Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Reggelente mennyi vegyszert...

Reggelente mennyi vegyszert kensz magadra?

Figyelt kérdés

Értsd: az arctoniktól elkezdve, a sminkeken és hajizéken keresztül egészen a parfümig...

Utána nézd meg az összetevőit az összesnek!

Ééééééés: szörnyülködj!

Megéri magad tönkretenni?!


2010. nov. 16. 08:35
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

31 évek kisgyerekes anyuka vagyok.

Nincs időm gyerek és munka mellett minden házi receptet kipróbálni, megcsinálni, de egészségtudatosan igyekszünk élni. Ez nekem ezt jelenti:

Megnézem, hogy mit veszünk/kenünk/eszünk. Pláne, mivel az egészségmegőrzés és az ezzel kapcsolatos tájékoztatás a munkám része.


A gyakorlatban ez röviden így fest:


Szépségápolás:

Fogkrém: fluorid nélküli, gyógynövényes, nem fehérítős.

Deo stift: alu só nélküli, izzadni engedő.

Dekorkozmetikumok: magas minőségű és tisztaságú, virágpor alapú termékekkel (amúgy is allergiás a bőröm a kemikáliákra).

Tonik ritkán, arckrém sem mindennapos, télen gyakrabban használom, ún. hideg allergiás a kezem, arcom. Radír alkalomszerűen, de egyébként nem érzem/látom szükségét


Egészség:

Megelőzésre költünk, nem betegségre. Gyógynövény alapú készítményeket részesítünk előnyben, szerencsére a dokink is ilyen. Természetes eredetű vitaminokat fogyasztunk, a szintetikus holmikat itt is igyekszünk minél inkább kiszorítani az életünkből.

Odafigyelünk naponta mennyi vizet iszunk például.


Táplálkozás:

A szemetet nem esszük meg. Leszoktunk a kóláról, chips-ről, gumicukorról amióta tudjuk, miből és hogyan készülnek.

Multiban ritkán vásárolunk, kisebb magyar boltokba, piacra, ismerős gazdákhoz megyünk. Igyekszünk a termelőtől venni amit csak lehet.

Édesség házi süti, gyümölcs, aszalt gyümölcs, és alkalmanként jó minőségű (!) csokoládé.


Az a véleményem, hogy mindenki másképp gondolkodik ezekről, ami nem baj. Én el szoktam a nézeteimet mondani másoknak is, akit nem érdekel, nem foglalkozik vele. De vannak, akiket elgondolkodtatok és változtatni akar az életén, neki tudok segíteni.

De kedves kérdező, sosem ilyen provokatív módon jön elő a véleményem. Viszont nagyon jó, hogy valaki kiírta.


ui. Az antalvali oldalt egy ideig olvastam, nagyon jókat ír, de egyrészt túl sok infót önt a nyakamba egy levélben, másrészt találtam pár furcsa írást, ami nem egyezik a kutatási eredményekkel, ezért leiratkoztam. De mondom, maga az oldal jó, de ezt is és mást is figyelmesen olvassátok, ne szentírásként fogjátok fel.

2010. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Én pont azért figyelek oda arra, hogy mit használok, mert a levegővel, amit belélegzünk, már mérgezve vagyunk. Én sem tartom magam egy biomániásnak, de igyekszem olyan tisztítószereket használni, amik a környezetre sem olyan károsak.

Kedves 9:15-ösnek üzenném, hogy nagyon sz@r lenne, ha 50 évesen leesett volna az arcom, ugyanis 52 vagyok. De: csak különleges alkalomra sminkeltem magam, akkor is szemceruza, spirál, és árnyalatnyi rúzs. Arckrémet fiatalon nem, most korosodva egy bizonyos természetes alapanyagokból készült cég termékét használom, naponta egyszer, esti fürdés után arcra, hetente 1x testápolásra.

Nem használok extra kence-ficéket, nem akarok 20-30 évesnek kinézni, a krém is csak inkább hidratálás miatt kell. Elképedve nézem sokszor a korosztályomat, smink nélkül 10-15 évvel öregebb az arcuk, bőrük azoknak, akik lánykoruktól vastagon vakolták magukat. Én így már tudok különbséget tenni.

Sampont, tusfürdőt inkább gyógynövényalapút, szappant meg natúrt használok, és büszke vagyok arra, hogy nem tettem a bőröm idő előtt tönkre, és bár 32 évesen szültem az első gyermekemet, 36 évesen a másodikat, sokszor hitetlenkednek, hogy tényleg az anyjuk vagyok-e, nem a nővérük? A környezettudatosságot igyekeztem a gyerekeimnek is átadni, mert jó lenne élhetőnek tartani még a Földet.

2010. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem magam festeni.Gondolom most le leszek pontozva,de nekem fontos a külső és imádom,ha megdicsérnek(persze az jóizlés határain belül)vagy megnéznek az utcán.A hajam már nem festem,mert tényleg nagyon káros,de az arcomra kőpúder,szemceruza,spirál,pirosító,szájfény a minimum minden nap.Hajlakkot nem használok,de balzsamot,pakolásokat,hajvégápolót és hajkiegyenesítőt igen.Fodrász vagyok és nap mint nap látom,hogy aki ápolószereket használ annak sokkal egészségesebb a haja,tehát ezzel nem ártassz magadnak.

