Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Volt már valakinek itt abortusza?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már valakinek itt abortusza?

Figyelt kérdés
Volt már valakinek itt abortusza? mit gondoltok róla? fájdalmas?
2012. máj. 29. 22:28
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Jah persze, az megint más tészta, ott ő a hülye, ha meg sem próbál tenni ellene. De aki nincs tisztában a védekezéssel sem, az inkább vetesse el, mert annak a gyereknevelésről sem lehet sok fogalma.
2012. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
31%

"Akkor ha mondjuk én részegen beülök a kocsiba, és emiatt elcsapom a testvéred/legjobb barátod/anyukád stb. akkor mi van?"

Most én is idézgetlek akkor, bár szentem ez egy fennkölt hülye szokás...

Mondjuk én részegen soha nem ülnék be autóba, nem szoktam berúgni se, nem élek züllött életet semmiben, de régen előfordult hogy a nagy kamaszkori szexuális hévben nem gondoltam a védekezésre. Minden ismerősömmel volt már ilyen érdekes módon, nem csak velem. Ilyen bárkivel megeshet, és azért tegyük hozzá, hogy a részegen vezetéssel másokat veszélyeztetsz, a teherbe eséssel meg magadat és kész. Annak a szerencsétlen zigótának meg semmivel se rosszabb, hogy úgy halt meg, hogy már egyesült a két sejt, mint amikor csak szimplán meghal egy petesejt meg több milliárdnyi ondósejt, amikor védekezel. Azokat mért nem sajnálod? Belőlük is nagyon jó utódok lettek volna, és valamilyen szinten pl a sperma is él és mozog. És megölünk hetente több milliót. Szerintem qurvára nem kéne ítélkezni, mindenki követ el hibákat az életben mondom még egyszer, de nem mindegy, hogy halálos balesetet okozol részegen, vagy hogy egyszer az életben van egy abortuszod. Régen még pl nem nagyon lehetett gumit kapni, és ismerek 80 évest, akinek 9szer volt abortusza életében. Na most akkor mi van? Én sajnálom a saját kis meg nem született gyerekemet, sokszor eszembe jut, de azt kikérem magamnak, hogy más is sajnálja és ítélkezzen...

2012. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
74%

Aha. A te logikád tipikusan a "más szemében a szálkát is, a saját szememben meg a deszkát se" típus.

Tehát más felelőtlen, ha kocsiba ül részegen, de te nem vagy felelőtlen, ha gumi nélkül szexelsz.

Azért egy 6-12 hetes embrió már nem két egyesült sejt.

Van keze, lába, kifejlődnek a szervei, ver a szíve.


Nem vagyok megrögzött abortusz ellenes, de az érved akkor is nevetséges.

2012. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
54%
Felelőtlen vagyok, de azért ne keverjük már össze a részegen vezetéssel, mert ezen azért kissé bepöccentem. És Nem tudom már hogy pontosan hány hetes volt az enyém, de az biztos, hogy még semmilyen keze meg lába nem volt, egy kis borsószemecske volt. Ahhoz, hogy szervek meg végtagok fejlődjenek ki, ahhoz egy kicsit több idő kell. De tök mindegy, ez mindenkinek a saját döntése, és kész. Egy bizonyos korban, mikor már érez is, meg van formája, azt már tényleg elég szörnyű megölni, nyilván nem is véletlen tiltják egy bizonyos kor után. De azt nagyon bírom, amikor olyan emberek ítélkeznek, akik rohadtul nem ismerik se a körülményeimet, se egyáltalán engem. hidd el, ennél sokkal nagyobb kegyetlenségek vannak a világban, mint egy abortusz sajnos...Például egy intézetben nevelkedő szerencsétlen gyerek, aki lezüllik emiatt, aztán a végén öngyilkos lesz (mert nem egy ilyat ismerek), na neki pl jobb lett volna, ha nem születik meg. Csakhogy mondjak egy példát. De ezzel nem mentem fel magam, felelőtlen voltam, de azért nem halálos balesetet okoztam. És nem hiszem, hogy túl sokan vannak olyanok, akiknek soha életükben egyszer se volt olyan, hogy nem védekeztek. Csak sokan nem szívják meg, míg mások igen. De ha te ekkora szent vagy, hogy veled még sose volt, és más hibát se követtél el soha az életben, egyszer se voltál felelőtlen semmiben, akkor jó. De hadd ne higyjem el.
2012. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
19%

Nem azt mondtam, hogy mindenáron meg kell szülni, ha már összejött.

