Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Reggelente mennyi vegyszert...

Reggelente mennyi vegyszert kensz magadra?

Figyelt kérdés

Értsd: az arctoniktól elkezdve, a sminkeken és hajizéken keresztül egészen a parfümig...

Utána nézd meg az összetevőit az összesnek!

Ééééééés: szörnyülködj!

Megéri magad tönkretenni?!


2010. nov. 16. 08:35
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Dezodor ennyi... de ugyan már! Mi tenne engem tönkre? :)
2010. nov. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Én csak alapozót, mivel elég problémás (pattanásos a bőröm), izzadsággátlót (mert nem akarok büdös lenni egész nap), parfümöt (hogy finom illatom legyen), és ezzel be is fejezem.

Szerintem ez még nem is olyan szörnyű!:) Manapság mindez, hozzátartozik az igényességhez!:)

2010. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
77%

Ismét egy okoskodó,"majd én jól megmondom a frankót" kérdés!

Fogkrém,arclemosó,arctonik,,szemkörnyék ápoló krém,arckrém,alapozó,púder,pirosító,szemhéjpúder,kontúrceruza,szempillaspirál,ajakápoló,hajlakk vagy wax,hajvégápoló olaj,tusfürdő,testápoló,testpermet,lábápoló krém,izzadásgátló stift,parfüm. Tessék,szörnyűlködj Te.


Egyébként ha már itt tartunk,nem pont ide vágó,de ha már vegyszer,Te lószarral mosol fel otthon és a patakban mosod a ruháidat,mint régen az emberek(mert ez így volt),vagy pedig a jó illatú tisztítószerekkel,és mosóporral?


Most pedig mínuszolhatsz.


25/N

2010. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
76%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Kérdező most megnevelő tréninget akar tartani. Buta tömegek ipari terméket kennek a bőrükre. Borzasztó!


Inkább essen le 50 évesen az arcom, mint hogy 30 évig cikizzenek, mert büdös vagyok, ráncos és pattanásos.

2010. nov. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne dőlj már be ezeknek a "meg fogunk halni a vegyszerektől" dolognak.

Nyilván nem jó, hogy miket kenünk magunkra. De ésszel csinálva semmi bajunk nem lesz.

Pl. a nagymamámnak is van még haja, pedig világéletében szőkítette, és az ötvenes években azért sokkal durvább szerek voltak. Most már sokkal kevésbé vesszük igénybe a bőrünket.


Egyébként nekem a reggel: arcmosás sima vízzel, arckrém, dezodor, parfüm.

Sminket alkalomszerűen használok, mondjuk 1-2 héten egyszer. Hajizéket egyáltalán nem, mert most nagyon szép, egészséges a hajam, és nem szeretném ezt elrontani, imádom, hogy a fodrász mindig dicséri :)

Ja, szerintem nem teszem tönkre magam.

2010. nov. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Na... Tudtam, hogy lesznek olyanok, akik felkapják a vizet. Én ezt az egészet úgy értettem, hogy az a sok izé, amit magunkra kenünk, mennyi kárt okozhat bennünk. Nem vagyok egy biobuzeráns, de egy csomó dolgok lehet helyettesíteni, és én tulajdonképpen erre akartam kilyukadni. Példákat is mondok:

- Ha már kedves "lószarral-mosol-e" válaszolóm kérdezte: mosószerrel mosom a gönceim, de! Öblítő helyett fél deci ecet kerül a gépbe, minek következtében az ecet a mosószert maradéktalanul kiöblíti a ruhákból, mert az savas, a mosópor meg lúgos, ergo semlegesítik egymást. És nem lesz ecetszagú a ruha! Egyébként ezt ajánlom mindenkinek! :) De csak fél decit rakjatok bele!!! ne többet, mert akkor tényleg büdös lesz a ruha!

- Izzadásgátlók: Én hónapok óta szódabikarbónát "kenek" magamra, az teljesen felfogja a szagokat, az égvilágon semmi szagom nincs, de hagy izzadni! Mert ugye az izzadás hozzátartozik az anyagcseréhez, ha márkás izzadásgátlót használsz, abban sok az alumínium, ami eltömíti a pórusokat, ezért nem izzadsz tőlük. Nem engedi kiürülni azt, aminek ki kell jönni, a nyirokmirigyek begyulladnak és a nőknél ebből mellrák is lehet! Puszta jó tanács a szódabikarbóna használata...

(- Mosogatószer helyett is lehet szódabikarbónát használni egyébként!)

- Arckrém helyett meg lehet használni shea vajat, amit az afrikai nők is kennek magukra, nem is tudom, miből csinálják, de nagyon jó! És teljesen rendbe teszi a bőrt, így máris nincs szükség a sok alapozóra meg hasonlókra, ami szintén tönkretesz.

Én arra akartam rávilágítani, hogy nagyon sok fölösleges dolgot használunk, és kenünk magunkra.

És nem a cseszegetés volt a célom, hanem, hogy ha az emberek egy kicsit is utánanéznének a dolgoknak, akkor nagyon sok kence-ficét hanyagolhatni lehetne, szépek is lennénk, és nem csak most, hanem mondjuk 20-30 év múlva is...

A normális válaszokat meg köszönöm szépen! :)

2010. nov. 16. 09:31
 7/41 A kérdező kommentje:
És nem utolsósorban: egy rakás pénzt is megspórolunk! :D
2010. nov. 16. 09:36
 8/41 anonim ***** válasza:
98%

Kimész az utcára és két slukk levegővel többet ártasz magadnak, mint némelyik ipari kenőccsel :)

Nálam a fogkrém+dezodor a menő. Meg a csapvíz mosakodáshoz, annak az összetétele nincs meg tételesen :)


Mondjuk amúgy a természetes, nem kivakolt lányokat kedvelem.

2010. nov. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

9:53 Akkor engem szeretnél! :D Én csak a szememet szoktam fölül kihúzni, azt is ritkán!

A levegő... :( Hát igen...

Nálunk a "csapvíz" egyébként kútból jön, szóval az nincs agyonfertőtlenítve meg klórozva, és mióta itt lakunk, szebb a hajam meg a bőröm is! :D

2010. nov. 16. 09:58
 10/41 anonim ***** válasza:
72%
Én reggelente sósavval mosok arcot, mert az jól megtisztítja és hidratálja a bőrt. És utána ugyan ezzel kiöblögetem a szám, és fogat mosok és kész ennyi.
2010. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!