárva.


Anyának volt trombózisa, ezért elküldött vizsgálatra a nődoki, kiderült, hogy nekem is hajlamom van rá. Az előbb leírtak ismeretében felírta a Nuvarnget, ami a legalacsonyabb hormontartalmú.


Még féltem kiváltani, nem tudom, hogy döntsek.. Mert így meg nem szexelünk, mivel nem tudunk hogyan védekezni. Szerintetek bevállaljam?


2012. aug. 21. 18:00
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:

Jó, inkább leírom az óvszeres dolgot, mert úgyis ezzel fognak b@szogatni páran.

Próbáltunk rengeteg márkát, szexshopból vehetőt, gyógyszertárban vettünk, latexmenteset, allergéntől menteset, egyik sem jött be. Mindegyiktől ekcéma jött ki a hüvelyemben, ami elég fájdalmas. Repedések a hüvelyem falán, vérzett, égett, gennyezett néha.

2012. aug. 21. 18:02
 2/49 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor jöjjön a gyerek! Olyan opció nincs?;)
2012. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
ha ilyen "komoly" a szitu, akkor nem a tizenévesektől kéne tanácsot kérni,hanem az orvosodtól. nem? nem hiszem, hogy túl sok nőgyógyász látogatja ezt az oldalt.
2012. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 Fülünyúl ***** válasza:
0%

Fogamzásgátlót javaslok a sok kütyü helyett. A mai fogamzásgátlók már nem is tartalmaznak direkt hormonokat, így a hormonháztartást nem bolygatják meg, sőt, rendbe teszik. Amellett, hogy véd a nemkívánt terhességtől, a ciklusod is rendbe rakja, menstruációd normális, görcsmentes lesz. Nagyon sok tinédzsernek is felírja a nőgyógyász manapság pont azért, hogy a ciklust és a menstruációs körülményeket rendbe tegye.

Amúgy a hüvelygyűrű nem hiszem, hogy összefüggésben lenne a trombózishajlamoddal, a trombózis kialakulásához sok más körülmény is kell.

Ha viszont minden szarra allergiás vagy, akkor nem nagyon marad sok lehetőséged a nem kívánt terhesség megelőzésére.

2012. aug. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:

Utolsó: Te teljesen hülye vagy, már ne is haragudj?!


1. Hogy ne tartalmazna már hormont? Szted akkor mégis hogy akadályozza meg a terhességet?


2. Nem tesz rendbe semmit, hanem kikapcsolja az egész ciklust!


3. Az, hogy a fogamzásgátlóktól trombózist lehet kapni, az nem városi legenda, hanem TÉNY. A benne lévő ösztrogén miatt igen is k.vára trombózist lehet kapni, főleg hajlammal.


A gyűrűben kevesebb ösztrogén van, mint a tablettában, de nem sokkal. Attól is ugyanúgy trombózist kapsz, ha hajlamod van rá.


Döntsd el szépen, hogy az életed a fontosabb, vagy az, hogy marad egy minimális esély a terhességre.

Ugyanis a pharmatex megszakítással együtt megbízható.

Nyilván van esély a terhességre úgy is, de nem sok.


Ha hajlamod van a trombózisra, akkor jóval nagyobb eséllyel lesz bajod a hüvelygyűrűtől, mint hogy a két módszer együttes használatával terhes leszel.


Legyen már eszed! A trombózis életveszélyes! Ismerősöm 22!!!! évesen majdnem belehalt!

2012. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Jó, és akkor szexeljek majd 25 évesen, amikor már jöhet a gyerek?
2012. aug. 21. 20:14
 7/49 anonim ***** válasza:

Nem érted amit írok?

Pharmatex és megszakítás mellett jó eséllyel nem esel teherbe.

2012. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Persze, anyukámnak is így sikerült összehozni a (sajnos) elvetetett kistesómat. Pedig megszakították, mert nem akart gyereket semmiképpen.
2012. aug. 21. 20:22
 9/49 anonim ***** válasza:

Akkor használj még mellé pesszáriumot is.

Vagy ha tényleg nem akarsz 1%-ot sem bevállalni, akkor nem kell szexelni.

vagy hát felőlem szedd a tablettát, a te életed, csak aztán ne csodálkozz, ha trombózist kapsz.

2012. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:

Valóban hajlamosít a nuvaring, de lényegében minden gyógyszernek vannak lehetséges (súlyos) mellékhatásai, amivel számolni kell. Az élet maga egy rizikófaktor.

A korod mindenképpen csökkenti ezt a rizikót, ha nem dohányzol, egészséges életet élsz, az is.


Én is nuvaringezek, pedig nálam még súlyosbító tényezők is vannak (35 feletti, dohányzom is - bár azt nagyon le kéne tenni, az orvosom is azt mondta, hogy együtt a kettő nem igazán szerencsés, de ha leszokom, akkor szerinte elég kicsi a kockázat). Ja, és az én édesapámnak is volt trombózisa, tehát tudom, hogy mit "kockáztatok".

De ennyi erővel gyereket se vállaljon senki, mert ott is van rengeteg kockázat.

(Én a helyedben nem aggódnék, de ha bármilyen figyelmeztető jel van (zsibbadás, végtagduzzadás), akkor azonnal kivenném és irány az ügyelet...

2012. aug. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!