Nem ítélem el, ha vki pl. gyógyszer mellett teherbe esik.

De az, hogy, hogy vki b.szik védekezni, az igen is baromira felháborító.

Nem olyan nagy dolog ám kotont venni. Vagy tablettát íratni.


És nem akarlak elkeseríteni, de egy 8 hetes gyerek így néz ki:

[link]

És bizony az abortuszt 7-8 hetesen szokták ált. elvégezni, de vmikor még később.

Egy 12. hetes gyerek (akit még éppen el lehet vetetni) ilyen:

[link]

(Második kép)

Úgyhogy a "borsószem" enyhe túlzás.

2012. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
61%

"Annyit mondanék hogy a férfiak többségének nem szabadna belemennie az abortusz kérdésbe, mert tuképp nem tudhatják pontosan miről is beszélnek. Ahogy azok a nők sem, akiknek fogalmuk sincs milyen nehéz meghozni egy ilyen döntést, mert még nem voltak hasonló helyzetben. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!"

Tipikus relativizmus: ebből a szemszögből pl ne ítéljünk el egy pedofilt, mert sosem voltunk a helyzetében, hogy mondjuk mit érez, amikor vágyik az aktusra egy gyerekkel... És folytathatnám, direkt a legdurvábbat írtam.

A ne ítélj, hogy ne ítélhess meg arra vonatkozik, hogy a személyt ne ítéld el. A tetted viszont lehet...

2012. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 hetesnél nem volt több. Mert időben észrevettem, van róla felvételem, tudom, hogy nézett ki mielőtt kivették. Még mindig sokat gondolok rá, és arra is, hogy felelőtlen voltam nagyon. De ennek valamiért így kellett lennie. Nevet is adtam neki, szerettem őt már akkor, ahogy megéreztem, hogy terhes vagyok. Beindultak az anyai ösztöneim, de sajnos nem tarthattam meg, nem volt aki támogatott volna. És még nem is voltam felkészülve egy gyerekre. Sajnos ez van :( sajnálom, hogy neked támadtam.
2012. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Kérdező: csak nem te is ezen gondolkodsz? Ha igen, őszintén sajnálom:-(
2012. máj. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

72%-os: Te se haragudj. Nem is bűntudatot szerettem volna benned kelteni, nem azért írtam azt, amit.

Nem ítéllek el, egyszerűen magával az érvvel nem értettem egyet.

Szerintem a felelőtlenség az felelőtlenség, akár miről is legyen szó.

Szóval szerintem nem szabad azt hangoztatni, hogy "bárkivel megeshet ilyen". Te már nem tudsz mit tenni, megtörtént, ez van.

De attól más még tanuljon a te hibádból, és ne legyen olyan, hogy felelőtlenül nem védekezik.

2012. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Természetesen nem is szeretném, hogy mással is megessen. Csak azt mondtam, hogy megeshet, és meg is szokott. De volt már olyan, hogy egy barátnőmet megmentettem ezzel, hogy utólag elmeséltem neki ezt a történetet, mert láttam, hogy elég felelőtlen. Ment is gyorsan gyógyszert iratni. A húgom szintén ugyanígy onnantól vigyázott, és most már gyógyszert szed. Azért valljuk be a gyógyszer a legkényelmesebb úgyis, csak nem a legegészségesebb. És mindketten értelmesek, nem azért nem védekeztek elég alaposan előtte, mert buták, hanem mert az ember sokszor nem gondol arra, hogy "ez velem is megtörténhet."
2012. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!