Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Trombózisra való hajlam mellett tabletta?
Van köztetek olyan, akinél a vizsgálatok kimutatták, hogy trombózisra való hajlama van, de az orvos mégis fel tudott írni neki valamiféle gyógyszert? Pl. mert alacsony hormontartalmú a tabletta vagy bármi ilyen ok miatt..
3 hét múlva tudom meg az eredményt, apai ágon szinte mindenkinél ez van, és most egyelőre csak remélni tudom, hogy én kivétel vagyok. Mindenképpen tablettát szeretnék szedni, ezért kérdezem.. Vagy mindenképpen felejtős?
Köszi a válaszokat. :)
na ezzel vigyázz nagyon , nekem is volt gond belőle az egyik barátnőmnél ! szóval ha az orvos azt mondja ne, akkor vedd is komolyan !
pont tegnap volt a tv-ben, hogy egy nő fog.gátló mellett cigizett és lebénult, újra kellett tanulnia járni és beszélni :(
Én 3 hónap fog.gátló szedés után kaptam mélyvénás trombózist. Csak utólag vizsgálták ki a hajlamomat, és kiderült, hogy nincsen, mégis nagy a valószínűsége, hogy a gyógyszertől kaptam, miután más bajom nem volt, ami okozhatta volna. Bár van több alvadási faktor (azt hiszem összesen 8 vagy 9), ami a véralvadásért felelős a szervezetünkben, és nekem az egyik többszöröse a normális értéknek, mint ez utólag kiderült a vizsgálatok során. Egy belgyógyász azt mondta nekem, hogy lehet a kettő "találkozása" miatt kaptam a trombózist. Azt meg csak mellékesen említem meg, hogy a májenzim értékeim is 3-4x akkora értékeket mutatnak a gyógyszer szedése óta, holott korábban mindig a normál értékeken belül voltak, amikor betegség, ilyen-olyan egyéb dolog miatt nézték nekem.
Szóval nagyon vigyázni kell, jól átgondolni, hiába alacsony hormontartalmú most már a legtöbb tabletta, soha nem tudhatod. Bár ha normális az orvosod, és még úgy is, ha nincs rá hajlamod, esetleg azt lehet hogy havonta megnézni fog.gátló mellett, hogy mennyire alvadt a véred, így ha nagyon, akkor még időben meg lehet előzni bajt. Egyébként hüvelygyűrűn nem gondolkoztál még? Az talán kevésbé káros, mint a fog.gátló, bár én sem vagyok egy nagy szakember ebben, de barátnőmnek inkább azt javasolta az orvosa, pedig neki sincs hajlama, csak féltette, mert neki meg már most kezd 25évesen visszeresedni a lába, és anyukájának volt is felszíni/felületes trombózisa. :)
Az utolsó kommentre reagálva:
Igen, van hormontartalmú fogamzásgátló hüvelygyűrű is, azért mondják, hogy jobb, mert nem szívódhat fel a hüvelyből a véráramba a gyógyszer.
"mert nem szívódhat fel a hüvelyből a véráramba a gyógyszer."
Hogyne szívódna fel? Ha nem szívódna fel, akkor nem hatna.
Az is hormonos. Ha vkinek hajlama van trombózisra, akkor semmilyen hormonos fogamzásgátlót nem használhat.
Akkor vagy rossz helyen tanulsz, vagy nagyon nagyon nagyon félreértettél vmit.
Szerinted mégis hogyan hatna, ha nem jut a vérkeringésbe? A hormonok csak azon keresztül tudnak eljutni a célsejtekhez.
De tessék, itt egy részlet a tájékoztatóból (amit nyilván nem laikusok írnak):
A NuvaRing egy fogamzásgátló hüvelygyűrű, amely a terhesség megelőzésére alkalmazható. Minden gyűrű két női nemi hormont tartalmaz kis mennyiségben, az etonogesztrelt és az etinilösztradiolt. A gyűrű lassan a vérkeringésbe juttatja ezeket a hormonokat.
Vagy itt egy másik:
"A tudomány fejlődésével az egyes gyógyszerek és hatóanyagok szervezetbe való beépülését számos úton kísérli meg az orvos- és gyógyszerésztudomány. Általános hatás elérésére a szájon át való alkalmazás a legelterjedtebb. Természetesen van már más lehetőség is, például úgy, hogy a beteg maga tudja bevinni a keringésbe a szükséges medikamentumot, így például a különböző kúpok felhelyezését. Az utóbbi időben olyan formák is alkalmazásra kerültek, aminek segítségével orron, illetve bőrön keresztül is alkalmazható készítményekkel gazdagodott a gyógyítás tárháza.
A gyógyításnak egyik lehetősége a hüvelyi gyógyszerbevitel, aminek az a különleges előnye, hogy ezzel megkerülhetjük az amúgy esetleg később szövődményt okozó first-pass metabolizmust. A hüvely anatómiai jellemzői miatt tökéletesen megfelel pl. a hormonális fogamzásgátlás megoldására.1"
Esetleg ha az angol jobban tetszik: "With NuvaRing, hormone release is activated once the ring comes into contact with your vagina. The hormones are then absorbed and distributed into your bloodstream."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!