Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sokból kimaradok, ha kihagyom...

Sokból kimaradok, ha kihagyom az egyetemi képzést, és otthon tanulom meg a C++-t?

Figyelt kérdés
Már van mérnöki diplomám, tehát a matek megy, és egy kis C is. Nem szeretnék még egy szakot kijárni az egyetemen, de attól tartok, hogy így nem lesznek elég széleskörű ismereteim a szoftverfejlesztésben.

2017. okt. 2. 18:36
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"Nem cél, hogy 1 év múlva már a világot is le tudjam programozni (ki tudná?),"


Mondjuk azoknak a zöme, akik képesített szoftver fejlesztők, ugyanis ez a dolguk.


"nem sokan lehetnek, akik épp megkapták a diplomát, de már minden tudnak."


Gőzöd nincs az egészről. Akik épp megkapták a diplomát, azok éppen eleget tudnak ahhoz, hogy bármilyen területen bevethetők legyenek és elégséges a tudásuk ahhoz, hogy új ismereteket - az éppen szükségeseket is - nagyon hamar megszerezzék, elsajátítsák. A felsőoktatás ugyanis nagyobb részben erről szól, hiszen a nyugdíjazás előtt álló prof tudása is elavulna, ha azt nem tartaná karban és nyilván ő sem csak az 50 évvel korábban szerzett ismereteiből él.


"Sőt, éppen azt szoktam hallani, hogy diplomájuk van, de értékes tudásuk nincs."


Mondják ezt azok, akiknek se diplomájuk, sem értékes tudásuk nincs.


Fogd már fel, a szoftverfejlesztés nem seggvakarás meg kávészünet, hanem adott esetben napi többezer sor kód írása, mások kódjának kitesztelése, hibakeresés, hatékonyság-elemzés, dokumentáció készítés, nem ritkán 10-12 órában, esetenként még akár hétvégén is.

2017. okt. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

A szakdolgozat-készítés célja, hogy a hallgató a témavezető tanár, a szakdolgozat-bíráló és az államvizsga-bizottság tagjai számára is bebizonyítsa: a szakmájának egy kiválasztott területén tud önálló, mérnöki munkát végezni, és szükség esetén az ehhez szükséges friss elméleti és gyakorlati tudást is megszerezni.


Gazdaságinformatikus MSc, mérnökinformatikus MSc és programtervező informatikus MSc, illetve programtervező matematikus és műszaki informatikus egyetemi szakok képzésének keretében készítendő diplomamunka témák tartalmi elemei:


- Algoritmikus jellegű diplomamunka. Adott problémára fejlesszen ki algoritmust, annak helyességét ellenőrizze, becsülje meg az algoritmus erőforrásigényét és azt, vagy egy új tudományos publikációban ismertetett algoritmust hatékonyan implementáljon, teszteljen, és hasonlítsa össze az irodalomban feldolgozott algoritmusokkal.


- Szoftverfejlesztés jellegű diplomamunka. Önállóan fejlesszen ki egy szoftver rendszert, azt vigye végig egész életciklusán, a specifikációtól és tervezéstől az implementációig, a dokumentációig és a tesztelésig.

2017. okt. 4. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Persze-persze, minden frissdiplomás mindent tud, de aki nem járta ki az egyetemet, az meg semmit.


Nem tűnt fel, hogy mindenki lepontozza a hozzászólásaid? (nem én voltam, hanem valószínűleg nálam tapasztaltabbak)

2017. okt. 4. 09:09
 24/35 anonim ***** válasza:
37%

"A friss diplomások többsége már évek óta fejlesztőként dolgozik itt-ott. Tehát a diplomájuk friss, nem a tudásuk. "


Óh, tehát nem kell diploma az elhelyezkedéshez? Hmmmmmm.. érdekes.

2017. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Minek teszel fel kérdést, ha leszólod a válaszokat amik nem azt írják, amit hallani akarsz? Ha ennyire jobban tudod, hogy szükséges e a szakmához egyetem, akkor ne jelentkezz. Csak aztán ne csodálkozz, hogy ha 10 évig leszel junior pozícióban, mert egy progtam nyelven kívül semmi máshoz nincs meg az alapod és rutin feladatokon kívül máshoz nem értesz.


Azt mellékesen teszem hozzá, hogy ebben a szakmában sajnos elég sok a barom, akik azt hiszik, hogy ha ők nem tanultak semmit egyetemen, akkor az egyetem, ami szar.


Elárulom neked, hogy egészen elhanyagolható számú senior pozíciót betöltő szakembert fogsz találni, akinek Nincs szakirányú végzettsége.


De sok sikert, ha olyan okos vagy.

2017. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

"" - A friss diplomások többsége már évek óta fejlesztőként dolgozik itt-ott. Tehát a diplomájuk friss, nem a tudásuk. "


- Óh, tehát nem kell diploma az elhelyezkedéshez? Hmmmmmm.. érdekes."


Én arra is kíváncsi lennék, hogy aki egyetemre jár még, annak hogy lenne ideje mellett dolgozni járni. Én, amikor gépészmérnökire jártam, nekem minden időm elvette a tanulnivaló. Csak azok dolgoztak egyetem mellett, akik az egyetemen bukdácsoltak, csúsztak, és csonka féléveik voltak. Nekem minden meglett.

2017. okt. 4. 15:45
 27/35 A kérdező kommentje:
A másik pedig, hogy akiknek friss diplomásként van nagy tudásuk, azok ezt milyen mértékben szerezték az egyetemről, és mennyire máshonnan.
2017. okt. 4. 15:51
 28/35 anonim ***** válasza:

"Óh, tehát nem kell diploma az elhelyezkedéshez? Hmmmmmm.. érdekes."


A hallgatói jogállásúaknak nem kell diploma, mert eleve előírás a gyakorlat, minimum 320 órában. Anélkül nem is tehet záróvizsgát. Tehát úgy alkalmazzák, hogy tudják, ezt tanulja. De nem a bádogfejű ödönkéket,akik azt képzelik magukról, hogy mert összeütöttek egy polcot, akkor ők már asztalos mesterek. Közben meg egy forintot nem érnek és egy ebéd rendelést nem lehet rájuk bízni, olyan hülyék.

2017. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Az oké, de kissé ellentmondásaid vannak. Előbb arról beszélsz, hogy csak azoknak van normális tudásuk, akik diplomával rendelkeznek, majd aztán azt mondod, hogy a frissdiplomásoknak azért van tudásuk, mert már dolgoztak egyetem mellett, tehát a munkahelyükre hivatkozol, ahova egyébként diploma nélkül kerültek be.


Nem érzed az ellentmondást?


Nem kötekedek, csak várom, hogy esetleg meg tudj győzni arról, hogy érdemes elcsesznem 3 és fél évet kizárólag az egyetemre, egyelőre nem sikerült meggyőzni.

2017. okt. 4. 17:16
 30/35 anonim ***** válasza:

"Nem érzed az ellentmondást?"


Nem, egyáltalán nem érzek semmiféle ellentmondást, ugyanis nyilván az lesz képzettebb, aki egyetem mellett a szabadidejében nem a farkát lóbálja a dunaparton, hanem gyakorlatot szerez, élesben fejleszt egy cégnél. Ha valaki kétszer annyi időt szán valamire mint mások, akkor az egy idő után meg fog látszani az illetőn.

2017. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!