Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdv! Megszeretnék tanulni...

Üdv! Megszeretnék tanulni programozni de nincs ötletem, hogy hogyan álljak neki. Ha valaki jártas ebben a témában, az kérem segítsen?

Figyelt kérdés

2017. márc. 26. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Csak az elmúlt héten többször fel lett téve a kérdés.


Nulladik lépés: Keresni tudás: Elsősorban Google, és csak sokadik sorban Gyakorikérdések.hu.

Nulla egész ötödik lépés: Angol nyelv ismerete olyan szinten, hogy egy nyelv dokumentációjában eligazodj, miközben olvasod, és eszedbe jusson először angolul guglizni a kérdésedre, mert a Stack Overflow nevű oldalon gyorsabban fogsz választ kapni rá, mint a Gyakorin.

Nulla egész kilencedik lépés: Szokd meg, hogy a programozó fórumokon nem csinálnak meg csak úgy valamit helyetted. Meg kell mutatnod, eddig mit próbáltál, és akkor rávezetnek a megoldásra, vagy veled együtt találják ki, vagy linkelnek egy oldalt, ahol már meg van oldva.


Minden más körülbelül (3n^2 - 2n + 5) alkalommal le volt már írva, nézegess vissza kérdéseket, szűrj a válaszokból ahhoz mérten, hogy mit tudsz eddig, mit nem, mit akarsz csinálni, milyen célod van a dologgal, hány éves vagy, mennyi időt tudsz rászánni, meg még akármilyen tényező alapján, amit kihagytam.


Sok sikert!

2017. márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

tudok beszélni és szöveget értelmezni angolul

15 éves vagyok

kb. 4 után tudnék foglalkozni vele


mást akarsz még tudni?

2017. márc. 26. 20:11
 3/13 sharkxxx ***** válasza:

Szükséged lesz egy kompilerre, egy tankönyvre és programozói referenciára.


Kompiler:

Dev-C++: [link]

Vagy bármilyen más amiben van szövegszerkesztő és debugger.


Tankönyv:

[link]

[link]

Vagy könyvesboltban is vehetel.


Programozói referencia:

[link]

[link]

A google-ben is nyugodtan kereshetel kulcsszavakra.

2017. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Na jó, step-by-step tutoriál idiótáknak és lustáknak:


Először is megtaláljuk a gépeden a C# fordítót.


1) Nyomj Win+R billentyűkombinációt. Írd be, hogy:

%windir%\Microsoft.NET

2) Ha 32 bites Windows van telepítve a gépedre, akkor lépj be a Framework mappába, ha 64 bites, akkor pedig a Framework64 mappába.

3) Láthatsz mappákat, amik neve egy V betűvel kezdődik, majd egy verziószám áll utána. Mint például az én gépemen a v4.0.30319. Válassz ki egyet ezek közül, de fontos, hogy a csc.exe nevű kis programocska benne legyen, majd másold a teljes útvonalat a vágólapra! Például nálam ezt kell a vágólapra másolni:

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319


Most beállítjuk a gépedet úgy, hogy ne kelljen végigküzdeni magad az első három lépésen minden egyes alkalommal:


4) Nyomj Win+R billentyűkombinációt, majd írd be, hogy:

control

5) Ha a jobb felső sarokban a "Megjelenítés a következő szerint" után az áll, hogy "Kategória", akkor állítsd át "Kis ikonok" vagy "Nagy ikonok"-ra. Igen, teljesen mindegy, melyiket választod.

6) Kattints a "Rendszer"-re.

7) Most bal oldalon a "Speciális rendszerbeállítások"-ra kattints.

9) Alul a "Környezeti változók" feliratú gombra nyomj rá.

10) Most a "Rendszerváltozók" közt keress egy olyat, aminek az a neve, hogy "Path". Kattints rá duplán!

11)

Ha ez az ablak jelent meg (persze nem biztos, hogy neked is angolul fog megjelenni):

[link]

Akkor kattints a "New"-nak megfelelő gombra, majd CTRL+V billentyűkombinációt nyomva illeszd be a vágólapról a 3. lépésben említett könyvtárat.


