Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Trombózisra való hajlam és...

Trombózisra való hajlam és fogamzásgátló. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szüleim tudta nélkül szeretném szedni a fogamzásgátlót, de nem tudok olyan kórházat, ahol hematológia lenne, és megcsinálnák a hajlamra való tesztet... Ráadásul ezt nem szeretném így egyedül végeztetni..

Máshol nem végzik el? Sima vérvételnél?

Szerintetek hogy oldjam meg?


2011. jan. 16. 18:32
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja, és igaz, hogy az egyfázisú tabikat "direkt" a trombózisra hajlamosoknak találták ki? (itt olvastam az oldalon..)


"Az egyfázisú, csak progeszteront tartalmazó tablettákat (pl Azalia, Cerazette)kifejezetten a trombózisora hajlamosaknak fejlesztették ki."

2011. jan. 16. 18:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha elmész nőgyógyászhoz, és elmondod, hogy első alkalommal szeretnél fogamzásgátlól írtatni, akkor ő intézi. Viszont arra készülj fel, hogy előbb-utóbb kiderülhet otthon, hogy szeded (megtalálhatják a dobozát például). Nem ismerem a hátteredet, de lehet, hogy tisztább lenne nem titkolózni.
2011. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kérdezte múltkor, hogy szeretnék-e szedni, de még gondolkozom rajta elég erősen. Kiszakadt múltkor a gumi, és azóta eléggé félek ettől, nem tudok egyáltalán ellazulni...


És ha ő intézi, akkor is kórházba kell mennem, nem veszik le a vért egy egyszerű sztk-ban?

2011. jan. 16. 18:37
 4/10 anonim ***** válasza:
A másik kérdésedre: a thrombózisrizikóért valóban inkább az ösztrogénkomponens felelős, de vedd figyelembe, hogy a csak progeszteront tartalmazó "minipill" nem is nyújt olyan hatékony védelmet a terhességgel szemben. Mindenesetre kérdezd majd meg a nőgyógyászt, ebben ő a szakember.
2011. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, csak előbb szeretek tájékozódni, nem szeretek ott a dokinál "spontán" dönteni.

Nem akarok kórházba menni vérvétel miatt, meg minden :S Suliból se hiányozhatok, szóval egy közeli sztk-ban szeretném ezt így lebonyolítani...

2011. jan. 16. 18:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézd nem kell megmondani a szüleidnek,hogy már élsz nemi életet és ezért kell a gyógyszer.Mond azt anyukádnak,hogy rendszertelenül jön meg a mensesed,vagy erős fájdalmaid vannak azokon a napokon,és ezekre hivatkozva megmondhatnád hogy úgy hallodtad erre jó megoldás a tabletta,sőt később ha nemi életet akarok élni arra is jó.Én így tennék:-)
2011. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudja, már vagy 1 éve. Sőt, még szerintem apukám is tudja.

Csak mostanában enyhén szólva nem érdeklem őket, szóval biztos el se kísérnének, nem a felíratással van bajom, csak a hematológiával.. :S


Szerinted ha megkérdezem, hogy nekik volt-e már trombózisuk, és ha nem a válasz, akkor nekem sincs rá hajlamom?

2011. jan. 16. 18:59
 8/10 anonim ***** válasza:
a tablettán és a gumin kívül van ám más védekezési mód is, nyugodtan beszélj erről a nőgyógyászoddal
2011. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom, még a hüvelygyűrűn gondolkoztam, de hát az is hormon...


A többit nem tartom elég biztonságosnak (pl spermicidek), szóval azt semmiképp. 100%os biztonság kell..

2011. jan. 16. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:

100%-os módszert sajnos nem fogsz találni, de itt sokmindent leírnak:

[link]

2011. jan. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!