Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Volt már valakinek itt abortusza?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már valakinek itt abortusza?

Figyelt kérdés
Volt már valakinek itt abortusza? mit gondoltok róla? fájdalmas?
2012. máj. 29. 22:28
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
Ennyi az utolsónak igaza van :)
2012. máj. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
78%
Annyit mondanék hogy a férfiak többségének nem szabadna belemennie az abortusz kérdésbe, mert tuképp nem tudhatják pontosan miről is beszélnek. Ahogy azok a nők sem, akiknek fogalmuk sincs milyen nehéz meghozni egy ilyen döntést, mert még nem voltak hasonló helyzetben. Ne ítélj, hogy ne ítéltess! És van joga eldönteni egy nőnek, hogy ki akarja-e hordani x gyerekét, akkor mikor az még csak egy sejtecske, nem ember. De ez nézőpont kérdése. Nézőpont ide vagy oda, az életben legalább egyszer minden nőnek joga van meghozni ezt a koránt sem kellemes döntést.
2012. máj. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval, a zigóta még nem érez, már ha időben szedik ki. És bizony sokszor nincs más lehetőség, mert mindenki elkövethet hibákat (mondjuk, hogy nem védekezik néha), és becsúszhat egy ilyen. De gyereket csakis akkor szabad bevállalni, ha az ember lelkileg/testileg/szellemileg és minden erejéből készen áll már rá. Én nem álltam rá készen 18 évesen, amikor velem megesett ez. Azóta sokszor megbántam, meg nem is. Lelkileg ez egész életre megterheli az embert, mert mindig bennem marad a kérdés, hogy jól tettem-e? És sokszor eszembe jut, vajon milyen gyerek lett volna belőle. Nem egyszerű :( De testileg valóban nem fájdalmas, és sokkal elviselhetőbb a lelki kín is, ha az emberrel legalább az orvosok jófejek.
2012. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
Kedves válaszolók! A kérdés az volt, hogy mit gondolunk róla. Szerintem normális hangon leírtam,hogy mit gondolok, miért kellett 0 százalékosra pontozni? Tényleg rosszul esik, hiszen nem mocskolódtam és én nem pontoztam le senkit azért, mert más a véleménye.
2012. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

Én nem pontozok soha senkit, mindenkinek lehet véleménye.

Ez egy nagyon kényes téma, mindenki mást gondol róla.

Az biztos, hogy nem fájdalmas, altatásban végzik.

HA valamelyik nőgyógyász megcsinálja helyi érzéstelenítéssel és nem fáj, na hozzá menj vissza mindig minden esetben, mert ő nagyon tud.

2012. máj. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
87%
Lehet hogy a szóhasználattal volt gondjuk. Pl " nem lehet opció" helyett írhattad volna hogy nem kellene opciónak lennie. Mivel nyilván nem te döntöd el, hogy mit lehet és mit nem. Tudom, hogy ez csak a véleményed, de ilyen megfogalmazásban kissé ítélet szaga van. Ezt sokan nem díjazzák. Én nem pontoztalak le annak ellenére, hogy egyáltalán nem osztom a véleményed. Valamelyest azért relatív, hogy kinek mi számít normális körülménynek. Nem tartom úgy hogy szívassuk meg azt a valakit egy egész életre azért mert egyszer elkövetett egy hibát. Egy zigóta még nem ember, csak két sejt ami egyesült és lehet belőle valaki. Ekkora erővel a védekezést is betilthatnánk, mert milydn alapon döntjük el hogy megakadályozzuk egy zigóta létrejöttét. Nincs minden petesejtnek ugyannyi joga hogy valaha élő emberré váljék? Hogy ha a magzatot megilleti az élet joga, akkor minden körülmények között illesse meg, ne csak mondjuk az általad normàlisnak ítélt helyzetekben.
2012. máj. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
Értem és köszönöm az észrevételt. Legközelebb igyekszem máshogy megfogalmazni a véleményem.
2012. máj. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
34%

"És bizony sokszor nincs más lehetőség, mert mindenki elkövethet hibákat (mondjuk, hogy nem védekezik néha), és becsúszhat egy ilyen."


Azért ez az érv több, mint nevetséges.


Akkor ha mondjuk én részegen beülök a kocsiba, és emiatt elcsapom a testvéred/legjobb barátod/anyukád stb. akkor mi van?

Mindenki hibázhat. Most az, hogy én egyszer hibáztam és elütöttem a szerettedet. Hát istenem, megesik.


Lehet itt érveket hozni az abortusz mellett, nekem is van.

De azzal védekezni, hogy "néha megesik" nagyon nagyon szánalmas.

Érdekes módon velem még soha a büdös életben nem esett meg, hogy nem védekeztem.

2012. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

A védekezésbe is csúszhat hiba, amiről nem tehetsz.

Szedi a nő a fogamzásgátlót rendszeresen, pont azért, mert tisztában van vele, hogy nem akar teherbe esni( anyagi, lelki, bármilyen) ok miatt. De az a fránya petesejt mégis megérik és ki is lökődik, szerencsétlenségre pont arra jár egy életerős spermium és kész a zigóta.

2012. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

Uolsó: Oké, védekezés mellett.

De akitől idéztem pont azt írta, hogy "néha nem védekezik".

Ha nem védekezik, akkor nem véletlen csúszik be a gyere bakker!!!

2012. máj. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!