Ha pedig ezt az ablakot látod (szintén nem biztos, hogy nálad is angol lesz):

[link]

Akkor az alsó mezőben lévő szöveg legvégére tegyél egy pontosvesszőt (ha nem ismernéd, erről a jelről van szó: ; ) [EZ NEM A KACSINTÓS SMILEY!!!], majd tegyél ki utána két idézőjelet és a két idézőjel közé másold be a könyvtárad útvonalát CTRL+V billentyűkombinációt nyomva.

12) OK gombra kattintva zárd be az összes ablakot (kivéve, ahol nincs OK gomb, azokat értelemszerűen a nagy piros X-szel).


Próbáljuk ki, hogy mit alkottunk!


13) Csinálj az asztalon egy fájlt Program.cs néven a következő tartalommal:

using System;


namespace ConsoleTestApp {

.. public class Program {

.. .. public static void Main(string[] args) {

.. .. .. Console.WriteLine("Hát te egy zseni vagy, fiam!");

.. .. }

.. }

}


Nyilván a sorok elején lévő pontok helyett szóközt illő tenni vagy tab-ot, ki hogy szereti.

14) Most az asztalon ne legyen kijelölve egy ikon se. Tartsd lenyomva a Shift billentyűt, amíg jobb egérgombbal az üres helyre kattintasz. Kattints arra a menüpontra, hogy "Parancsablak nyitása itt".

15) Most ide írd be azt, hogy:

csc /out:Program.exe Program.cs

Majd üss egy entert. Valami ilyesmit fogsz látni, ha nem cseszted el:


C:\Users\TutorialIdiótáknak\Desktop>csc /out:Program.exe Program.cs

Microsoft (R) Visual C# Compiler version 4.6.1586.0

for C# 5

Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved.


This compiler is provided as part of the Microsoft (R) .NET Framework, but only

supports language versions up to C# 5, which is no longer the latest version. Fo

r compilers that support newer versions of the C# programming language, see http

://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=533240


C:\Users\TutorialIdiótáknak\Desktop>


16) Ha most beírod, hogy

Program

Akkor ezt fogod látni:

C:\Users\TutorialIdiótáknak\Desktop>Program

Hát te egy zseni vagy, fiam!

C:\Users\TutorialIdiótáknak\Desktop>


Utána szedd le Reiter István C# könyvét és olvasd el!


Figyeltél? Igen? Ne hazudj, hiszen észre sem vetted, hogy a 8. pontot kihagytam!

2017. márc. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Elcsesztem az egyik linket:

[link]

2017. márc. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi ezt a jó alapos választ:D

és nem vagyok idióta tudom mi az a pontosvessző :D

2017. márc. 26. 20:51
 7/13 A kérdező kommentje:

a 14.-nél elakadtam

nekem nem ajánl fel semmi olyasmit

úgy csináltam ahogy írtad


de az előttelévő feladatnál nem igazán tudom milyen fájlra gondolsz ezért egy szöveges dokumentumban csináltam meg

2017. márc. 26. 21:20
 8/13 A kérdező kommentje:
még az érdekel, hogy ami levan írva a könyvben azt párhuzamosan csináljam a gépen is?
2017. márc. 26. 21:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor a 14. lépés helyett:

14.1) Nyomj Win+R-t.

14.2) Írd be, hogy: cmd

14.3) Írd be, hogy: cd %homepath%\Desktop

És így három lépésben megcsináltad ugyanazt, amit egy lépésben meg lehetett volna, ha nem bénázol.


Ha sikerült a fájlt létrehoznod Program.TXT néven (tehát TXT kiterjesztéssel), akkor hadd adjam át neked a "You are moron!" oklevelet. De elnézem neked és megmondom, hogyan kell Program.CS fájlt csinálni.


1) Nyisd meg a Jegyzettömböt. (Egyébként ha nem akarod szívatni magad, akkor már régen letöltötted a Notepad++ nevű programot).

2) Írd be (vagy másold be) a programkódot.

3) Fájl->Mentés másként

4) A "Fájl típusa" listában válaszd ki, hogy "Minden fájl (*.*)", a kódolás UTF-8 legyen.

5) A fájlnév mezőbe pedig írd be, hogy Program.cs


Felőlem akár be is magolhatod a könyvet. Én 12 évesen úgy csináltam, hogy beírtam, kipróbáltam és örültem, hogy működik. Aztán elkezdtem saját ötleteim szerint módosítgatni, de ez már részletkérdés.

2017. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. márc. 27. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!