Táplálkozás terén már más a helyzet ott én is megválogatom mit eszek és hol vásárlom(Már amennyire lehet)Pl. a szénsavas üdítők helyett ha tehetem teát iszom,néha gyógyteát.Sőt még a gyógyszereket is kerülöm amennyire lehet.

2010. nov. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Reggel-este fogat mosok,2-3 naponta leradírozom az arcom,arckrémezem. Szintén 2-3 naponta ki szoktam húzni a szemem fekete vagy bordó szemceruzával,de ez attól függ mennyi időm van,vagy sportolok-e aznap (ezeken a napokon értelemszerűen nem,mert úgyis leizzadnám). Néha,kb. háromhavonta egyszer rúzst is felkenek.


Izzadásgátlónak Solutio Antisudoricát használok,nekem csak ez vált be.


A hajamat vagy kénes samponnal mosom,vagy amit otthon találok + balzsamozom is + tusfürdő. Reggelente ha nagyon-nagyon pocsékul áll akkor hajlakkal kicsit megigazítom,de ez is ritkán van (kb. havonta egyszer).


Összességében kevés kozmetikumot használok,mert nem tartom őket szükségesnek.

16/L

2010. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

tegnap 13:51 vagyok

Valaki írta a mosószert.

Csak még annyit tennék hozzá ahhoz, amit írtam, hogy mosni foszfátmentes, lebomló mosószert használok, ebből készítem a mosogatószert és a felmosóvizet is, ezzel is takarítok, csak fehérítőt használok mellette és a wc-be sósavat.

2010. nov. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Kisgyermekes anyuka amit írt, teljesen helyén van. Oda lehet figyelni ha akarunk...
2010. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Lin-nek, a fodrásznak válaszolnék. Te ezek szerint már nem a tini korszakodat éled. Nézz meg pár 13-14 éves "kislányt", akin már ennyi idősen olyan vastag a vakolat, hogy eltűnik a mimikája. Ráadásul még nem is profik a sminkelésben, és soknak annyira csúnya ettől az arca, hogy rossz ránézni. Mikor a homlokuknál, halántékuknál a hajtőnél ott a vékony vakolatválasztó vonal. A pirosítótól meg inkább bohócnak néznek ki, nem egészséges arcpír benyomását keltik. Na, ők teszik tönkre idő előtt a bőrüket.

Nekem az anyukám akart mindenáron fiatalosabb arcot (érte elég csapás, hirtelen öregedett az arca), vette az agyonreklámozott ránctalanító, arcfiatalító krémet. A baj ott kezdődött, hogy közel sem volt olyan hatásos, mint ahogy hirdették, és ahogy nem kente magát, vissza öregedett az arca. Feladta. Idővel, hogy a lelke megnyugodott, és kezdett túllépni a sorscsapásokon, úgy kezdett kisimulni az arca. Azóta is csak hidratálót használ, azt is leginkább télen, mert könnyen kiszárad a bőre.

2010. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Ismét egy hülye...kezdem, jó? :)

-dezodor reggel

-arctisztitó, tonik

-korrektor, alapozó, púder

-szemhéjfesték, szemhéjtus, szempillaspirál

-rúzs

-hajvasalás után hajlakk

-ja és: tusfürdök, samponon, testápolók, hajbalzsamok.

-és parfüm :)


Te szerintem meg ne fürdöj, és dezodort se használj. ;) Igazi natur érzés lesz. ;)Tudom miből áll, és nem szörnyülködök.

ja, és egyébként nézd meg miket eszel Ééééééssss szörnyülködj!:D már a zöldségeket, gyümölcsöket is génkezelik.

te.sz*r. -.-"

2010. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Ha elolvastad volna a kommentjeimet, akkor tudnád, mire akartam kilyukadni, de ha ennyire sem vagy képes, akkor sajnállak...

Ja, és nem hiszem, hogy az a gyümölcs, ami a mi kertünkben terem, az génkezelt, de mindegy...

Köszi az értelmes megszólalást... Te sz*r.

2010. nov. 17. 14:48
 40/41 anonim ***** válasza:

Igen az igaz,hogy van aki már átesik a ló túloldalára és a "vakolattól"már talán levegőt sem kap a bőre(nem beszélve arról,hogy izléstelen is)az már számomra sem tetszetős:)

Pont volt egy 23éves leányzó nálam és megkért úgy mossam a haját,hogy ne mossam le az alapozót,vigyáztam ahogy tudtam,de a homlokánál picit lejött és hát leesett az álam.Ahol nem volt púder és alapozó ott elővillantak a bőrhibák s a 2árnyalattal világosabb bőre.Rögtön vette elő a sminket és elfedte a "hibát"ami igazából az arca volt:D Igen ez már sok,de azért az izléses smink az más.

A ránctalanítóknak meg nem hiszek(Bár nekem nincs még szükségem rá),anya is ken magára havonta tízezreket,mégsincs hatása.Nekem van egy hidratálóm ha kiszáradna az arcom és ennyi.

2010. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!