Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Otthon meg lehet tanulni...

Otthon meg lehet tanulni programozni? Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Régen már elkezdtem tanulni, de suli mellett nem nagyon volt időm, viszont eléggé érdekel még most is, csak nem tudom, hogy hol kezdjem el, és milyen nyelvvel. Anno C++-szal indítottam, de kb. mindent elfelejtettem.

2017. aug. 18. 14:28
 1/8 sharkxxx ***** válasza:
2017. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapok elsajátítása, sok-sok rengeteg gyakorlással igen.

De évekig tarthat, mire elfogadhatóan tudni fogod, és esetleg megtudod alkotni amit elképzelsz.

2017. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én gépészmérnöknek tanultam azonban nagyon érdekelt a programozás...pontosabban a c nyelv mivel rájöttem, hogy mikrokontrollereket is lehet vele programozni (a web és telefon applikációk sosem vonzottak). Otthon elkezdtem tutoriálokat nézni és kisebb programokat írni. Amikor elvégeztem az egyetemet a gépészmérnöki állás mellett jelentkeztem szoftverfejlesztői állásokra is, mivel szerettem, és a kezdőfizetések is nagyobbak voltak. Jelenleg egy multinál dolgozok programozóként és a mesterséges intelligencia területén folytatom a tanulmányaim.

Kezdheted pythonnal is, keress a neten videó tutoriálokat ahol mindent elmagyaráznak. Én még mindig kitartok amellett, hogy ha érdekel a programozás, akkor kezdhetet c/c++-al, de sokan állítják, hogy ez nem járható út...ami szerintem téves kijelentés.

Tulajdonképpen rajtad múlik, hogy mennyire vagy motivált és szorgalmas.

2017. aug. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SimkoL ***** válasza:
100%
Ha 'véresen' komolyan gondolod a programozást akkor C/C++ az alapozás és nem Python és társai. Ha megy akkor a többi nyelv szinte már csak lexikális tudás. Nagyon sok nyelvvel az a gond, hogy a programozó alá tolnak olyan dolgokat amiről azt sem tudja hogyan működik. Ha átlagos programozó akarsz lenni akkor Python, C#, Java, de te is egy leszel a tucatból.
2017. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kezdésnek kattints erre a linkre:

[link]

2017. aug. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3: Ha nem érettségizem informatikából, akkor még van lehetőségem egyetemre menni? Sajnos teljesen más szakra mentem általános után.

Köszönöm a válaszokat. Utolsó, rágoogliztam természetesen, de így van lehetőségem kérdezni.:)

2017. aug. 25. 08:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Többnyire emelt szintűt kérnek infó és matek -ból.

Illetve elég sok pont kell, 360~380 körül van többnyire a bejutás esélye.

2017. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, az a baj, hogy nagyon későn jöttem rá, hogy igazából ezt szeretném, és most nem sok lehetőségem van így érettségi előtt.
2017. aug. 25. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!