Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék időben elkészüln...

Hogyan tudnék időben elkészülni reggelente?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan elkések. Eddig csak suliba jártam ott már elnézték a tanárok mert nem tudtak mit kezdeni velem. De most okj-s esti tanfolyam mellett, munkát keresek éppen. De félek hogy már az első nap kirúgnak munkából, mert 15 percet szoktam késni mindenhonnan.

Pedig már mindent kipróbáltam. Az indulástól számitva 2 órával hamarabb szoktam kelni. Szóval ha 7.30 kor kell elindulnom buszra akkor 5.30 kor szoktam kelni, és nem is alszok vissza. Hanem magával a sminkkel hajjal van gond hogy az ilyen sok idő. Ja meg ha stresszes nap vár rám akkor hát hasmenésem szokott lenni reggel, és ez is besegit néha hogy jól elkéssek. Reggel szoktam tusolni, igaz hogy este is de reggel is szükségem van rá.

Próbáltam lecsökkenteni a sminkre szánt időt, de akkor meg nagyon önbizalomhiányos voltam egész nap. Elég csúnya arcom van, ezért teljes alapozás kell és a szememet ki kell emelni mert picike.

És a szemöldököm ritka, hiányos szóval mindig rá kell segitenem rajzolással de soha nem lesz egyforma..talán ez a késés legfőbb okozója, hogy próbálom egyformára csinálni. A hajam vastag szálú hullámos és túlságosan dús, ezért naponta vasalnom kell.

Most ne gondoljátok hogy valami elkényeztetett cicababa vagyok és azért. Pont az ellenkezője, kövér csúnyácska lány vagyok, és az önbizalmam 0, ezért jobban érzem magam ha legalább a sminkem, hajam szép. Csak nem értem miért tart nekem a reggeli készülődés eddig, mikor másoknak a smink, haj öltözés, reggeli, tusolás összesen max 1 órát vesz igénybe.

Mit csinálok rosszul? Hogyan menne gyorsabban vagy miről mondjak le a készülődés során?


2011. szept. 25. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Írj napirendet! Legalább is arról 2 óráról! Számítsd ki, h mennyi idő kell mihez, és vegyél bele plusz pár percet esetleg egy nem várt bakinak, v hasmenésnek. Írd meg, h mire mennyi időt szánsz, és tartsd be! Így nem fogsz elkésni. Esetleg az is segíthet, mint apukámnak, h fél órával előbbre készülsz, így addig biztos elkészülsz, és minden rendben lesz. :)
2011. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szamóca.. ***** válasza:

én is nagyon késős vagyok. egy időben azt játszottam, hogy a telefonomon előrébb állítottam az időt. egy-két hét alatt elfelejted, és így mikor már azt hiszed ú minjdárt elkésel, valójában van még 10 perced.

mostmár visszaállítottam, de még a mai napig magamban úgy tisztázom hogy előbb ki kell érnem, és fél óra +t rászámítok minden készülődésemre.

2011. szept. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ondjuk csináld azt, hogy biztos van ilyen ébresztő a telefonodon, hogy már előre beállítod nem csak a felkelés időpontját hanem azt is, hogy mikor kell végezned a zuhanyzással stb... Mondjuk: kelsz 6-kor 6:15-re lezuhanyzol, 6:20 ra fogat mosol 6:40 -re felöltözöl stb... és mindre számolj egy kicsit több időt, plusz még a váratlan dolgokat is kalkulád bele. Nekem van olyan ismerősöm aki 2,5 órát készülődik reggelente pedig smink és haj beállítás nélkül is jól néz ki. Szóval ne érezd magad kellemetlenül emiatt. Amúgy még azzal is segíthetsz, hogy pl ruhádat az utolsó hajtűig kikészíted előző este, táskádat bepakolod, szendvicsed, ha csinálsz ilyet este elkészíted. Próbálj kevésbé bonyolult sminket csinálni ami ugyan olyan hatásos, illetve pl amíg melegszik a hajvasaló moss fogat vagy ilyesmi. Nekem a keresgéléssel szokott sok idő elmenni szóval ezért jó megoldás ha reggel már semmit nem kell csinálni csak magamat elkészíteni.
2011. szept. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha nem elég ennyi idő, kelj korábban. Csodálom, hogy suliban elnézték nekünk, nálunk rendszeresség esetén közölték volna veled, hogy keress magadnak valami kisegítő sulit, ahol elnézik ezt is. XD

A szemöldöködet csináltasd meg kozmetikussal, festesd, stb, legalább arra nincs gond.

Zuhany alatt ne áztasd magad órákig, 3 perc, öltözéssel együtt 5 perc elég lehet egy gyors zuhanyra.

Egy jó fodrász kéne még neked, aki rendes frizurát vág, és megtanítja, hogy lődd be a hajad a nyomorék vasalgatás nélkül. A dús, hullámos hajnál kevés szebb van, főleg a férfiak szerint.

Na meg leginkább egy alapos fenékberúgás kell neked. Biztos szép vagy, csak kéne egy kis önbizalom, ami valahonnan mélyebbről jön, nem a magadra kent kencékből.

Nincs szép bőröm, a hajamat se tudom szépre megcsinálni folyton, ennek ellenére még egyszer sem dőlt össze a világ, kedves vagyok, segítőkész, és ennyi. Nem a külső minden, így is szeretnek épp elegen. Ne görcsölj annyit, látod még az emésztésednek is rossz. :S

2011. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is két óra a kszülődés. de mivel reggel nagyon síetek az ioskolába az egy negyven perc. én este furdok és este vasalom ki a hajam. a sminkelés egy otperc alatt meg van.. pedig n korrektorozok ,alapozozok,puderezek... meg persze ott a szemem.
2011. nov. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is nagyon kszülődös vagyok,főleg reggel és állandóan kapkodok,akárhánykor kelek fel...színte midig kapkodok

anyukám ki van bukva,h mennyit foglalkozok magamra reggel és,h még enni sincs időm

pedig este mindent,minden egyes hajgumitól minden ruhadarabig mindent ki készítek és bepakolok a táskába...

14/L

neked is ezt tudom ajánlani,h készíts ki előző nap mindent!!! ne reggel gondolkozz azon,h a csíkos felsődet veszed fel vagy a barnát...

2011. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bocsi a hh-ért
2011. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csokiálom válasza:

szia!!

nekem is egy ideig bajom volt ezzel :D

de nyugi..meg lehet oldani :/

én 30 perc alatt elkészülök

tessék az én listám,hátha ez segít

6:00 -kelés

6:05 -még pihenés (csak fekszem,és gondolkodom)

6:10 -fogat mosok (közben bedugom a hajvasalót

6:20 -kivasalom a hajamat

6:25 -felöltözöm (este odakészítve,pár perc az öltözés)

6:30 -smink (valami kis egyszerű)

6:45 -reggeli (készítés+evés)

6:50 -az utolsó simítások

7:00 -JÖN A BUSZ :D :D :D


remélem tudtam segíteni :D :D :D

ez természetesen neked nem lesz jó,de kicsit alakítgasd,h neked mi az ideális


ajánlataim :

reggel NE moss hajat (kb 5 perc mosás+10 perc szárítás)

minek ?este tökéletes a hajmosás

este készítsd oda a

legfontosabbakat,h

reggel már ne legyen (ruha,sminkcuccok,bérlet...stb)

ezzel bajod


ha hajat vasalsz,akkor

ne szálanként...

ugy elmegy vele

20 perc is :/


ha hajat szeretnél

göndöríteni,akkor

inkább este fond be

(szerintem amugy szebb is lesz)

2015. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!