Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrű + trombózisra...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrű + trombózisra való hajlam? Szerintetek bevállaljam?

Figyelt kérdés

Az a gáz, hogy a gumira allergiás vagyok, hagy ne részletezzem, megtettem már párszor. A lényeg, hogy egyik sem jött be.

Pharmatex, pesszárium még együtt sem elég biztonságos, külön-külön meg főleg kizárva.

Naptármódszer + pőarmatex kizárva, nem rendszeres, néha 28, néha 31. napon jön meg.

Nem szültem, spirál kizárva.


Anyának volt trombózisa, ezért elküldött vizsgálatra a nődoki, kiderült, hogy nekem is hajlamom van rá. Az előbb leírtak ismeretében felírta a Nuvarnget, ami a legalacsonyabb hormontartalmú.


Még féltem kiváltani, nem tudom, hogy döntsek.. Mert így meg nem szexelünk, mivel nem tudunk hogyan védekezni. Szerintetek bevállaljam?


2012. aug. 21. 18:00
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
42%
A gyűrű megfelelő használata mellett harmadnapra súlyos szexhiányotok lesz! :P Vállald be.
2012. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
76%

Még annyit hozzáfűznék, hogy a megszakítás és a Pharmatex mellett 100-ból 30-40 nő esik teherbe, ez igen-igen magas arány (arról nem beszélve, hogy a szex élvezetét is igen jelentősen csökkenti).


A trombózis-hajlam meg nem azt jelenti, hogy akkor holtbiztos, hogy trombózisod lesz. Az orvosod a hajlam tudatában írta fel a Nuvaringet, mérlegelve a kockázatokat.

Te is csak ezt tudod tenni: mérlegelsz. Ha hajlamod van, akkor sajnos hormonális fogamzásgátlás nélkül is előfordulhat, bár tény, hogy a fogamzásgátló VALAMENNYIRE növeli az esélyt (de nem sokszorozza meg, mert, ahogy írtam, a korod, az életmódod is nagyban befolyásolja). Mindenesetre, ha ülőmunkát végzel, akkor iktass be szüneteket, amikor mozogsz.

2012. aug. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
0%
Használjatok óvszert vagy ilyeneket.Inkább gondold meg kit választasz.Nem tudom milyen a pasid de ha nem figyel rád akkor inkább haggyad!
2012. aug. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:

"Még annyit hozzáfűznék, hogy a megszakítás és a Pharmatex mellett 100-ból 30-40 nő esik teherbe, ez igen-igen magas arány (arról nem beszélve, hogy a szex élvezetét is igen jelentősen csökkenti). "


Ezért kell EGYÜTT használni, és nem külön-külön. Nehogy már a pharmatex ne tudja elpusztítani az előváladékban lévő néhány spermiumot.

De ha még abban sem bízik, vegyen egy pesszáriumot is.

Ha már három módszer mellett teherbe esik, akkor bizony gyűrű mellett is teherbe esne.


Fel kellene fogni, hogy nincs 100%-os módszer. A gyűrű sem az. Mindig marad pár%. Aki azt a pár %-ot nem tudja bevállalni, az ne szexeljen.

A három módszer együtt már igen is van olyan megbízható, mint a tabletta vagy a gyűrű.


Iszonyat nagy felelőtlenség olyannak ajánlgatni a gyűrűt, akinek vizsgálattal kimutatták, hogy trombózis hajlama van.

Jóval nagyobb eséllyel kap trombózist, minthogy három módszer mellett teherbe essen.

És ez baromira nem olyan dolog, hogy "akkor majd figyelem a tüneteket és orvoshoz megyek". Mert ha nem lesznek tünetek, csak tüdőembóliát kap, akkor így járt.

2012. aug. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

Az orvosa írta fel, a hajlam tudatában... mérlegelve a kockázatokat.


És hát azért igencsak minőségi lehet a szexuális élet folyamatosan megszakítással és Pharmatexszel... (előtte 10 perccel készülni, közben a férfinak folyamatosan figyelni...) Pharmatexeztem egy időben (két terhesség között, amikor bármikor jöhetett volna a gyerek), semmi spontaneitás nem volt benne...


De mindenki maga dönti el, hogy mi a jó... megszakítást még soha nem alkalmaztam, nem tenném ki ennek a partnerem, és magamat sem...

2012. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 Fülünyúl ***** válasza:

A kérdező kommentje:

"Jó, és akkor szexeljek majd 25 évesen, amikor már jöhet a gyerek?"


Nem, az 5-ös hozzászóló istentelen ostobaságokat írt, fatális tárgyi tévedésekkel.

2012. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:

Orvosira járok úgyhogy sztem kicSit több közöm van hozzá, mint neked.

Szted méGis miben tévedtem?

2012. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
35%

Bár nem engem kérdeztél, de pl. ebben:

"2. Nem tesz rendbe semmit, hanem kikapcsolja az egész ciklust! "

2012. aug. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
82%

És ebben szerinted mi a tévedés?

Nézz már utána, hogy mégis hogyan hat.

Leállítja a peteérést, gyakorlatilag leállítja a ciklust.

Menstruáció sincs, csak egy megvonásos vérzés, ami csak azért jön létre, mert abban a 7 napban nem viszel be hormont és a hormonmegvonásra így reagál a szervezet.

Ha nem 21 napig szednéd és 7 nap szünetet tartanál, hanem mondjuk csak 15 napig szednéd, akkor nem 28, hanem 22 napos lenne a ciklus. Ha továbbszednéd, akkor meg több.

Semmi köze a saját hormonháztartásodhoz.

2012. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
35%

Ez így igaz, de az nem, hogy nem tesz helyre semmit, mert pont ezzel teszi helyre a ciklust. (Tapasztalat.)

Az sem igaz, hogy kikapcsolja, csak ideiglenesen átalakítja.

2012. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!