Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Trombózisra való hajlam...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Trombózisra való hajlam mellett tabletta?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, akinél a vizsgálatok kimutatták, hogy trombózisra való hajlama van, de az orvos mégis fel tudott írni neki valamiféle gyógyszert? Pl. mert alacsony hormontartalmú a tabletta vagy bármi ilyen ok miatt..

3 hét múlva tudom meg az eredményt, apai ágon szinte mindenkinél ez van, és most egyelőre csak remélni tudom, hogy én kivétel vagyok. Mindenképpen tablettát szeretnék szedni, ezért kérdezem.. Vagy mindenképpen felejtős?

Köszi a válaszokat. :)


2011. aug. 27. 11:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Hát akkor reménykedek benne, hogy szedhetek majd.. Ha nem, akkor meg kitalálok majd valami mást, nem szeretjük a gumit. :)
2011. aug. 27. 13:40
 12/18 anonim ***** válasza:
Kicsit furcsáltam is, de hát mondom mit fogom én megkérdőjelezni, amit mondtak. De akkor is tök illogikátlan, hogy a gyógyszertárban kapható hüvelykészítmények külsőleges signaturát kapnak azzal a címszóval, hogy onnan nem szívódik fel semmi.
2011. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Vmit akkor is félreértettél:)
2011. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem lennék igazából meglepve...-.-' Bocsi
2011. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

szia

nekem heterotigota leiden mutációm van. Sztem tudod,hogy mit jelent! és én sem szedhetek semmilyen hormontartalmú készítményt,még a legkisebb dózisút sem. Mi pharmatex kúpot használunk. ha megfelelően használod a fogamzásgátló szert kizárt dolog,hogy "csak úgy" teherbe ess. Mi 8 éve ezzel védekezünk. Van 1 tervezett, most 22 hós kislányunk.

28/l

2011. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem se szedjél.Inkább gondold meg kivel fekszel le.Olyannal lehetőleg aki odafigyel rád,gumit húz stb.!
2012. aug. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

én is ugyanolyan helyzetben vagyok mint a kérdező. és ahogy utánanéztem még sokan mások. :) attól még h te nem hallottál róla :)

ezt elvileg szoptatós anyukáknak szokták ajánlani mert csak progeszteron nevű hormont tartalmaz ellentétben a többi kombinált fog.gátlókkal amik progeszteron mellett ösztrogént is tartalmaznak. sajnos mivel tormbózis hajlama van mint ahogy nekem is. gondolom kiderjtették vizsgálattal,hogy heterozygota -e /csak egyik szülőtől örökölte/ vagy homozigota/mindkét féltől/ én heterozygota vagyok és aztmondta az orvosom h ha mindenképp szeretnék csak ezt az egyet szedhetem. minipillnek is szokták nevezni. a rendesn kombinált fog.gátlók alatt van egyel. vagyis úgyértem hogy ez nem annyira hatékony de csak egy két %kal van lemaradva a kombinált tablettáktól. viszont ennél tényleg nagyon fontos h órára pontosan szedje az illető mert egy két óra is csökkenti már a hatását. viszont ha pontosan szedi időben akkor eléri a kombinált tabletták hatékonyságát. menzesz alatt is szednni kell van akinl van vérzés van akire ugy hat hogy egyáltalán nincs viszont ez nem baj. mert elllentétben a kombináltakkal ha ezt abbahagyja az ember akkor rögtön olyan lesz a szervezete mint azelőtt volt. a kombináltak után meg pl ha teherbe szeretne esni valaki akkor azért pár hónap kell h minden helyre álljon. trombózis miatt pedig nem nem pénz miatt irta fel sem neki sem nekem sem pedig a többi hozzánk hasonló lánynak :) az ösztrogén hormon ami ebben nincs az okozna nagy fenyegetést a trombózis hajlamosokra. viszont aki homozygota/mindkét szülőtől örökölte/ annak még ez sem ajánlott max saját felelősségére de ált az orvosok ismerősöm által tudom h nem nagyon szokták felírni :)

2013. jún. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

jajj a nevét elfelejtettem leírni :)

Azalia! ;)

2013. jún. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!